Indie zawiesiły poszukiwania malezyjskiego samolotu

16.03.2014 07:33
Boeingi malezyjskich linii lotniczych

Boeingi malezyjskich linii lotniczych (Fot. Vincent Thian)

Indie zawiesiły poszukiwania w rejonie Morza Andamańskiego i Zatoki Bengalskiej zaginionego przed ponad tygodniem samolotu malezyjskich linii lotniczych. Na pokładzie maszyny było 239 osób. - Operacja została zawieszona. Czekamy na dalsze instrukcje z Malezji. Do tej pory niczego nie znaleźliśmy - oświadczył rzecznik indyjskiej armii na Andamanach i Nikobarach porucznik Harmit Singh.
Boeing 777 Malaysia Airlines z 239 osobami na pokładzie zniknął z radarów osiem dni temu, mniej niż godzinę po starcie z lotniska w stolicy Malezji, Kuala Lumpur. Samolot leciał do Pekinu. Dotychczasowe poszukiwania prowadzone przez wiele państw, które koordynuje Malezja, nie przyniosły żadnych rezultatów.

Premier Malezji Nadżib Razak powiedział na konferencji prasowej, że maszyna mogła zostać porwana. Dodał, że porywacze mogli wyłączyć system komunikacji samolotu.

Według śledczych samolot mógł znaleźć się w jednym z dwóch powietrznych korytarzy: między Turkmenistanem a Kazachstanem lub między Indonezją a Oceanem Indyjskim.

Chcesz na bieżąco dowiadywać się o najnowszych wydarzeniach? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE na Androida | Windows Phone | iOS

Zobacz także
Komentarze (17)
Indie zawiesiły poszukiwania malezyjskiego samolotu
Zaloguj się
 • lechujarek_wolski

  Oceniono 13 razy -5

  PILNE: Polscy eksperci pomogą odnaleźć ten samolot ...

  - POmożecie?
  - POmożemy :)

 • lechujarek_wolski

  Oceniono 12 razy -4

  Rozmodleńcy nie łudźmy się - tylko polscy eksperci ze "Skrzydlatej Polski" są w stanie rozwikłać tą zagadkę :)

 • lechujarek_wolski

  Oceniono 18 razy -10

  Ten porucznik Harmit Singh to Sikh. Ta grupa etniczna z Pendżabu dąży do utworzenia własnego państwa. Sikhowie dokonali zamachu na Indire Gandhi, w czerwcu 1985 roku podłożyli bombę do samolotu b-747 należącego do Air India lecącego na trasie Montreal-London-Delhi. Zginęło 329 osób. Dwie godziny wcześniej wybuchła bomba w innym samolocie Air India na lotnisku Tokyo-Narita.

  Odpowiedzialni za to byli Sikhowie z organizacji Babbar Khalsa z Kolumbii Brytyjskiej w Kanadzie, gdzie mieszka największa diaspora "turbanów" na świecie poza Pundżabem!

  Mają swoją gurudwarę w Raszynie pod Warszawą.

 • dziadekjam

  Oceniono 18 razy 10

  Pomyśleć, że 45 lat temu człowiek stanął na Księżycu, a teraz na Ziemi samolot znika. Chyba nie na to co trzeba ludzkość pieniądze wydaje.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje