Niesamowita postawa starszej kobiety. Postawiła się uzbrojonej samoobronie Krymu [WIDEO]

Starsza kobieta odważyła się stanąć naprzeciw uzbrojonych członków samoobrony Krymu i wyrazić swój sprzeciw wobec referendum ws. przyłączeniu półwyspu do Rosji - podaje portal "Ukraińskiej Prawdy". Jeden z członków bojówki nazwał ją "prowokatorką" i brutalnie odepchnął. Kobieta upadła i dłuższą chwilę leżała bez ruchu.
- Nie potrzebujemy żadnej obrony! - oświadczyła wyraźnie poruszona starsza kobieta, podchodząc do umundurowanych członków samoobrony Krymu. - Chcecie z nas uczynić niewolników strachu. Nie chcę rozlewu krwi, a wy chcecie tylko i wyłącznie rozlewu krwi! - mówiła, grożąc palcem uzbrojonym w karabiny bojówkarzom.- Babciu, czego ty chcesz? Jesteś prowokatorką. Odejdź! - odpowiedział jej mężczyzna, który jako jeden z nielicznych nie miał na sobie munduru. Gdy kobieta nie zareagowała na jego polecenie, podszedł do niej, złapał za ramię i zaczął kierować w przeciwną stronę. Na koniec popchnął ją tak brutalnie, że starsza pani upadła na ziemię.

Kobieta przez chwilę leżała nieruchomo. Wstać pomogli jej dopiero inni cywile, którzy byli świadkami zajścia.

Dwa pytania w niedzielnym referendum

W niedzielę na Krymie odbędzie się referendum, w którym postawione zostaną dwa pytania: "Czy jesteś za ponownym zjednoczeniem Krymu z Rosją na prawach podmiotu FR?" oraz "Czy jesteś za przywróceniem obowiązywania konstytucji Republiki Krymu z 1992 roku i za statusem Krymu jako części Ukrainy?". Ani władze w Kijowie, ani UE nie uznają legalności tego referendum.

Chcesz na bieżąco dowiadywać się o najnowszych wydarzeniach? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE! Tutaj znajdziesz wersję na telefony z Androidem >>> A tutaj wersję na Windows Phone >>>

Więcej o:
Komentarze (175)
Niesamowita postawa starszej kobiety. Postawiła się uzbrojonej samoobronie Krymu [WIDEO]
Zaloguj się
 • ramzes-ra

  0

  Czy bierna postawa floty i żołnierzy Ukraińskich na Krymie nie ułatwia działań Rosjanom. Przecież decyzje powinny zapaść w Kijowie. Albo zabieramy sprzęt i wycofujemy się na Ukrainę albo nie dopuszczamy Rosjan i czekamy na pomoc rodaków. Myślę że pozostawienie żołnierzy na pastwę niby nie Rosjan niezbyt dobrze świadczy o decyzjach z Kijowa..

 • mikron

  0

  pewnie miała doświadczenia z Krakowskiego Przedmieścia: tam trenowała w kontaktach z polskimi dresami (tyle ze po szkołach, więc dla odróżnienia zwanych 'leminagmi').
  No ale tym razem GW dostrzegła ją i potraktowała nader życzliwe.
  Ach brawo GW, lepiej późno niż wcale.

 • martinez027

  0

  Jakby babuszka tak powiedziała na majdanie do banderowców to by jej wydłubali oczy i odrąbali ręce jak niektórym co byli przeciw....

 • pankasztelan

  Oceniono 2 razy 2

  Ot kur..a mac ruskie dzentelmeni :)

 • Półcięte Mysli

  Oceniono 5 razy 3

  W tle facet mówi - "idźcie babcia , jesteście prowokatorką ... ona nas tu obraża, a jej w tym momencie robią zdjęcia". Żaden żołnierz babcie nic nie zrobił - komu ona "stawiała się"? Przyszła sobie nagadać żołnierzom, to chyba wskaźnik że nic strasznego przeciwnikom wejścia do Rosji się nie robi. Niech sobie gadają i tak 93% chce do Rosji.

 • stenia312

  Oceniono 4 razy 2

  Ten bandzior o przewróił sztarszą kobietę to zostanie bohaterem bezzelny co ona by mu zrobiła pogadałaby i tyle ale prostak w sile wieku staruszkę zlekceważył ale niech nie zapomina że on też będzie stary i ktoś go nie raz popchnie świnia

 • blski

  Oceniono 4 razy 2

  @fb_antek_muzykant_komentuje
  Nielatwo mi jest powstrzymac sie od ublizenia ci za twoj komentarz.
  Co gorsze to, jak dotychczas czytajacy ocenili go w wiekszosci pozytywnie, a to jest w pewnym stopniu opinia spoleczenstwa.
  Oceniasz ludzi nie pod wzgledem ich prawdziwych wartosci jak tez wiedzy i kultury, rozpisujesz sie natomiast obszernie o tym jak zolnierze rosyjscy byli zachwyceni bogactwem i dostatkiem jaki zastali w owczesnej Polsce.
  Moi rodzice tez zartowali sobie wspominajac o podobnym zachowaniu, niemniej matka mowila o tym jak zolnierze dzielili sie z ludzmi swym prowiantem, jak tez o tym ze za kazda jednostka wojska podazalo wiele sierot rodzicow ktorzy zgineli w Wojnie ktorymi zolnierze ci sie opiekowali, przekazujac te dzieci innym jednostkom gdy oni byli wysylani na front. Ojciec (przed Wojna byl zawodowym oficerem) byl zaskoczony tym, ze podczas gdy politrucy prowadzili agitacje, ale tez czytali na glos swym podopiecznym klasykow literatury, a ci chetnie sluchali.

 • yarrrr

  Oceniono 3 razy -1

  GW podaje tendencyjnie, jednostronnie informacje.
  Tu mamy przykład zachowania banderowców:
  youtu.be/3n3nLwgsHAA?t=42s

 • wapi40

  Oceniono 6 razy 2

  jak by tak babka na Majdanie zrobiła ,to by ją banderowcy oblali benzyną i podpalili

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX