"Putin nie jest bezkarny. Wierzę w policjanta o nazwie Stany Zjednoczone"

- Władimir Putin nie jest bezkarny. I brak mocnej odpowiedzi na aneksję Krymu, nie oznacza, że Zachód złożył broń - mówił w TOK FM Adam Szejnfeld, poseł Platformy Obywatelskiej.
Teraz swoich ulubionych audycji możesz słuchać dzięki nowej aplikacji na smartphone'y!>>>

Czy Putin jest bezkarny? - Miejmy nadzieję, że bezkarność będzie czuł na krótką metę. On nie tyle jest bezkarny, co ma poczucie bezkarności. Jest jak złodziej, który ukradł, wybiegł ze sklepu z towarem, minął dwie przecznice, widzi, że go nikt nie goni, i myśli "udało się". A tu bach, na trzeciej przecznicy gościa łapią - mówił Szejnfeld.

- Ale tu nie widać policjanta, który chciałby go łapać - zauważył prowadzący audycję Tomasz Sekielski. - Wierzę w policjanta pod nazwą Stany Zjednoczone. Co nie oznacza, że jestem tak bardzo rozczarowany postawą Unii Europejskiej. Ale Stany Zjednoczone to jest państwo, które jest policjantem demokracji i wolności na całym świecie od wielu dekad. Od II wojny światowej tę rolę dość skutecznie pełni - mówił Szejnfeld

Poseł Platformy tłumaczył, że nadszedł czas na radykalniejsze sankcje wobec Rosji. Ale jego zdaniem trzeba też zrozumieć powściągliwość, bo Zachód boi się, że poważniejsze kroki odbiją się rykoszetem na gospodarkach państw wprowadzających sankcje. - Nie ulega żadnej wątpliwości. Świat demokratyczny nie może się zgodzić na status quo. Dlatego że zgoda na status quo, które wyznacza Władimir Putin, to jest pełzająca zgoda na dalsze aneksje przez Federację Rosyjską kolejnych ziem - mówił.
Więcej o:
Komentarze (21)
"Putin nie jest bezkarny. Wierzę w policjanta o nazwie Stany Zjednoczone"
Zaloguj się
 • mila2712

  Oceniono 1 raz 1

  Oj jaki Szejnfeld jest łatwowierny ( jak i PO )
  Wystarczy poklepać po plecach a już czują się silni.....

 • harigata

  0

  Przyjedzie Burak Obawa Banana na białym koniu ukarze złego Wołodię i będzie O.K.

 • szmul.bender

  Oceniono 1 raz 1

  A Polska w 39 wierzyła w Anglię i Francję...

 • tadek-1

  Oceniono 5 razy 3

  Pan wierzy,w amerykanskiego policjanta, panie Szejnfeld? Tego policjanta ktorego prezydent Rossvelt, sprzedal Polske Stalinowi. Nie przeszkadza panu, ze od 1945, USA zamieszana we wszystkie wojny na swiecie. Nie przeszkadza panu, ze to USA, torturowala wiezniow na terenie Polski, a w odpowiedzialna,przedcalym swiatem, wrobila Polske. Nie przeszkadza Panu, ze Ameryka podsluguje caly swiat, w tym Polske. Teraz ze wzgledu na brak Ukrainy, beda stacjonowac w Polsce. Zadna sila ich z stad nie wygoni. Tak widzi pan, demokracje?, USA, to najwiekszy imperialista i handlarz bronia, na naszym swiecie, panie Szejnfeld.

 • jaroslavhasek

  Oceniono 5 razy 3

  Po usłyszeniu wypowiedzi posła Szejnfelda doszedłem do wniosku, że podstawowym problemem w PO jest alkoholizm. Jeden przedstawiciel po pijaku krzyczy "Heil Hitler" na lotnisku, drugi 9chyba pod wpływem) 3,14erdoli głupoty w radio. Wsadź sobie w anusa swoją policyjną Amerykę. To ci dopiero równowaga w świecie, kiedy tylko jedno państwo bezkarnie narzuca swój porządek.

 • hare-hare

  Oceniono 5 razy 3

  skorumpowany jak policjant amerykański

 • stachkaz47

  Oceniono 11 razy 7

  Panie krótkowidzu Adasiu SZNEJFELD.
  Ten amerykański POLICJANT często nadużywał swej władzy.
  Dużo cześciej niż wschodni niedźwiedź.

 • michu-najlepszy

  Oceniono 3 razy -1

  Czy Putin jest bezkarny? - Miejmy nadzieję, że bezkarność będzie czuł na krótką metę. On nie tyle jest bezkarny, co ma poczucie bezkarności. Jest jak złodziej, który ukradł, wybiegł ze sklepu z towarem, minął dwie przecznice, widzi, że go nikt nie goni, i myśli "udało się". A tu bach, na trzeciej przecznicy gościa łapią - mówił Szejnfeld. „
  Panie Szejnfeld, ale Pucio nie zachowuje się jak złodziej wchodzi z palantem tam gdzie chce a Wy przed nim uciekacie. Jak Europa wydaje sankcje wjazdu to krajów Europejskich Oligarchom a nie Puciowi to wychodzi na to że Wy się Go boicie żeby się nie w kurzył i nie wjechał czołgami do Was jak na Ukrainę. Wiem że chcecie zachować rozsądek i bezpieczeństwo i nie jest to sprawą prostą, ale można domniemać że tak delikatne podejście do Pucia nie tylko Was ośmiesza , ale w oczach Narodu Rosji kształtuje Go na bohatera. Pogadajcie z psychologami czy Wasze zachowanie do jego osoby jest właściwe. Zakaz wjazdu do Europy powinien otrzymać Pucio i premier a nie oligarcha, taka sankcja z punktu moralnego i prawnego odnosiłaby się bezpośrednio do osób winnych takich zachowań i wywierała na Nich presję psychologiczną i ośmieszała w oczach Rosjan. Jeżeli spuściłby z tonu to na rozmowy można umówić się wszędzie poza terenem wyznaczonych sankcji. Gdybyście w ten sposób postępowali ten człowiek wewnętrznie by się spalił i wrócił na ziemię że jednak Bogiem nie jest, o czym wielu lizusów go przekonuje , dlatego tak się zachowuje.
  Z poważaniem

 • Oceniono 5 razy 1

  „(...) Jest jak złodziej, który ukradł, wybiegł ze sklepu z towarem, minął dwie przecznice, widzi, że go nikt nie goni, i myśli "udało się". A tu bach, na trzeciej przecznicy gościa łapią - mówił Szejnfeld. (...)”. Pan najwyraźniej źle wybrał zawód pośle Szejnfeld. To co czytam wskazuje na zadatek dla bajkopisarstwa – metafory na poziomie trzylatka … Ale teraz poważnie. To co Pan mówi napisano już dawno w tym serwisie. NIE SFORMUŁOWAŁ PAN ANI JEDNEJ ŚWIEŻEJ MYŚLI!!! Własnymi słowami opowiedział Pan to, co napisali inni, a Pan przeczytał w gazecie. Pańskie dobre samopoczucie w kwestii głębi własnego intelektu jest – w mojej ocenie – bardzo „na wyrost”.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX