Rozwiąż zadanie i uratuj dziecko przed karą. Mocna kampania przeciwko przemocy

Brutalny ojciec jest wściekły z powodu złej oceny dziecka na kartkówce z matematyki. Daje dziecku pół minuty na rozwiązanie trzech zadań matematycznych. Jeśli chłopcu się nie powiedzie - zostanie zbity pasem. W rolę dziecka wciela się widz interaktywnego filmu. To nowa kampania społeczna fundacji Dzieci Niczyje.
Celem kampanii opartej na internetowej aplikacji - poza uczulaniem odbiorcy na przemoc wobec dzieci - jest ułatwienie zapamiętania numeru KRS fundacji Dzieci Niczyje, a tym samym przekazanie 1 proc. podatku na rzecz organizacji. Sugestywny film, w którym widz w pewnym momencie wciela się w rolę małego Adasia, "uświadamia, jak może wyglądać codzienność dzieci doświadczających przemocy, i wskazuje, co można zrobić, aby przerwać ich dramat" - czytamy na stronie fundacji.

KLIKNIJ, ABY URUCHOMIĆ APLIKACJĘ >>>

"Aby nauczyć odbiorcę numeru KRS organizacji (20 44 26), w aplikacji wykorzystano interaktywne narzędzia. Przez demonstrację sytuacji dziecka krzywdzonego fundacja nakłania odbiorców do zaangażowania w przeciwdziałanie przemocy wobec dzieci i wsparcia działań, których celem jest walka z problemem" - piszą organizatorzy kampanii.

Chcesz na bieżąco dowiadywać się o najnowszych wydarzeniach? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE na Androida | Windows Phone | iOS

Więcej o:
Komentarze (30)
Rozwiąż zadanie i uratuj dziecko przed karą. Mocna kampania przeciwko przemocy
Zaloguj się
 • jwoj1

  Oceniono 1 raz -1

  Kochani Rodzice,nie dajcie się zwariować tzw.mocnymi argumentami o przemocy wobec własnych dzieci,wśród których zaszczytne miejsca zajmują Wasze zachowania, dzieci stresujące. Jest to bowiem w lansowanej modzie na wychowywanie bezstresowe wysoce naganne i wręcz społecznie szkodliwe.Mimo,że wtedy zmniejszyłoby się o kilkaset procent donosicielstwo,tak rozpowszechnione wśród młodych ludzi.Kończący studia studenci nie mieliby do komisji egzaminacyjnych pretensji,że poza pytaniami dot.przedkładanych prac śmią jeszcze zadawać pytania z innych dziedzin,lub o nazwiska osób,których badania tam cytowano.Rodzice trzydziesto,czterdziestolatków nie musieliby ich,ich żon i dzieci,utrzymywać tylko dlatego,że w kraju nie ma dla nich odpowiednio płatnej pracy.
  Stąd, szczęściem prawdziwym dla domowych zwierząt jest,że nie znają one opinii wyrażanych przez fundacje o przemocy wobec dzieci,a także teorii o wychowaniu bezstresowym,popartych wiedzą "pedagogiczną" (pewnie z USA),bowiem w dalszym ciągu maluchy naszych kotów,psów,czy innych domowych zwierzątek,za niestosowne zachowania są bezwzględnie karcone klapsami przez swoich rodziców.

 • voiceinthedesert1

  Oceniono 3 razy -1

  Brutalność jest kwestią relatywną w tym przypadku. Są chłopcy i muszę powiedzieć w imie równości, dziewczynki, którzy wałęsają się po ulicach, chodzą na wagary, piją piwo, nie boją się rodziców i tylko dzień i noc "ku--rwią, szczególnie przy dorosłych. Na takich tylko potrzeba pasa i to nie byle jakiego! Są inni, którzy pragną rozwiązywać trudne zadania, jak ta czy tamta "genialna" koleżanka obok siedząca, ale nie są w stanie i stracili wiarę. Dlaczego? bo albo mają tępych nauczycieli na etacie, których szkoła boi się usunąć, albo mają piekło i pijaństwo w rodzinie, nie mówiąc już o skażonej kulturze, która nienawidzi inteligencji! na takich pas nie jest "podstawową" potrzebą, ale interwencja państwowa! Ja proponuję specjalne ministerstwo niepełnosprawności fizycznej, umysłowej i akademickiej, obsadzone najlepszymi ludźmi i umysłami w Polsce! Kościół, poza tym, powinien otrzymać fundusze i uprawnienia, by stać się aktywnym organem tego Ministerstwa! Potrzebujemy nadbudowywać rodziny i w ogóle obywateli, nie tylko autostrady i siły zbrojne!

 • Marek Migacz

  Oceniono 1 raz -1

  W XXI wieku, to powinno być karalne!!! Jak można utrwalać stereotypy (zły ojciec, dobra mamusia)??? Równolegle toczy się kampania Rzecznika Praw Dziecka "Jestem mamy i taty": www.youtube.com/watch?v=gupJLnzjeKw&app=desktop

 • Sylwia Trolska

  Oceniono 2 razy 0

  www.wprost.pl/ar/411529/Od-pieciu-lat-pieniadze-znikaly-z-kont-Fundacji-Dzieci-Niczyje/

 • marzeniajoanny

  Oceniono 6 razy 2

  ta fundacja faktycznie robi bardzo wiele i dla dzieci krzywdzonych i dla rodziców którzy tym dzieciom pomagają więc bardzo proszę dowiedzieć się na temat, zdobyć informacje a później wypowiadać się w temacie. i nie pracuje w Fundacji po prostu bardzo kiedyś pomogli mojemu dziecku i nigdy im tego nie zapomnę.

 • andrzej.rokosz

  Oceniono 11 razy 9

  Problem niezmiernie ważny i wymagający aktywnego przeciwdziałania takim patologiom. Jednak sposób jego nagłośnienia, żałosny i sam w sobie rodzący koleje patologie, tak w zakresie stosunków społecznych jaki i edukacji.

 • michalmos

  0

  Coś o tym wiem. Też dostawałem opierdziel jak dostawałem +4 zamiast -5

 • nick4comments

  Oceniono 11 razy 11

  No to mam u Adasia browara za uratowany tyłek :) Ale takich tatusiów chętnie bym oklepał gdzieś w bramie. albo w jakimś miłym zaułku na warszawskiej Pradze.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX