"Nigdy nie zdradzę. Służę Ukrainie" - deklarują ukraińscy żołnierze [WIDEO]

- Jestem spadkobiercą najpiękniejszych tradycji wojskowych. Jestem dumny z mojego munduru, z mojego kraju, z mojej flagi. Służę Ukrainie - deklaruje młody żołnierz. "Służę Ukrainie" to hasło klipu, który wyprodukowało ukraińskie ministerstwo obrony.
Film "Służę Ukrainie" ma pokazywać, że ukraińskie wojsko nie zamierza poddawać się ani przechodzić na stronę Federacji Rosyjskiej. - Zawsze jestem gotów na odsiecz, gdy zagrożone jest bezpieczeństwo mojej ojczyzny - mówi jeden z pokazanych na nagraniu żołnierzy.

- Jestem zdyscyplinowany. Szanuję swoich dowódców - mówi inny. - Jestem gotów wykonać rozkaz - deklaruje kolejny. - Nigdy się nie poddam - zapewnia lekarka pokazana przy stole operacyjnym. Wszyscy kończą swoje wypowiedzi hasłem: "Służę Ukrainie".

Nagranie może być uznane za odpowiedź na sprawę Denysa Berezowskiego. Dzień po otrzymaniu nominacji na dowódcę marynarki ukraińskiej porzucił ukraińskie wojsko i został komendantem krymskiej marynarki. Prokuratura Generalna wszczęła przeciwko niemu śledztwo w sprawie zdrady stanu.

W nagraniu zamieszczonym wcześniej na YouTube Berezowski oświadczył, że złożył przysięgę na wierność "narodowi krymskiemu". Deputowany partii Swoboda Jurij Syrotiuk powiedział jednak, że Berezowski został odsunięty od pełnienia obowiązków jeszcze w niedzielę rano, a powodem było to, że dał rozkaz dowódcom jednostek na Krymie, by w razie blokady przez żołnierzy rosyjskich "nie stawiali żadnego oporu i przekazywali broń, amunicję i wszystko inne Rosjanom".

Chcesz na bieżąco śledzić sytuację za granicą? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE na Androida | Windows Phone | iOS

Więcej o:
Komentarze (199)
"Nigdy nie zdradzę. Służę Ukrainie" - deklarują ukraińscy żołnierze [WIDEO]
Zaloguj się
 • radyder

  0

  Ten spot jest perfidnie zerżnięty z amerykańskiej reklamy wojska. Konkretnie z tej: www.youtube.com/watch?v=cq-ZVIZJaI8

 • Neo Max

  Oceniono 2 razy 0

  Straszna prawda o Ukrainie:
  youtube.com/watch?v=v13E5thoc0o

 • readme.txt

  Oceniono 3 razy -3

  Putin robi z was terrorystów i bandytów. Wiecie dlaczego za PRLu i ZSRR nikt nie podejmował tematu mordów na Wołyniu? BO nie chcieliśmy denerwowac ruskich. To ruskie inspirowały Banderę do przeróżnych działań. Tak samo jak dziś propoaganda putinowska i kłamstwa wmawiaja rrosjanom i Światu, że Ukraina rządzą nacjonaliści czy też inni zbrodniarze. Śmierć kłamstwom Putina i jemu samemu. Nastanie pokój :)

 • sosinv

  Oceniono 2 razy -2

  Tak oni chcieli by być wolni
  Jak każdy człowiek jak i istota żyjąca tego pragnie.
  Solidarność też szła z tym zamiarem
  A kto to popsuł ten co za to zapłacił
  I wyłożył wielką kasę.
  Masoneria w ciele USA w imię NWO
  To samo myślą Ukraińcy
  A zostaną uwiązani i wykorzystani.
  A chwyta się różnych sztuczek by dopiąć celu.
  Jeśli sprawdziły by się scenariusze planu NWO Masonerii
  Świat by ogarnął koszmar bezwzględny.
  Masońska sekta wydaje na ten cel ogrom pieniędzy.
  Nawet Watykan w tym uczestniczy

 • szeptun919

  Oceniono 13 razy 1

  Nieustający seans nienawiści do tych forumowiczów, którzy ośmielają się prezentować opinię odmienną od oficjalnej i uznawanej za "jedynie słuszną" - trwa na forum w najlepsze. Opluwa się tych ludzi na wszelkie możliwe sposoby, zarzuca się im wszystko, co najgorsze, ze zdradą włącznie, odmawia się im prawa bycia Polakami, tworzy się nawet coraz częściej jakieś "czarne listy", gdzie kolekcjonuje się nicki tych, którzy ośmielają się mieć inne zdanie niż ci, którzy uzurpują sobie patent na prawdę i patriotyzm. Jeszcze trochę - a powstaną apele wzywające do fizycznej rozprawy z tymi ludźmi. Przykładów są setki - ot, choćby wśród najwyżej ocenionych postów na tym wątku: "Znów najazd miłośników Putina", "Znowu mongolski najazd na polski fora" itd. Straszne to, jak głębokie spustoszenia w mentalności Polaków poczyniły lata komuny i jak wielu "homo sovieticus" jest ciągle wśród nas. Ci ludzie uważają zapewne, że są tolerancyjni, że szanują demokrację, pluralizm, a jednocześnie niczym sekretarze PZPR w najlepszych latach odmawiają innym prawa do posiadania odmiennej opinii i do prezentowania jej chociażby na forum, które przecież po to właśnie jest, aby konfrontować ze sobą RÓŻNE opinie, bo inaczej staje festiwalem popierania "jedynie słusznej" linii. Ale nie - MA BYĆ JEDNOMYŚLNOŚĆ, a każdy, kto uważa inaczej - to wróg i zdrajca. Ech, miną chyba jeszcze cale pokolenia, zanim Polacy przestaną być pod tym względem Azjatami i nauczą się szanować prawo drugiego człowieka do posiadania odmiennej opinii i do jej swobodnego wyrażania i zrozumieją, że ktoś taki to niekoniecznie sprzedawczyk czy zdrajca, ale po prostu człowiek mający na dany temat inne zdanie...

 • ludendorf

  Oceniono 11 razy 1

  Ukraińska armia to musi być jedna wielka kpina. Wojsko nie jest od tego żeby negocjować z agresorami zajmującymi ich własne terytorium bez jednego wystrzału. Od tego są politycy. Armia nie jest od tego żeby odbijać własne bazy z rąk Rosjan uzbrojona jedynie w piosenki i sztandary. Ciągle tylko negocjują z agresorami zamiast walczyć w obronie terytorium które wciąż formalnie należy do Ukrainy - państwa którego przysięgali bronić. Negocjować to oni mogą jedynie warunki kapitulacji po oddaniu ostatniego strzału gdy skończy im się cała amunicja tak jak żołnierzom Westerplatte. Banda politykierów bez jaj a nie żadne wojsko

 • zagubiony_kalosz

  Oceniono 1 raz -1

  warto znać rózne źródła , a wnioski wyciągajcie sami (dla tych anglo-jezycznych) :
  www.youtube.com/watch?v=ztXSDtWHKxo

 • matus1914

  Oceniono 7 razy -1

  Kogo interesują banderowcy w tych swoich śmiesznych czapach???
  To nie jest naród marynarzy, tylko rzeźników. Z dwóch nieszczęść wolę rosyjskie. Ruscy są mniejszymi barbarzyńcami.

 • pjck

  Oceniono 3 razy -1

  Zastanawiam się, czy ci państwo zdają sobie sprawę z tego, że tradycje wojskowe Ukrainy zakończyły się w XVII wieku. Pierwszy Chocim, wiktorie nad Moskwą i Tatarami razem z Polską itd. Później to było już tylko mordowanie bezbronnych. No i duży wp... który SS Galizien otrzymała od Armii Czerwonej.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX