Prokuratura wszczęła śledztwo ws. dotacji dla muzeum przy Świątyni Opatrzności Bożej

Prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie przekroczenia uprawnień przez funkcjonariuszy publicznych w Ministerstwie Kultury na udzielenie dotacji w wysokości łącznie 44 milionów złotych archidiecezji warszawskiej na muzeum przy Świątyni Opatrzności Bożej.
Dokument od prokuratury z informacją o wszczęciu śledztwa opublikowało na swoim profilu facebookowym pismo "Liberte!", którego redaktor naczelny - Leszek Jażdżewski - złożył zawiadomienie w tej sprawie.

W piśmie czytamy, że prokuratura Warszawa-Śródmieście Północ wszczęła śledztwo "w sprawie przekroczenia uprawnień w okresie od 2008 r. do 2014 r. w Warszawie przez funkcjonariuszy publicznych w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego polegającego na udzieleniu podmiotowi nieuprawnionemu - Archidiecezji Warszawskiej (...) dotacji w wysokości 30 mln złotych w roku 2008, 4 milionów złotych w 2012 r., 4 milionów złotych w 2013 r., 6 milionów złotych w 2014 r.".

Chodzi o dotację na Ekspozycję Główną Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego.

Więcej o:
Komentarze (73)
Prokuratura wszczęła śledztwo ws. dotacji dla muzeum przy Świątyni Opatrzności Bożej
Zaloguj się
 • clarus2

  Oceniono 1 raz 1

  Przede wszystkim nie Opatrzności Bożej tylko Opatrzności bożka watykańskiego, czyli boga z trefnymi rogami.

 • wuem4301

  Oceniono 1 raz 1

  Idę się zwymiotować,q... mać.

 • jedyny_twardziel

  Oceniono 1 raz -1

  Starą paremię, Prokurciu,
  Przypomnij sobie snadnie:
  " To coś plunął w górę,
  To na Ciebie spadnie ".

 • india.wr

  Oceniono 4 razy 4

  Jak zwykle zamiotą pod dywan. Sitwa politruków jest bezpartyjna.
  Już widzę wysokie tony i głupawy uśmieszek Zdrojewskiego

 • jedyny_leon

  Oceniono 1 raz 1

  Czy tak nie zachowywało się towarzystwo niejakiego Janukowicza? ;-)

 • zd46

  Oceniono 5 razy 5

  Nie prowadzic walki z kosciolem!!!! Natychmiast przestac finansowac z budzetu panstwa, wypowiedziec konkordat, ZACZAC SCIAGAC PODATKI, (nawet od Rydzyka) jak od kazdej Polki, kazdego Polaka i nawet od kazdego biednego emeryta. Pieniadze przeznaczyc dla naszych rodakow na sluzbe zdrowia, na dzieci, na rozwoj Polski jako nowoczesnego panstwa. Przeciez nie mozemy finansowac obywateli obcego panstwa z pieniedzy Unijnych przeznaczonych na rozwoj calej Polski a nie na rozwoj kosciola katolickiego. Niech Watykan wystapi sobie o dotacje do UE!!!!! Przeciez funkcjonariusz wysokiej administracji watykanskiej publicznie oznajmil, ze : „abp Wesolowski jest obywatelem Watykanu”, i nic mu nasze prawo nie zrobi. Tak wiec wladze polskie rozdaja ziemie OBCOKRAJOWCOM za darmo, pozwalaja wybudowac w systemie BEZPODATKOWYM olbrzymie IMPERIUM RYDZYKA, Swiatynie BETON, ktora stanie sie swietym miejscem za POLSKIE pieniadze, co na to nasza Konstytucja RP ? Jak to moze byc, ze wiekszosc kosciolow wybudowanych ze skladek wiernych a takze z pracy wiernych na budowach a takze wiekszosc podarowanych budowli w tym poniemieckich stalo sie wlasnoscia Stolicy Apostolskiej ?????!!!!!!! Dlaczego nasz kraj jest systematycznie ROZKRADANY??????? Czyzby to byl IV pelzajacy rozbior Polski ????????

 • squat_kromera

  Oceniono 6 razy 6

  Te dotacje to betka. Ministerstwo Kultury pod wodzą Zdrojewskiego dąży do zalegalizowania noszącej znamiona wymuszenia przymusowej, dożywotniej opłaty, która dotknie wszystkich (opłata audiowizualna)

 • nf123

  Oceniono 5 razy 5

  bandyci złodzieje sku...syny, przyjdziemy po was
  Lud

 • urhan

  Oceniono 6 razy 6

  A, ja zaprawdę powiadam Wam , że te przehuśtane 44 bańki okażą się niską szkodliwością społeczną...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX