Co robiły F-16 nad Lublinem? "To codzienna rutyna"

Samoloty F-16 można było dzisiaj zobaczyć i usłyszeć nad Lublinem i innymi miejscowościami województwa, podaje "Dziennik Wschodni". MON zapewnia, że nie ma to nic wspólnego z napiętą sytuacją na Ukrainie.
Odrzutowce wojskowe miały przelatywać rano i między godziną 14 a 15. - Jeden z samolotów z naszej bazy przelatywał na trasie Lublin - Kraków. To standardowe szkolenia, które odbywają się w całej Polsce - mówi dziennikowi kpt. Marek Kwiatek, oficer prasowy 32. Bazy Lotnictwa Taktycznego w Łasku.

Wcześniej na Twitterze pojawiło się inna sugestia o rzekomych ruchach polskich wojsk. Zdjęcie z przejazdu kolumny samochodów wojskowych w okolicach Węgorzewa.

Na informacje szybko zareagowało Ministerstwo Obrony Narodowej. "Całkowitą nieprawdą są informacje w sieci o jakichkolwiek ruchach jednostek Wojska Polskiego odbiegających od codziennej rutyny", napisał na Twitterze minister Tomasz Siemoniak.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE na Androida | Windows Phone | iOS

Więcej o:
Komentarze (362)
Co robiły F-16 nad Lublinem? "To codzienna rutyna"
Zaloguj się
 • zadrykoza

  0

  Rzeczywiście szokujące. F-16 w rutynowym locie nad największym miastem na wschodzie Polski.

 • jan.w2

  Oceniono 1 raz -1

  Plandyjskie F16 nie maja zdolności bojowych. Mogą sobie tylko polatać i spalić paliwo. Poladi nie mogła wysłać tego złomu do Libii, w ramach "pokojowej" rozpierduchy właśnie z powodu niezdolności do zadań bojowych F16. Taki sobie Polandia zafundowała drogi złom.

 • izydor43

  Oceniono 1 raz -1

  Pokory chciał uczyć największy zbrodniarz świata Miemiec A.Hitler i Rosja nie padła.

 • izydor43

  Oceniono 1 raz -1

  jak taki złom pilnuje naszych granic,to lepsze by były ISKRY albo dwypłatowce.

 • darcys44

  Oceniono 1 raz 1

  Co robi F-16 nad naszym niebem ??? Ludzie czy wyście całkiem pogłupieli z tymi infantylnymi pytaniami. Należy się raczej zastanowić dlaczego jest to tak rzadkie zjawisko nad Lublinem skoro lotnictwo wojskowe ma bronić całej przestrzeni powietrznej naszego kraju. Ale ma rację "pijanymarynarz" że za dużo u nas pożytecznych idiotów w mediach wyręczających GRU i FSB w ich jakże ciężkiej i pożytecznej dla pokoju światowego "pracy" ...

 • jan_sobczak1

  Oceniono 5 razy 1

  Polowały na UFO. Michnikowy ciemnogród łyka wszystko co przeczyta w GW.Po co im rozum jak mają Gazetę.

 • goa24

  Oceniono 4 razy 4

  I po to są żeby latać. Skoro płacimy podatki to niech przynajmniej straszą.

 • Nathalie Jermany

  Oceniono 2 razy -2

  SZOK !!!

  streamvid.tv/slaqqHBi
  Nagranie prosto z Ukrainy, ukazujące agresję rosyjskich żołnierzy. Nagranie jest bardzo brutalne, dlatego zalecam oglądanie w towarzystwie osób dorosłych.

  streamvid.tv/slaqqHBi
  Czy to początek wojny?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX