Zaginiony samolot leciał w kierunku Andamanów. Źródło: "Możliwe porwanie"

14.03.2014 10:11
Boeing 777 malezyjskich linii lotniczych.

Boeing 777 malezyjskich linii lotniczych. (AP Photo / Kyodo News)

Według danych z radarów wojskowych zaginiony samolot malezyjskich linii lotniczych leciał nad Półwyspem Malajskim w kierunku archipelagu Andamany na Oceanie Indyjskim. Informacje te agencji Reuters przekazało źródło zbliżone do śledztwa.
Zobacz także
Komentarze (211)
Zaginiony samolot leciał w kierunku Andamanów. Źródło: "Możliwe porwanie"
Zaloguj się
 • rabbinhood

  0

  Ja bym stawiał na chińskich muzułmanów, samolot mógł dosięgnąć swoim zasięgiem płn-zach Chiny, możliwy też kraj sąsiedni. Jak ktoś był przygotowany aby odłączyć transponder, to mógł być przygotowany, aby zabrać więcej paliwa...

 • plumgazeta

  Oceniono 1 raz 1

  Na wyspie znajduje się pas startowy przystosowany do przyjmowania najnowocześniejszych bombowców (w tym B-2), port morski oraz baza paliw.
  Dotyczy Diego Garcia

 • plumgazeta

  Oceniono 1 raz 1

  Nie Nowy Jork, a Kuala Lumpur od kilku lat jest stolicą światowego biznesu.
  Samolot w 2/3 z pasażerami coś wiózł do Pekinu. To było autoporwanie.
  Wylądował w lasach Vietkongu. A po rozładunku został zatopiony w Oceanie..

 • kloakier

  Oceniono 1 raz -1

  Tyle czasu biją pianę!...Sprawa jest wybitnie śmierdząca: były już kiedyś takie "afery".Narobili g. i teraz sami nie wiedzą jak zjeść tą żabę...Najgorsze jest to, że życie ludzi wcale się nie liczy.

 • jusekp

  Oceniono 1 raz 1

  "...samolot - wyraźnie pilotowany..."

  "...gdy maszyna znikala z radarów wojskowych (...) zostala skierowana... :)

  Taa - Boeing3x7 znika z radarów i...leeci dalej :) - pewnie na niskim pułapie - jak to kolosy - muskając wdzięcznie "brzuchem taflę wody...:D)) i nabierając wody do gondoli... :)

  Zapewne tylko ktosiu "niewyraźny" mógł spłodzić taką bzdurę.

 • krystalograf

  Oceniono 1 raz -1

  Jesli na Andamanach rosna brzozy to zagadka powiina byc szybko rozwiazana...

 • pismaki_klamia

  Oceniono 4 razy -2

  Zaczęło się filtrowanie komentarzy, pojawiają się dużo wolniej, czyżby służby...?

 • pismaki_klamia

  Oceniono 5 razy -3

  W bazie Diego Garcia (własność brytyjska, wypożyczona USA) nie ma ludności cywilnej, która w innych miejscach mogłaby być świadkiem lądowania i powiadomić media/władze. Łączność z wyspą jest za zaporą elektroniczną kontrolowaną w Wielkiej Brytanii. Biorąc pod uwagę punkt zmiany kierunku na zachodni i punkt ostatniego kontaktu radarowego mamy kierunek właśnie Diego Garcia.
  Samolot jest w wersji ER, Extended Range = zasięg 7700 mil morskich - jako pocisk może dosięgnąć nawet M. Czarne czy cele w Syrii, Iranie.
  Niby przestrzeń powietrzna państwa, które może być celem ataku, jest kontrolowana przez radary ale jak widać w tej sprawie radary mogą być "oślepione", bo jest tu wyraźna współpraca zaawansowanych technologii wojskowych.
  Ciekawe jakie są rozmowy zakulisowe toczone z władzami Malezji i Chin, należy spodziewać się bardzo dziwnych komunikatów jako zasłony dymnej dla rzeczywistych wydarzeń.
  Prawdopodobnie ktoś z załogi jest współsprawcą, albo szantażowany albo przekupiony, jeden z pilotów miał zwyczaj zapraszać ponętne laski do kabiny co jest sprzeczne z przepisami oczywiście.

 • pismaki_klamia

  Oceniono 3 razy 1

  Hmmm, komu mogło zależeć na >>skasowaniu<< poniższego postu, przecież nie zwykłym hejterom...?
  ------------------------
  Na pokładzie było 20 specjalistów z Freescale Semiconductor, ktoś to łączy z ostatnią falą "samobójstw" ważnych osób świata finansów, związanych najwyraźniej z najnowszymi algorytmami (np. High Frequency Trading) obliczeniowymi, możliwe że ci specjaliści znali się na odpowiednich technologiach wsparcia sprzętowego.
  The Algorithmic Central Bankers

  Samolot jest najpewniej w bazie Diego Garcia.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje