Jaceniuk: Zaznaczyłem sobie dzień rozmowy z premierem Rosji. Dopisałem tam: "Dzień, w którym zaczęła się wojna"

- Rosyjska interwencja na Krym to była zdecydowanie najtrudniejsza chwila [w ostatnich tygodniach]. Mam w telefonie zaznaczony dzień rozmowy z premierem Rosji Dmitrijem Miedwiediewem. Dopisałem tam sobie: "Dzień, w którym zaczęła się wojna" - mówi premier Ukrainy Arsenij Jaceniuk w wywiadzie udzielonym "Wprost".
- Czego pan oczekuje od polskich władz, od Unii Europejskiej? - pyta "Wprost" Jaceniuka. - Wsparcia, wsparcia i jeszcze raz wsparcia. Każdego. Zarówno ekonomicznego, jak i politycznego. Ale także wzmocnienia naszego bezpieczeństwa. Musimy współpracować, aby wzmocnić bezpieczeństwo nie tylko Ukrainy, lecz także całej Europy - odpowiada.

Nowy premier Ukrainy mówi też o momencie, który w ostatnich tygodniach był dla niego najtrudniejszy - rosyjskiej interwencji na Krym. - Mam w telefonie zaznaczony dzień rozmowy z premierem Rosji Dmitrijem Miedwiediewem. Dopisałem tam sobie: "Dzień, w którym zaczęła się wojna" - przyznaje.

"Strach? Przed czym?"

Jaceniuk zapewnia jednak, że mimo niepewnej sytuacji nie czuje strachu. - Strachu przed czym? Przed odpowiedzialnością? Nie! Można oczywiście czuć strach przed objęciem takiej funkcji w tak dramatycznych czasach, ale powiem pani, że to jest honor dla mnie kierować tym rządem w obecnych okolicznościach - mówi.

Więcej czytaj w dzisiejszym "Wprost">>>

Chcesz na bieżąco dowiadywać się o najnowszych wydarzeniach? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE na Androida | Windows Phone | iOS

Więcej o:
Komentarze (281)
Jaceniuk: Zaznaczyłem sobie dzień rozmowy z premierem Rosji. Dopisałem tam: "Dzień, w którym zaczęła się wojna"
Zaloguj się
 • cichwoda

  0

  tak sie zastanawiam dlaczego wolna-polska.pl/wiadomosci/zydowska-opozycja-na-ukrainie-2013-12
  a Adas, wiadomo...

 • wapi40

  0

  Jaceniukowi chodzi o ten dzień ,kiedy banderowcy opłacani przez USA i Polskę zaczeli demolować i zabijać Ludzi na Majdanie ?

 • ireneusz50a

  Oceniono 1 raz 1

  Gdyby Ukraińcy chcieli tego terrorystę to poczekałby na wybory i otrzymałby stanowisko premiera rządu ukraińskiego, a ponieważ nie miał szans bo to znane indywiduom to zorganizował grupę przestępcza przy pomocy państw zachodu, w tym Polski. A ze koński łeb jest ten intelektualista to zapomniał uwzględnić Rosji i uwierzył ze świat za niego umrze.

 • ireneusz50a

  Oceniono 1 raz 1

  ale premier Rosji z terrorystami nie rozmawia.Najtrudniejsze bedzie odpowiadać karnie za zbrodnie napadu na Ukrainę.

 • juesej2

  0

  Jaka wojna???Chyba wyimaginowana!

 • dasiekk80

  Oceniono 4 razy 2

  Ja ma przeczucie ze to wlasnie Ukraincy beda cisneli na wojne. I zechca cala Europe wmieszac w konflikt. Trzymajmy sie jak najdalej od tego. Albo wyjezdzajmy z Polski na zachod poki jeszcze mozna.

 • kaczy_czubek123

  Oceniono 3 razy -1

  O jakiej wojnie majaczy ten koszerny multimilioner? Żydzi albo o gelbie albo o wojnie i się jeszcze dziwią, że cały świat ich tak nienawidzi ... już tak od 1492 roku, gdy ich wypędzono z Hiszpanii :)

 • pro-contra

  Oceniono 1 raz -1

  A tu kolejny kandydat do władz Ukrainy:
  www.youtube.com/watch?v=ICEGuE5Uv9c

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX