Wiceprezydent USA Joe Biden przybył do Polski. W planie: Komorowski i Tusk. Temat: Ukraina

18.03.2014 10:34
Joe Biden

Joe Biden (Fot. Susan Walsh)

Wiceprezydent USA Joe Biden rozpoczął wizytę w Polsce. Spotka się z prezydentem Bronisławem Komorowskim i premierem Donaldem Tuskiem, a także z prezydentem Estonii Toomasem Hendrikiem Ilvesem. Głównym tematem rozmów będzie sytuacja na Ukrainie.
Zobacz także
Komentarze (152)
Wiceprezydent USA Joe Biden przybył do Polski. W planie: Komorowski i Tusk. Temat: Ukraina
Zaloguj się
 • klossbruner

  Oceniono 1 raz 1

  Maly kundelek Tfusek szczeka na niedzwiedzia pewnym glosem bedac u nogi swego pana.

 • Piotr Balicki

  Oceniono 1 raz -1

  Pozbądźmy się agentow Putina, ktorzy bezczelnie ujawniaja sie na wszystkich forach szerzac bolszewicka propagande i doktryne Putina, w ktorej domaga sie destabilizacji politycznej i gospodarczej w krajach osciennych.
  Mam nadzieje ze zdradzone przez Macierowicza, polski wywiad i kontrwywiad juz sie odbudowaly na tyle aby odeslac tych lajdakow do Moskwy.

 • calli.ocenzurowali

  Oceniono 1 raz 1

  /komentarz ocenzurowany

  Jankeskie pachołki i polskojęzyczne czyścirowy za kartony dolarów, wasz rewizor z Waszyngtonu przyleciał - do polerowania rewizorskiego fifraka, klęknij!

  :)

 • calli.ocenzurowali

  Oceniono 1 raz 1

  Jankeskie pachołki i polskojęzyczne czyścirowy za kartony dolarów, wasz rewizor z Waszyngtonu przyleciał - do polerowania rewizorskiego fifraka, klęknij!

  :)

 • bigark

  Oceniono 1 raz 1

  Po co Obama przysłał takiego gamonia?

 • bigark

  0

  Cenzor, po co mam zmieniać nick?

 • bigark

  Oceniono 1 raz 1

  Po co Obama przysłał do Polski takiego jęczącego gamonia? Przecież my mamy takich na kopy w PiSie - absolwentów szkół do gderania i plucia podczas rozmowy na rywala. A to, co przyjechało???

 • pismaki_klamia

  Oceniono 2 razy 2

  Ciekawe czy Rotszyldowie już zaplanowali zrekompensowanie strat z niepowodzenia awantury na Ukrainie kosztem Polski? Jeśli usłyszymy wkrótce ze strony "polskich" władz i "opozycji" o przykręcaniu śruby, kolejnych obciążeniach, wyrzeczeniach, poświęceniach "w imię czegośtam" - to będzie to potwierdzenie...

 • pismaki_klamia

  Oceniono 2 razy 2

  ===================================================
  USA i Rosja uzgodniły, że Ukraina będzie federacją z dużymi uprawnieniami dla prowadzenia osobnej polityki przez Wschód i Zachód. O losie bandyckich uzurpatorów z Kijowa się nie mówi - można się domyśleć jaki los czeka zbrodniarzy na pasku neokonserwatystów i Izraela. Ukraine: U.S. Pulls Back, Agrees To Russian Demands

  Informacje od źródła w porcie lotniczym Borispol w Kijowie, hiszpańskojęzycznego kontrolera lotów Francisco, raporty na Ćwierkaczu po hiszpańsku.

  Wojsko i straż graniczna nadal konfiskuje sprzęt przysyłany dla upadłej Gwardii Narodowej. Wszystkie ładunki samolotów są przeglądane przez wojsko. Są tego samego zdania co Siły Powietrzne. Dowództwo wojsk Ukrainy w ciągu kilku nastepnych dni podejmie decyzję i zakomunikuje ją Rosji a potem władzom w Kijowie, w tej kolejności. 70% żołnierzy na Krymie już oświadczyło że dołączają do armii rosyjskiej. W Kijowie większość ludzi akceptuje referendum, które i tak mało ich obchodzi.

  Ukraińskie wojsko w olbrzymiej większości odmawia wykonywania rozkazów władz. Wielu, jeśli nie większość, jest niewiarygodnie wkurzona. Niektórzy generałowie otwarcie zadeklarowali, że nie będą wykonywać rozkazów od jakiegoś rządu narzuconego z zewnątrz. Szef Sił Powietrznych to duży problem dla władz: jak dotąd ostentacyjnie odmówił wykonywania jakichkolwiek misji lotniczych, uziemił wszystkie samoloty. Mówi, że będzie wykonywał jedynie rozkazy od rządu wybranego w wolnych wyborach. Dopóki się to nie stanie, będzie wykonywał tylko swoje rozkazy.

  W/g Francisco wygląda na to, że przynajmniej połowa, prawdopodobnie więcej, wojska czuje się bliżej swoich rosyjskich kolegów niż ukraińskich nacjonalistów u władzy. Rząd gorączkowo próbuje werbować i organizować Gwardię Narodową, przy każdej dostępnej pomocy z Zachodu. W kraju nie ma ani sprzętu ani pieniędzy.

  Problem Gwardii - jest rekrutowana w oparciu o ideologię nacjonalistycznego zakłamania i nienawiści a nie jakichkolwiek przydatnych zdolności. Ludność w Kijowie obawia się o wiele bardziej nacjonalistów i Gwardii niż wojska. Nastawienie do Rosjan jest przyjazne, Ukraińcy uważają ich za braci. Ultranacjonaliści pozornie zyskują przewagę dzięki zastraszaniu.

  Raport: próba krwawego puczu na Ukrainie 2014 !!! QUENELLE !!!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje