"Der Tagesspiegel": Polskie media szerzą strach przed Rosją

Niemiecka gazeta "Der Tagesspiegel" w artykule podsumowującym ostatnie wydarzenia na Krymie i Ukrainie pisze o strachu przed Rosją, jaki zdominował polskie media. Dowodem mają być cytowane ostatnio słowa Lecha Kaczyńskiego, który w 2008 r. ostrzegał przed atakami Rosji na Ukrainę, Państwa Bałtyckie i Polskę.
Gazeta przypomina cytowane w ostatnich dniach w Polsce słowa byłego prezydenta Lecha Kaczyńskiego, wypowiedziane w sierpniu 2008 r. w Tbilisi: "Dziś Gruzja, jutro Ukraina, pojutrze Państwa Bałtyckie, a później może i czas na mój kraj, na Polskę" i stwierdza, że przynajmniej co do Ukrainy Lech Kaczyński miał rację. Dziennik podaje, że polskie media idąc za stwierdzeniem byłego prezydenta RP, coraz częściej zastanawiają się, czy "Polska będzie następną ofiarą?".

Berlińska gazeta zaznacza, że obecny rząd, któremu "daleko jest do poglądów politycznych tragicznie zmarłego konserwatywnego Kaczyńskiego", posunął się w zeszłym tygodniu do zwołania nadzwyczajnego posiedzenia Rady Bezpieczeństwa NATO, co natychmiast poparła również Litwa. "Der Tagesspiegel" podkreśla, że Polski rząd powołał się na art. 4 traktatu północnoatlantyckiego, czyli na zagrożenie bezpieczeństwa państwa, w tym wypadku ze strony Rosji. Wynikiem czego, jak by nie było, NATO zobowiązało się do codziennej dokładnej analizy sytuacji na Ukrainie - podsumowuje "Der Tagesspiegel".

Artykuł pochodzi z serwisu ''Deutsche Welle''

Więcej o:
Komentarze (183)
"Der Tagesspiegel": Polskie media szerzą strach przed Rosją
Zaloguj się
 • warsz61

  Oceniono 2 razy 0

  Wyjdzie na to, że to my jesteśmy winni rozgardiaszu w Europie. Jakoś nie słychać Czechów, Słowaków, Holendrów, Szwedów itd. Oni wolą z Rosją handlować, a nie kłócić się o Krym. Oj, będzie nas to kosztowało ! Może więcej umiaru i rozsądnej polityki !

 • realistas

  Oceniono 4 razy 0

  Polacy, a szczególnie rząd, to klasyczne rusofoby. Oni nie są wiarygodni w Sprawach Rosji. Ze względu na paniczny strach przed Rosją i Rosjanami.

 • dickers

  Oceniono 3 razy 1

  hitlersyny pozostaną hitlersynami a ruska swołocz ruską swołoczą na wieki wieków, to są nacje NIEREFORMOWALNE i zawsze, ale to zawsze Polska była im solą w oku i będzie!

 • huston_mamy_problem

  Oceniono 4 razy 0

  Rosjanie jakoś zajęli Krym bez jednego wystrzału i ani jednej ofiary śmiertelnej - USA zajęły Kosovo Serbom i było tysiące ofiar, w Iraku milion ofiar, w Afganistanie setki tysięcy...trochę obiektywizmu chołoto bezmyślna

 • jan_sobczak1

  Oceniono 2 razy 2

  Niemcy i Rosjanie zawsze byli i są nadal wrogami Polski. Takie już mamy położenie i nic tego nie zmieni. Trzeba tylko pilnować żeby nowy Hitler nie dogadał się z nowym Stalinem.

 • quiconque

  Oceniono 3 razy -3

  nie tylko szerzą ale i prowokują Chyba strasznie im pilno do wojny ??

 • nitro2012

  Oceniono 2 razy 2

  HItler bez ostrzeżenia wszedł do Polski

 • prawyczerwcowy

  0

  Kraków, sprzedawczyku

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX