Miller: Przestrzeganie przed Rosją będzie specjalizacją Polski. I na tym skończy się jej rola

- Obawiam się, że w całej tej historii Polska zostanie wykreowana jako specjalistka od ostrzegania i straszenia Rosją - powiedział Leszek Miller na antenie telewizji TVN24. Jego zdaniem to ?przestrzeganie przed Rosją będzie polską specjalizacją?. - I na tym skończy się aktywna rola Polski - dodał.
W ocenie Millera Unia Europejska nie może wiele zrobić w sprawie sytuacji na Krymie. - Mogłaby coś zrobić, gdyby mówiła jednym głosem, np. w sprawach sankcji - powiedział. - Ale Europa nie mówi jednym głosem - podkreślił.

Szef SLD zapowiedział, że wkrótce "na stół zostanie wyrzucona sprawa Kosowa" [czyli interwencji NATO w Jugosławii w 1999 roku - przyp. red.]. - I teza będzie taka: wtedy daliście prztyczka Rosji, to teraz Rosja daje prztyczka wam. To się tak właśnie kończy, jak się nagina prawo do rozmaitych sytuacji - powiedział. - Zachód ma słabe karty - dodał.

"Nie twórzmy psychozy"

Leszek Miller stwierdził, że w Polsce nie powinno się "tworzyć psychozy i atmosfery niepewności, że grozi nam wojna". - Polska nie zostanie napadnięta - zapewnił.

Dodał, że Polska raczej nie odegra znaczącej roli w sprawie Krymu. - Obawiam się, że w całej tej historii Polska zostanie wykreowana jako specjalistka od ostrzegania i straszenia Rosją - stwierdził. - I na tym skończy się jej aktywna rola - dodał.

Chcesz na bieżąco dowiadywać się o najnowszych wydarzeniach? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE na Androida | Windows Phone | iOS

Więcej o:
Komentarze (235)
Miller: Przestrzeganie przed Rosją będzie specjalizacją Polski. I na tym skończy się jej rola
Zaloguj się
 • giancarloregio

  Oceniono 2 razy 2

  gdzie Rzym?, gdzie Krym? - co nas to obchodzi.? Ukrainie można pomóc dopiero kiedy sama uporządkuje swoje wewnętrzne sprawy. A tak jesteśmy w stroną w sprawie, w klasycznej kłótni małżeńskiej. Na koniec najwięcej obrywa - "strona".

 • czesarna

  Oceniono 1 raz -1

  Miller pożyczał z Moskwy dolary, więc jest pewien, że z Rosjanami jak nikt inny sprytnie kręcił lody. Zapomina jednak, że kiedyś też podróżował na koźle z Lepperem i jakoś daleko nie zajechał. Ten nasz Leszek jakoś nie może zrozumieć, że jak się czegoś nie pojmuje, lepiej odpuścić.

 • poiuytrewq0987

  Oceniono 7 razy -3

  Polacy UWAGA, przed ruskimi i ruską zemstą straszy was tutaj ruska propaganda. Teraz trąbią aby Polska się nie wychylała. Sieją strach. Nie warto tego czytać. Miler to obłudna świnia i powtarza co ruski mu każą. Boi się bo spadł w helikopterze i powtarza zachowania z przeszłości. Jak cokolwiek ma się zmienić NA LEPSZE, trzeba zmienić myślenie. Ruski z milerem wpędzają nas z powrotem w pozycję "gorszego" stosując schemat zastraszania jak w komunie - nie wychylaj się bo stracisz. Ale mamy rok 2014 nie 1917. Pora aby ruski nas zaczęły szanować i tak będzie jak miler i putin kopną w kalendarz.

 • poiuytrewq0987

  Oceniono 3 razy -1

  Ten pan został wykształcony w Moskwie i służy obcemu państwu.

 • calli.ocenzurowali

  Oceniono 5 razy -3

  Musi jakaś wigilia za pasem, bo czerwono-watykański, jankesko-NATOwski sprzedawczyk i kolaborant za kartony dolarów Miller ludzkim głosem gada!

  :)

 • andrzej.rokosz

  Oceniono 3 razy 1

  Widzę, że Miller wreszcie się wyzwolił i przestał się przejmować określeniem "płatni zdrajcy, pachołki Rosji". Może jeszcze z niego coś będzie.

 • majek-1348

  Oceniono 3 razy 3

  12.03.2014
  Jelcyn wyprowadził armię Sowiecką z Polski bez jednego wystrzału.
  Może się wydarzyć że Putin zaczepiany przez tych co z „konia na łeb spadli” i ciągle im się wydaje ze na tym ziemskim padole są naj naj najważniejsi i Putin może ich z tej dolegliwości wyleczyć.
  Kto szuka „guza” to go znajdzie, a ponoć „pokorne ciele dwie matki ssie”.
  Życzę Narodowi Ukraińskiemu roztropności w działaniu,dobrobytu i błogiego spokoju. majek

 • realistas

  Oceniono 11 razy 7

  Oglądałem to. Napompowana Pochanke bez przerwy przerywała i plotła trzy po trzy. Bez ładu i składu. Miller ma w tym wszystkim rację. Tusk na szali tej awantury kładzie interes Polski i Polaków. Tę awantur przegra Polska bo Ukraina dogada się z Rosją, a wrogiem Rosji i Ukrainy będzie Polska.

 • tuchajbeju

  Oceniono 5 razy 5

  nie ma sie czego obawiać, to fakt znany od lat,mamy opinię szaleńców i fanatyków.
  Niezależnie od tego ile w danym momencie mamy racji to nie umiemy przedstawić jej w sposób zrozumiały dla narodów , które nie miały z Rosja styczności. Więc Rosji łatwo jest zbijać nasze histeryczne wywody.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX