"Der Tagesspiegel": Polskie media szerzą strach przed Rosją

10.03.2014 12:16
Lech Kaczyński i Micheil Saakaszwili w Krakowie w 2007 roku. Prezydenci Polski i Gruzji ogłaszają wspólną deklarację na szczycie energetycznym w Krakowie

Lech Kaczyński i Micheil Saakaszwili w Krakowie w 2007 roku. Prezydenci Polski i Gruzji ogłaszają wspólną deklarację na szczycie energetycznym w Krakowie (Fot. Paweł Piotrowski / Agencja Gazeta)

Niemiecka gazeta "Der Tagesspiegel" w artykule podsumowującym ostatnie wydarzenia na Krymie i Ukrainie pisze o strachu przed Rosją, jaki zdominował polskie media. Dowodem mają być cytowane ostatnio słowa Lecha Kaczyńskiego, który w 2008 r. ostrzegał przed atakami Rosji na Ukrainę, Państwa Bałtyckie i Polskę.
Gazeta przypomina cytowane w ostatnich dniach w Polsce słowa byłego prezydenta Lecha Kaczyńskiego, wypowiedziane w sierpniu 2008 r. w Tbilisi: "Dziś Gruzja, jutro Ukraina, pojutrze Państwa Bałtyckie, a później może i czas na mój kraj, na Polskę" i stwierdza, że przynajmniej co do Ukrainy Lech Kaczyński miał rację. Dziennik podaje, że polskie media idąc za stwierdzeniem byłego prezydenta RP, coraz częściej zastanawiają się, czy "Polska będzie następną ofiarą?".

Berlińska gazeta zaznacza, że obecny rząd, któremu "daleko jest do poglądów politycznych tragicznie zmarłego konserwatywnego Kaczyńskiego", posunął się w zeszłym tygodniu do zwołania nadzwyczajnego posiedzenia Rady Bezpieczeństwa NATO, co natychmiast poparła również Litwa. "Der Tagesspiegel" podkreśla, że Polski rząd powołał się na art. 4 traktatu północnoatlantyckiego, czyli na zagrożenie bezpieczeństwa państwa, w tym wypadku ze strony Rosji. Wynikiem czego, jak by nie było, NATO zobowiązało się do codziennej dokładnej analizy sytuacji na Ukrainie - podsumowuje "Der Tagesspiegel".

Artykuł pochodzi z serwisu ''Deutsche Welle''

Zobacz także
Komentarze (183)
Zaloguj się
 • alex1w

  Oceniono 855 razy 451

  "Strach przed Rosją.."
  Ależ skąd... to przecież taki przyjazny wszystkim od wieków i bezkonfliktowy naród.
  Łagodny jak baranek i wzór wszelkich cnót. A Przywódców to zawsze miał świętych ludzi miłujących pokój i miłość.
  Ja pier@#$%^ !

 • atyczarownico

  Oceniono 625 razy 331

  Należy rozumieć, że niemieckie media szerzyć będą strach przed Rosją dopiero wtedy, gdy Putin stanie nad Odrą

 • antydupek

  Oceniono 229 razy 117

  W FAZ opisują bajdurzenia Szredera, byłego kanclerza, tego od rury Nordstreamu, obecnie w Gazpromie.

  Gostek broni Putina. Pisze, że anszlus Krymu to tylko wyrównanie KRZYWDY Rusków z przeszłości. Pięęęknie. Ciekawe, czy jak by Szrederowi dopłacić, zrobiłby też loda psu Putina, którym ten straszył Merkel? A Niemce dyskutują serio pod tymi wypocinami, grzeczniej niż my tutaj.

 • jg-k

  Oceniono 170 razy 92

  Mało, nakręcają ja nawet jak politycy nie chcą tego poświadczyć. Wielokrotnie słyszałem jak dziennikarze swoimi pytaniami zmuszali durnego polityka do stwierdzenia-tak wejdziemy z czołgami na Rosję. Bezsens.

 • trybuszon45

  Oceniono 85 razy 39

  chyba naoglądali się TVN 24 ,tam cały dzień pierdzielą o Ukrainie,zbiera się na wymioty.

 • sylwester51

  Oceniono 83 razy 37

  Nasz rząd jest cały czas nietrzeźwy brak nam wyważonego acz stanowczego stanowiska. Wyskakujemy jak ratlerek ujadamy a z drzwi wychyla się bokser to ratlerek w tył i chowa się za panem. Muszę dupkami nazwać naszych polityków, którzy dla partyjnego interesu ścigają się na ostrzejsze wystąpienia. Ci durnie myślą, że cała Europa będzie klaskać brawo Tusk , brawo Kaczyński nic z tego oni się cieszą "znowu wypuściliśmy tych idiotów narwańców robią za nas robotę a my będziemy wyważeni rozsądni". Nic nie zrobimy jak ministrem SZ jest karierowicz przechrzta bezrozumny narwaniec. Szkoda gadać dyplomatyczne dno na poziomie Fotygi no i niestety prezydent z premierem dołączyli do tego grona.

 • hamerykano

  Oceniono 72 razy 34

  a najwaleczniejsze to są te pipki z tefałenu i innych
  "opiniotwórczych" telewizorów.
  można się było posikać ze śmiechu jak toto stroszyło piórka
  i ze świętym oburzeniem krytykowało "bezczynność zachodu" :-D))))

 • alex1w

  Oceniono 88 razy 34

  Panowie... to masakra jakaś!!!

 • kostuh

  Oceniono 67 razy 33

  Bzdura!
  To Rosja szerzy strach przed Rosją.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje