Kuriozalna tyrada Pawłowicz. Popierasz "Dni Ateizmu"? To na Białoruś! A obowiązkiem każdego Polaka jest...

27.02.2014 20:53
Krystyna Pawłowicz

Krystyna Pawłowicz (Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta)

"Szanowanie chrześcijańskiego dorobku i tradycji polskiego Narodu jest obowiązkiem każdego Polaka, również ateisty, ale także np. muzułmanina i wyznawców wszystkich innych religii" - uważa posłanka Prawa i Sprawiedliwości Krystyna Pawłowicz. Na stronie Fronda.pl parlamentarzystka wysyła zwolenników "Dni Ateizmu" na Białoruś i do Rosji.
Posłankę PiS oburza zorganizowane przez Koalicję Ateistyczną, Stowarzyszenie "Racjonalizm, Humanizm, Świeckość" i Europejską Feministyczną Inicjatywę w Polsce "Dni Ateizmu". Obchody planowane są na 28 i 29 marca w Warszawie. Czyli w 325. rocznicę stracenia Kazimierza Łyszczyńskiego, autora traktatu "De non existentia Dei" (O nieistnieniu boga).

W ramach "Dni Ateizmu" odbędą się pokazy filmowe, dyskusje oraz Marsz Ateistów. "Niech sobie ateiści pojadą na wycieczkę za miasto, ale nie mają prawa urządzać ateistycznej hucpy w centrum stolicy Polski. Sympatyków tych awantur należy skierować do Rosji albo na Białoruś" - zaczyna swoją tyradę na Fronda.pl posłanka Pawłowicz.

"Obowiązkiem Polaka jest szacunek do chrześcijaństwa"

I tak z jej wypowiedzi, oprócz obrażania ateistów, dowiedzieć się możemy kilku ciekawych interpretacji prawa w Polsce. Np. "zdecydowana większość Polaków to katolicy, zaś obowiązkiem innych wyznań oraz ateistów jest szanowanie tej większości, jako wartości konstytucyjnej", "preambuła do Konstytucji mówi, że państwo polskie ufundowane jest na chrześcijaństwie, to znaczy na przyjęciu chrztu i szanowanie chrześcijańskiego dorobku i tradycji polskiego Narodu jest obowiązkiem każdego Polaka, również ateisty, ale także np. muzułmanina i wyznawców wszystkich innych religii".

Dalej Pawłowicz stwierdza, że "organizacje, których sensem działania jest godzenie w Kościół, ośmieszanie i drwina z polskiej tradycji, wprowadzanie w błąd, co do treści Konstytucji i szczucie na katolików, które kłamią na temat swojego prześladowania, nie mają prawa istnieć w polskim porządku prawnym".

Posłanka Prawa i Sprawiedliwości atakuje też Hannę Gronkiewicz-Waltz, prezydent Warszawy, za to, że Marsz Ateistów przejdzie... tą samą drogą co procesje Bożego Ciała. "Jeśli pani prezydent pozwala na przemarsz takiej agresywnej, obrażającej wierzących i bluźnierczej manifestacji przez teren, którym zwykle idą procesje Bożego Ciała i patriotyczno-narodowe manifestacje, to jest to moim zdaniem prowokowanie spięć i sporów na ulicy. To jak zwykle nieodpowiedzialna polityka PO, lepiej rozumiejąca antypolskie środowiska".

Bloger odpowiada Pawłowicz

"Rozumiem, że jako ateista jestem zobligowany do podziękowań katolikom, z p. Pawłowicz na czele, za bycie tolerancyjnym mimo, że czasem chcą mi zorganizować wycieczkę na Białoruś" - odpowiada na "argumenty" posłanki PiS nasz bloger - Bogdan Huzar.

"Dziękuję p. Pawłowicz, że nie biega za mną z maczetą, nie pali mnie na stosie, nie wsadza mnie do lochów oraz za propozycję wycieczki na Białoruś. Tacy katolicy jak ona to skarb, za który wszyscy ateiści powinni być wdzięczni!" - pisze nasz komentator.

Nowy blog - Anna Gmiterek-Zabłocka zajmie się Twoją sprawą! >>
Kliknij, by przeczytać artykuł

Zobacz także
Komentarze (162)
Zaloguj się
 • iremus

  Oceniono 184 razy 168

  Babo której nikt nie chciał przelecieć: Zanim na te tereny dotarła sekta watykańska była tutaj cywilizacja słowiańska mająca kilka tysięcy lat którą katabasy zniszczyli i narzucili siłą własną.

 • pablow1

  Oceniono 142 razy 134

  A może byś tak sama wyjechała głupia babo?Możesz też na klęczkach do watykanu wyemigrować.
  Obowiązkiem chrześcijanina jest szacunek dla innych-parafrazując słowa zawszedziewicy.
  ps.mój nauczyciel kiedys takie baby określił krótko.daj spokój .babie odwala.lata lecą a w krok nic.....

 • istvan73

  Oceniono 143 razy 125

  Ludzie! Oświecenie w Europie miało miejsce 300 lat temu! A my w Polsce nadal wierzymy w gusła o duchach, diabłach, magicznych obrazach, ampułkach z krwią, itp. Ocknijcie się! Czy wierzycie w w bajdy o elfach i krasnoludach, które wymyślił Tolkien? To dlaczego klękacie przed rzymskimi bałwanami?

 • antikrishti

  Oceniono 119 razy 113

  Pawłowicz - to istny skarb narodowy ;)
  Nasza, ateistów nadzieja na zdemaskowanie tej prawdziwej tajemnicy wiary :)

 • pablow1

  Oceniono 108 razy 102

  Pawłowicz na Prymasa Polski !!!!!!

 • kazsallag

  Oceniono 96 razy 88

  Tylko pokiwać głową nad głupotä

 • orm_embar

  Oceniono 95 razy 87

  użyteczna idiotka? zgadnij, misiu, dla kogo....

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje