Ukraina szykuje się do odparcia ataku. Armia rosyjska kilka godzin marszu od Kijowa

- Oddziały ukraińskich sił zbrojnych są rozmieszczone w taki sposób, by odbić atak z jakiegokolwiek kierunku - oznajmił sekretarz Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony Ukrainy Andrij Parubij.
- Ukraińskie siły zbrojne przygotowują się do odbicia możliwego ataku Rosji na północnych i wschodnich granicach, na tym odcinku granicy sytuacja jest krytyczna - powiedział sekretarz Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony (RBNiO) Ukrainy Andrij Parubij. - Siły armii rosyjskiej znajdują się zaledwie o kilka godzin marszu od Kijowa. Nie mogę powiedzieć wiele, ale powiem, że nasze oddziały rozmieszczone są w taki sposób, by odbić atak z jakiegokolwiek kierunku - dodał.

Parubij tłumaczył, że milicja ukraińska z pomocą wojsk wewnętrznych MSW i innych oddziałów kontroluje administracje obwodowe, które miały być celem ataków i uporządkowała sytuację na wschodzie i południu Ukrainy.

Zatrzymana grupa zwiadowcza

W nocy z wtorku na środę Służba Bezpieczeństwa Ukrainy zatrzymała rosyjską grupę zwiadowczą, która przedostała się z Krymu do sąsiadującego z nim obwodu chersońskiego. - Celem działalności grupy było rozpoznanie sytuacji operacyjnej oraz uzyskanie danych o ruchu i stopniu gotowości oddziałów sił zbrojnych Ukrainy na terenie obwodu chersońskiego - podano w komunikacie.

Więcej o:
Komentarze (245)
Ukraina szykuje się do odparcia ataku. Armia rosyjska kilka godzin marszu od Kijowa
Zaloguj się
 • ciotka_ltd

  0

  @ abiks19

  Nie tylko Rosjan: duza ilosc etnicznych Ukraincow - szczegolnie na Ukrainie Wschodniej - wlada wylacznie jezykiem rosyjskim. Eire jakos dotad nie odbilo, by swoich obywateli zmuszac do wladania wylacznie gaelickim, choc od 1949 tj. od pelnej niepodleglosci uplynelo juz troche lat, czas na nauke jezyka ojczystego niby byl, de facto 3 generacje...
  A tak poza tym, to ta cala ukrainska czern powinna sobie stolice przeniesc do Lwowa, skoro z Kijowa do granic Rosji holocie za blisko. A Rosjanie na wlasnym terytorium moga sobie prezyc muskuly ile chca - ich prawo.
  PS. Te nowe "elyty" to kochanek Julki Zlodziejki z kolegami. Gdy juz nawet Anglicy na forach wala otwartym tekstem o puczu Tymoszenko, to nalezy sie dziwic, ze jeszcze sa Polacy, ktorzy tego 'ukrainskiego' geszeftu nadal nie widza.;)

 • abiks19

  Oceniono 2 razy 2

  Nowe elity ukraińskie same przyczyniły się do zaognienia sytuacji uchwalając jako jedną z pierwszych ustawę ,że jedynym językiem urzędowym jest język ukraiński.Stawiając Rosjan ukraińskich w podobnej sytuacji jak Polaków na Litwie.Może to było celowe?

 • buffalo69

  Oceniono 2 razy -2

  Towarzyszu Putin,
  Ja Was nie rozumiem. Dorze przecież wiecie, że setki tysięcy Waszych rodaków mieszkających na Krymie i w wielu innych częściach Ukrainy demonstrują swoją najszczerszą chęć mieszkania w Rosji. A wy zamiast zorganizować im transport, i niezwłocznie przesiedlić do Rosji, wysyłacie kolejne tysiące Rosjan na Ukrainę! Rozumiem, że trudno byłoby tych wszystkich chętnych ulokować w Moskwie, Petersburgu, czy innych waszych metropoliach, ale przecież na Syberii są ciągle ogromne, bardzo słabo zaludnione obszary. Dla wszystkich marzących o Rosji starczyłoby miejsca.

 • 111doradca

  Oceniono 2 razy 2

  Niech się biją. Walko to rzemiosło kozackie. Za długo kozacy jako carskie ZOMO prali nahajami nie tylko ludność polską w zaborze rosyjskim , ale także wszelkich nieprawomyślnych w innych krajach Imperium. Teraz kolej na nich. Jak kto weźmie sto batów na kobiercu to zaraz spokojniejszy - zwykł mawiać Pan Zagłoba

 • 111doradca

  Oceniono 1 raz 1

  A marszałek Piłsudski to na Kijów nie ruszył? I pomniki mu stawiamy, ze ubiegł ruskich. Teraz oni ubiegli nas. Ale jeszcze i dla nas zaświeci słońce ukraińskie. Niech tylko Ukraina wejdzie do Unii. Wtedy powołamy Komisje Majątkową. Kościół Swięty Matka Nasza wytarguje od Kijowa dla siebie parę powiatów. A Galicyjanie polscy, a Żydzi i Ormianie lwowscy, a Lubomirscy , Potoccy, Zasławscy . Zborowscy, Wiśnioweccy, Tyszkiewicze, Kisiele. Nie licząc Tchórzewskich i Zajączkowskich, o których wspominał Chmielnicki. Rodziny pomordowanych przez UPA upomną się o odszkodowania. I zabulą za wszystko. Nie starczy PKB Ukrainy na odszkodowania dla nas. Tyle , że to problem nie nasz.
  P.S.
  " Wyhowskiego szablą krzywą
  Mała bawi się dziecina .
  A ty jeszcze śpisz ułanie,
  Płacze matka Ukraina..."

 • 111doradca

  Oceniono 2 razy 2

  Ruscy zrobili Jałtę? No to jak Jałta ruska to i Krym ruski. Był on grecki i tatarski, potem ruski. Ukrainski nie był nigdy. I pewnie nie będzie.

 • 111doradca

  0

  Pitolicie Hipolicie

 • plastikpiokio

  Oceniono 2 razy 2

  co zrobicie PISMAKI jezeli ta wojna NIE wybuchnie ??? --zdechniecie z głodu.

 • jan_sobczak1

  Oceniono 4 razy -2

  Rosyjska armia znów wyrusza kraść,mordować i gwałcić. Nic innego nie potrafią.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX