Otylia Jędrzejczak wystartuje do europarlamentu z list PO

10.03.2014 22:08
Otylia Jędrzejczak

Otylia Jędrzejczak (Fot. Kuba Atys / AG)

Mistrzyni olimpijska w pływaniu Otylia Jędrzejczak znalazła się na liście kandydatów do Parlamentu Europejskiego, przyjętej przez Radę Regionu PO w woj. kujawsko-pomorskim. W majowych wyborach będzie startowała w tym regionie. Na czołowych miejscach PO na Kujawach znajdą się też: poseł Tomasz Lenz i europoseł Tadeusz Zwiefka.
Jędrzejczak na igrzyskach olimpijskich w 2004 r. zdobyła złoty medal na 200 metrów stylem motylkowym oraz dwa srebrne medale na 100 metrów stylem motylkowym i na 400 metrów stylem dowolnym. Wielokrotnie sięgała po medale mistrzostw świata, Europy i Polski. Trzykrotnie była wybierana na najlepszego sportowca Polski. Jędrzejczak jest zameldowana w województwie kujawsko-pomorskim, chociaż na stałe tam nie mieszka. Lenz jest szefem kujawsko-pomorskiej PO i zasiada w Sejmie trzecią kadencję, a Zwiefka po raz drugi pełni funkcję posła do PE z okręgu kujawsko-pomorskiego.

Na liście znaleźli się też m.in. przewodnicząca sejmiku województwa kujawsko-pomorskiego Dorota Jakuta, członek zarządu województwa Sławomir Kopyść i były senator, dyrektor Centrum Onkologii w Bydgoszczy Zbigniew Pawłowicz. O ostatecznym kształcie listy zadecydują władze krajowe Platformy. Według informacji z kręgów kujawsko-pomorskiej PO w przypadku niewprowadzenia zmian personalnych na czele listy znajdzie się Lenz, druga będzie Jędrzejczak, a trzeci Zwiefka.

Chcesz na bieżąco dowiadywać się o najnowszych wydarzeniach? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE na Androida | Windows Phone | iOS

Zobacz także
Komentarze (275)
Zaloguj się
 • protoplex

  Oceniono 542 razy 510

  Przy całym szacunku dla Otylii Jędrzejczak, jej osiągnięć sportowych, kompletnie nie rozumiem jaki sens ma umieszczanie celebrytów nie mających żadnego związku z polityką, na listach do europarlamentu, czy polskiego parlamentu. Tabloidyzacja polityki?

 • souriceau

  Oceniono 362 razy 342

  Mimo całego uznania dla jej sportowych sukcesów - jaki z niej polityk??

 • obinobi

  Oceniono 191 razy 175

  A co poza pływaniem pani Jędrzejczak potrafi? Czy jak się dostanie do parlamentu będzie partyjnym semaforem do głosowania tak a nie inaczej.

 • fruqo3

  Oceniono 167 razy 139

  A ta pani poza pływaniem i brawurową jazdą samochodem Chrysler 300C to jakieś kwalifikacje ma? Czy tylko jej nazwisko będzie fajnie na liście wyborczej wyglądało i matoły sie na to złapią?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje