Otylia Jędrzejczak wystartuje do europarlamentu z list PO

10.03.2014 22:08
Otylia Jędrzejczak

Otylia Jędrzejczak (Fot. Kuba Atys / AG)

Mistrzyni olimpijska w pływaniu Otylia Jędrzejczak znalazła się na liście kandydatów do Parlamentu Europejskiego, przyjętej przez Radę Regionu PO w woj. kujawsko-pomorskim. W majowych wyborach będzie startowała w tym regionie. Na czołowych miejscach PO na Kujawach znajdą się też: poseł Tomasz Lenz i europoseł Tadeusz Zwiefka.
Jędrzejczak na igrzyskach olimpijskich w 2004 r. zdobyła złoty medal na 200 metrów stylem motylkowym oraz dwa srebrne medale na 100 metrów stylem motylkowym i na 400 metrów stylem dowolnym. Wielokrotnie sięgała po medale mistrzostw świata, Europy i Polski. Trzykrotnie była wybierana na najlepszego sportowca Polski. Jędrzejczak jest zameldowana w województwie kujawsko-pomorskim, chociaż na stałe tam nie mieszka. Lenz jest szefem kujawsko-pomorskiej PO i zasiada w Sejmie trzecią kadencję, a Zwiefka po raz drugi pełni funkcję posła do PE z okręgu kujawsko-pomorskiego.

Na liście znaleźli się też m.in. przewodnicząca sejmiku województwa kujawsko-pomorskiego Dorota Jakuta, członek zarządu województwa Sławomir Kopyść i były senator, dyrektor Centrum Onkologii w Bydgoszczy Zbigniew Pawłowicz. O ostatecznym kształcie listy zadecydują władze krajowe Platformy. Według informacji z kręgów kujawsko-pomorskiej PO w przypadku niewprowadzenia zmian personalnych na czele listy znajdzie się Lenz, druga będzie Jędrzejczak, a trzeci Zwiefka.

Chcesz na bieżąco dowiadywać się o najnowszych wydarzeniach? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE na Androida | Windows Phone | iOS

Zobacz także
Komentarze (275)
Otylia Jędrzejczak wystartuje do europarlamentu z list PO
Zaloguj się
 • albireodeneb

  0

  Nie da się nie zauważyć, że wyborcy pisu jest aktywny przed europejskimi wyborami. I mi to pasuje, bo wybranie posłów Donka znów do europejskiego parlamentu może skutkować kolejnymi abstrakcyjnymi regulacjami trafiającymi w polską gospodarkę i rolnictwo. Poczytajcie conieco tu wybierzpis.org.pl by wyrobić sobie jakieś wyobrażenie o eurowyborach

 • aska.smerniak

  0

  Ludzie, cokolwiek by nie pisali, na 100% pewne jest, że Tusk wciska do parlamnetu UE znane nazwiska z show biznesu. Kampania bez treści tylko tandeta z pierwszych stron gazet. Skumajcie jakich kandydatów poleca pis twojpolityk.pl Choć oni popierają ekspertów.

 • inwestycjapiltza

  0

  słuchałam dziś wywiadu z p. Otylią w Radio TOK FM i faktycznie moja intuicja mnie nie zawiodła ... startuje z listy PO; wywiad zrobiony w stylu "celebryckim", niby mimochodem, a jednak kampania wyborcza ... dziewczyna wystartowała w "Tańcu z gwiazdami", to czemu nie miałaby kontynuować cyrku w Europarlamencie? dajmy jej szansę niech jeszcze czymś w życiu zabłyśnie ;)

 • baby1

  0

  Następna celebrytka, która nie wie co z sobą zrobić. A może lepiej robić programy kulinarne? Toż to dopiero popularne.

 • kubulek51

  Oceniono 1 raz 1

  Panie Premierze podobne predyspozycje do kandydowania do PE ma ola rutowicz,manuela z I edycji Big Brathera,frytka,gulczas.Jeszcze Pan zdąży dopisać ich na listy.Gratuluję wyboru otylki.

 • 111doradca

  Oceniono 2 razy 2

  Słusznie niech startuje. W startach ma duże doświadczenie i osiągnięcia tez spore. Tylko niech nie jeździ do Brukseli samochodem Porsche. Śp poseł do PE Bronisław Geremek jeżdził mercedesem. Szkoda chłopa. I szkoda byłoby pani Otyll.

 • szechteteszechteraaaron

  Oceniono 2 razy 2

  Justyna Kowalczyk za cztery lata niech karierę zakończy i założy partię, to nie PE, ale co najmniej prezydentura ;-) Zresztą - jeśli będzie trzeba, to dla niej choćby nawet już dziś można obalić Platfósa Muzgó "w bulu i nadzieji" i przywrócić monarchię. Królowa Justyna, to ładnie brzmi.

 • fordysta

  Oceniono 3 razy 3

  Co jeszcze absurdalnego wymyślą PO-Tuskie ? Od kiedy to europarlament jest skupiskiem celebrytów ?!

 • Piotr Jagiello

  Oceniono 1 raz 1

  Nie rozumiem... Po co tysiace ludzi konczy co rok kierunki typu politologia, stosunki miedzynarodowe, europeistyka, stosunki gospodarcze itd jak mijsce nr 2 na liscie zajmie celebryta czy sportowiec...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje