Prawy Sektor: W przypadku agresji Rosji zniszczymy gazociągi. Niech okupant zachłyśnie się własną krwią

16.03.2014 20:41
Dmytro Jarosz

Dmytro Jarosz (Fot. DAVID MDZINARISHVILI / REUTERS)

W przypadku agresji Rosji na terytorium Ukrainy zostaną zniszczone gazociągi, którymi Rosjanie transportują swoją ropę naftową i gaz na Zachód - zapowiedział lider Prawego Sektora, stowarzyszenia ukraińskich organizacji nacjonalistycznych.
"Jeśli but żołnierza rosyjskiego stąpnie na naszą ziemię, zrobimy wszystko, by okupant zapłacił za to wysoką cenę" - napisał lider Prawego Sektora Dmytro Jarosz w odezwie opublikowanej w internecie.

"Pamiętamy o tym, że Rosja zarabia pieniądze, tłocząc ropę naftową i gaz na Zachód przez nasze rurociągi. Dlatego zniszczymy te rurociągi i pozbawimy wroga finansowania" - podkreślił. "Niech ziemia płonie pod nogami okupanta i niech zachłyśnie się swoją krwią, gdy śmie wkroczyć na nasze terytorium" - czytamy w posłaniu.

"Jesteśmy jednym narodem"

Jarosz zaapelował do społeczeństwa ukraińskiego o jedność w obliczu rosyjskiego zagrożenia. "Jesteśmy jednym narodem niezależnie od naszej narodowości: Ukrainiec, Rosjanin, Żyd, Tatar krymski, Gruzin, Ormianin, Polak, Bułgar, Grek czy każdy inny. W ten straszliwy czas wszyscy musimy się zjednoczyć" - napisał przywódca Prawego Sektora.

Chcesz na bieżąco śledzić sytuację na Ukrainie? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE na Androida | Windows Phone | iOS 

Zobacz także
Komentarze (534)
Zaloguj się
 • muciasgracias

  Oceniono 602 razy 424

  Niemiecka gospodarka stoi ruskim gazem. Już widzę, jak poprze ukraińskie wysadzanie rurociągów. Jeszcze się może okazać, że niemieckie oddziały specjalne pojawią się na Ukrainie wcześniej, niż ruskie.

 • kronikastyropianu

  Oceniono 459 razy 315

  A Buzek z Krzaklewskim i Balcerowiczem odrzucili propozycję Rosjan budowy rurociągów przez Polskę (za to 3 mld dol. rocznie w ropie i gazie). Odrzucili, chociaż była b.korzystna dla Polski, ale była też korzystna dla Rosji. A to by się panom z USA nie podobało. Dodatkowym argumentem polskich sprzedawczyków było to, że rurociągi omijały Ukrainę. Tak ukochaną (na rozkaz USA) przez durną i sprzedajną prawicę, ówczesny POPiS, czyli AWS z UW !
  Skorzystali Niemcy budując Nord Stream. Pytanie : w czyim interesie działał Buzek i reszta sprzedawczyków ? Amerykańskim, niemieckim, a może ukraińskim ? Bo w polskim na pewno - NIE !

 • advocatusdiaboli0

  Oceniono 346 razy 266

  Czy ktoś ma wątpliwości, że ci ludzie ze zdjęcia gotowi są poderżnąć gardło każdemu, kto nie jest po ich stronie?

 • 8pasazer

  Oceniono 532 razy 230

  Tak, propagandowa wymowa tej deklaracji jest cudna, ale mowa tu o największym eksporterze surowców energetycznych na świecie (Rosji).
  Zatem, w pierwszym rzędzie, po takiej akcji zachłyśnie się 2/3 UE, surowce trafią do Chin, a handel nimi zacznie być rozliczany w rublach, juanach i złocie. To oznacza wyzbywanie się rezerw dolarowych przez uczestników tych rozliczeń, a zaraz potem panikę wśród pozostałych - kto sprzeda dolary przed innymi.
  Co to oznacza? Zgon obecnej światowej waluty rezerwowej w chwilę potem.
  To już było w historii, zawsze w towarzystwie min. średniej wojny.
  Wyborcza z entuzjazmem publikuje takie teksty, ale tu mowa o końcu świata jaki znamy.
  Pożyteczni idioci malują Putina, jakby to był kolejny Kadafi czy Assad. To nie jest ta liga, i tu nie chodzi o sympatie, tylko o fakty.

 • advocatusdiaboli0

  Oceniono 301 razy 221

  Prawy Sektor w ten sposób okazuje szczere wyrazy wdzięczności dla polskich idiotów.
  Na Ukrainie obchodzono dziś 105 rocznice urodzin Stiepana Bandery. Obchody tej rocznicy zorganizowała faszystowska partia Svoboda. W manifestacji brali rownież udział zwolennicy partii Kliczki - Udar. Niemiecki tygodnik Die Welt oskarżył partię Svoboda o współpracę z niemiecką faszystowską partią NPD.

 • egzogamia

  Oceniono 274 razy 214

  Jak ten cały prawy sektor faktycznie zniszczy gazociągi to głównie ucierpi na tym Polska... Niemcy mają rurę po dnie Bałtyku. A nam odbije się czkawką to, że nie chcieliśmy budować rury bez "naszych braci" Ukraińców, w efekcie czego ta rura biegnie teraz właśnie po dnie Bałtyku... Jakie to tuzy intelektu wymyśliły, żeby nie zgodzić się na dodatkową rurę, co daje dodatkowe pieniądze za przesył i bezpieczeństwo, bo przecież Rosji nie stać by było, aby wyłączyć Polakom gaz jednocześnie pozbawiając go Niemców. Co za tuzy to wymyśliły ? Teraz odczujemy to na własnej skórze...

 • antybiurokrata

  Oceniono 270 razy 188

  Banderowskie marionetki uwierzyły w propagandę Zachodu o tym jak Rosja nie przetrwa bez eksportu ropy i będą niszczyć rurociągi.

  W 10 minut po pierwszej takiej akcji Ciocia Angela będzie prosić Putina aby zrobił z tym porządek. Patrzcie co się jutro będzie działo na rynkach ropy. ;)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane