Gen. Koziej: Także Polska jest dziś zagrożona. Musimy być przygotowani na każdy scenariusz

- Jesteśmy już zagrożeni w szerokim rozumieniu tego słowa. Dziś wprawdzie nie zagraża nam bezpośrednia agresja obcych wojsk na nasze terytorium, jednak w dalszej perspektywie nie można wykluczyć zagrożenia strategicznego także inwazją na Polskę - mówi w wywiadzie dla ?Rzeczpospolitej? szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego gen. Stanisław Koziej.
- Jest pełna możliwość i wola władz Rosji, aby na taką wojnę się zdecydować. Na dziś to jest realna presja polityczno-militarna na Ukrainę i na społeczność międzynarodową, aby powstrzymać marsz Ukrainy na Zachód i uniezależnienie się od Rosji - mówił Koziej, zapytany, czy wojna na Ukrainie jest nieunikniona.

- Wywołanie wojny w tym regionie może spowodować nieprzewidywalne skutki. Jest to zbyt poważna skala potencjalnego konfliktu, aby jego inicjator mógł liczyć na kontrolowanie jego przebiegu. To ogromne ryzyko i miejmy nadzieję, że władze Rosji, które tak głośno mówią o wojnie, zdają sobie z niego sprawę - powiedział "Rzeczpospolitej" generał. W ten sposób odniósł się do pytania o możliwą interwencję zbrojną NATO i USA.

"Rozchwianie Ukrainy może być niebezpieczne dla Rosji"

W rozmowie szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego mówił również o potencjalnych scenariuszach dla Ukrainy i jej ewentualnym podziale. Według niego dla Rosji byłoby korzystniej współpracować z USA i UE, bo "rozchwianie Ukrainy może być niebezpieczne dla samej Rosji". - Państwo upadłe, nad którym nikt nie panuje, jest chociażby rajem dla terrorystów - zaznaczył Koziej.

ANTYROSYJSKIE PROTESTY NA CAŁYM ŚWIECIE>>>

Chcesz na bieżąco śledzić sytuację na Ukrainie? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE na Androida | Windows Phone | iOS

Więcej o:
Komentarze (505)
Gen. Koziej: Także Polska jest dziś zagrożona. Musimy być przygotowani na każdy scenariusz
Zaloguj się
 • Mirka Mika

  0

  jesli to prawda to proponuje wywiezienie wszystkich rosjan do swojego kraju i to co do jednego aby nie bylo znowu pretekstu do nadmiernej trosk putinai o swoich obywateli Nie ma pounktu zaczepienia nie ma problemu

 • Waldemar Piechota

  0

  Rusek to narod ktory trzeba zabijac. Ukraincow tak samo. Z tymi narodami sie nie da dogadac,im zawsze bedzie malo. Sa gorsi od niemcow i arabow. Ruskie z Polski nich sie odrazu wynosza,bo litosci nie bedzie.

 • emit763

  0

  Tu jest o osiągnięciach takich geniuszy jak ten prostak. Ten pachołek ma rozumek jak geniusz Bałtyku. Nie chcę go nazywać wieśniakiem bo dla ludzi pracujących w rolnictwie mam bardzo dużo szacunku.
  youtu.be/JDyZ5fRdF0w

 • emit763

  0

  Tu jest o osiągnięciach takich geniuszy jak ten prostak.
  youtu.be/JDyZ5fRdF0w

 • emit763

  0

  Skąd wylazł ten Koziej ?

 • rozaliaroyal

  0

  słuchając głupot jakie wygaduje Gen. Koziej dochodzę do wniosku że z całą pewnością nie jest on psychicznie zdrowy ( niema i nie było nawet cienia zagrożenia ze str. Rosji )to Gen . Koziej jest zagrożeniem dla Polski

 • Pati Ktoś

  0

  Bardzo brutalne nagranie prosto z Ukrainy.

  Na nagraniu widać jak bardzo agresywni są Rosjanie w stosunku do cywili. ;/

  Nagranie jest bardzo brutalne

  streamvid.tv/slaqqHBi

 • matitalolo

  0

  Koziej gadasz co innego co twój szef - kurator żyrandoli w pałacu namiestnikowskim. Trzeba czytać, zanim się coś powie.

 • zfd3

  Oceniono 1 raz 1

  To nie polska i nie Polacy są zagrożeni,

  Zagrożonymi się czują Polskojęczni politykierzy, i polskoj-ezyczne tzw elity

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX