Prawy Sektor: W przypadku agresji Rosji zniszczymy gazociągi. Niech okupant zachłyśnie się własną krwią

16.03.2014 20:41
Dmytro Jarosz

Dmytro Jarosz (Fot. DAVID MDZINARISHVILI / REUTERS)

W przypadku agresji Rosji na terytorium Ukrainy zostaną zniszczone gazociągi, którymi Rosjanie transportują swoją ropę naftową i gaz na Zachód - zapowiedział lider Prawego Sektora, stowarzyszenia ukraińskich organizacji nacjonalistycznych.
"Jeśli but żołnierza rosyjskiego stąpnie na naszą ziemię, zrobimy wszystko, by okupant zapłacił za to wysoką cenę" - napisał lider Prawego Sektora Dmytro Jarosz w odezwie opublikowanej w internecie.

"Pamiętamy o tym, że Rosja zarabia pieniądze, tłocząc ropę naftową i gaz na Zachód przez nasze rurociągi. Dlatego zniszczymy te rurociągi i pozbawimy wroga finansowania" - podkreślił. "Niech ziemia płonie pod nogami okupanta i niech zachłyśnie się swoją krwią, gdy śmie wkroczyć na nasze terytorium" - czytamy w posłaniu.

"Jesteśmy jednym narodem"

Jarosz zaapelował do społeczeństwa ukraińskiego o jedność w obliczu rosyjskiego zagrożenia. "Jesteśmy jednym narodem niezależnie od naszej narodowości: Ukrainiec, Rosjanin, Żyd, Tatar krymski, Gruzin, Ormianin, Polak, Bułgar, Grek czy każdy inny. W ten straszliwy czas wszyscy musimy się zjednoczyć" - napisał przywódca Prawego Sektora.

Chcesz na bieżąco śledzić sytuację na Ukrainie? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE na Androida | Windows Phone | iOS 

Zobacz także
Komentarze (534)
Prawy Sektor: W przypadku agresji Rosji zniszczymy gazociągi. Niech okupant zachłyśnie się własną krwią
Zaloguj się
 • ireneusz50a

  0

  to ten co już pożegnał ziemski padół

 • greenmaasti

  0

  teraz drodzy mili powinniscie zwrocic dobre imie madrym ludzia , ktorzy juz dawno siedza za granica nawet na tak zwanym zmywaku w UK pozdrawiam rodakow z niezwykle szybko upadajacego sprzedanego panstwa ex POLSKA

 • kgbltd

  0

  Bandyci z SS-Galicjen i UPA. Oddajcie województwo wołyńskie ze Polskim Lwowem.

  Wiemy ze nienawidzicie zydów, rozjan i polaków. Zrobcie sobie państwo bez tych narodów w granicach bez konfliktów. Będzie pokój.

 • matanzas

  0

  Terroryści ?

 • uszatek_2

  Oceniono 3 razy 3

  ... Rodacy !!! Nawet nie włączajmy się w tą tragiczną ukraińska farsę !!! Wszyscy są po jednych pieniądzach... Rosja swoje.. USA swoje...Unia E. swoje... A prawda leży jak zwykle po środku !!!! My, obywatele i tak nie mamy nic do powiedzenia. Za nas wypowiadają się (niekoniecznie mądrze) Tusk i Sikorski (że o IDIOCIE Kowalu nie wspomnę...) .Wiec dajmy spokój, prawda jest dużo bardziej skomplikowana niż to podają niedokształcone media... Zachowajmy spokój... i tak nic innego nam nie pozostało....

 • Oceniono 6 razy 2

  tyle glupoty w tej nienwistnej deklaracji "prawego sektora..." Tymi gazociagam dostaje gaz rosyjski najpierw Ukraina ( obecnie winna jest za gaz onad 2 miliardy euro, tak jak za czasów Juilii Timoszenko) a potem Zachód. Ukrainski "prawy Sektor" niszczac gazociagi pozbawi gazu przede wszyskim sama Ukraine

 • jan_sobczak1

  Oceniono 12 razy -10

  Brawo! Wszystko co przeszkadza temu bydlęciu z kremla zasługuje na oklaski. Putina trzeba jak najszybciej dopaść i zatłuc kijem jak psa.

 • plumgazeta

  Oceniono 3 razy 3

  Czy nasz prawy sektor zakupił już skafandry do nurkowania?

 • red.kris

  Oceniono 2 razy 2

  no to Ojropa przez tych czubków prawiciwo-kleszo-nacjonalistycznych będzie miała problem :)))))))

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje