Kuriozalna tyrada Pawłowicz. Popierasz "Dni Ateizmu"? To na Białoruś! A obowiązkiem każdego Polaka jest...

27.02.2014 20:53
Krystyna Pawłowicz

Krystyna Pawłowicz (Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta)

"Szanowanie chrześcijańskiego dorobku i tradycji polskiego Narodu jest obowiązkiem każdego Polaka, również ateisty, ale także np. muzułmanina i wyznawców wszystkich innych religii" - uważa posłanka Prawa i Sprawiedliwości Krystyna Pawłowicz. Na stronie Fronda.pl parlamentarzystka wysyła zwolenników "Dni Ateizmu" na Białoruś i do Rosji.
Posłankę PiS oburza zorganizowane przez Koalicję Ateistyczną, Stowarzyszenie "Racjonalizm, Humanizm, Świeckość" i Europejską Feministyczną Inicjatywę w Polsce "Dni Ateizmu". Obchody planowane są na 28 i 29 marca w Warszawie. Czyli w 325. rocznicę stracenia Kazimierza Łyszczyńskiego, autora traktatu "De non existentia Dei" (O nieistnieniu boga).

W ramach "Dni Ateizmu" odbędą się pokazy filmowe, dyskusje oraz Marsz Ateistów. "Niech sobie ateiści pojadą na wycieczkę za miasto, ale nie mają prawa urządzać ateistycznej hucpy w centrum stolicy Polski. Sympatyków tych awantur należy skierować do Rosji albo na Białoruś" - zaczyna swoją tyradę na Fronda.pl posłanka Pawłowicz.

"Obowiązkiem Polaka jest szacunek do chrześcijaństwa"

I tak z jej wypowiedzi, oprócz obrażania ateistów, dowiedzieć się możemy kilku ciekawych interpretacji prawa w Polsce. Np. "zdecydowana większość Polaków to katolicy, zaś obowiązkiem innych wyznań oraz ateistów jest szanowanie tej większości, jako wartości konstytucyjnej", "preambuła do Konstytucji mówi, że państwo polskie ufundowane jest na chrześcijaństwie, to znaczy na przyjęciu chrztu i szanowanie chrześcijańskiego dorobku i tradycji polskiego Narodu jest obowiązkiem każdego Polaka, również ateisty, ale także np. muzułmanina i wyznawców wszystkich innych religii".

Dalej Pawłowicz stwierdza, że "organizacje, których sensem działania jest godzenie w Kościół, ośmieszanie i drwina z polskiej tradycji, wprowadzanie w błąd, co do treści Konstytucji i szczucie na katolików, które kłamią na temat swojego prześladowania, nie mają prawa istnieć w polskim porządku prawnym".

Posłanka Prawa i Sprawiedliwości atakuje też Hannę Gronkiewicz-Waltz, prezydent Warszawy, za to, że Marsz Ateistów przejdzie... tą samą drogą co procesje Bożego Ciała. "Jeśli pani prezydent pozwala na przemarsz takiej agresywnej, obrażającej wierzących i bluźnierczej manifestacji przez teren, którym zwykle idą procesje Bożego Ciała i patriotyczno-narodowe manifestacje, to jest to moim zdaniem prowokowanie spięć i sporów na ulicy. To jak zwykle nieodpowiedzialna polityka PO, lepiej rozumiejąca antypolskie środowiska".

Bloger odpowiada Pawłowicz

"Rozumiem, że jako ateista jestem zobligowany do podziękowań katolikom, z p. Pawłowicz na czele, za bycie tolerancyjnym mimo, że czasem chcą mi zorganizować wycieczkę na Białoruś" - odpowiada na "argumenty" posłanki PiS nasz bloger - Bogdan Huzar.

"Dziękuję p. Pawłowicz, że nie biega za mną z maczetą, nie pali mnie na stosie, nie wsadza mnie do lochów oraz za propozycję wycieczki na Białoruś. Tacy katolicy jak ona to skarb, za który wszyscy ateiści powinni być wdzięczni!" - pisze nasz komentator.

Nowy blog - Anna Gmiterek-Zabłocka zajmie się Twoją sprawą! >>
Kliknij, by przeczytać artykuł

Zobacz także
Komentarze (163)
Kuriozalna tyrada Pawłowicz. Popierasz "Dni Ateizmu"? To na Białoruś! A obowiązkiem każdego Polaka jest...
Zaloguj się
 • Leszek Ła

  0

  Obowiązkiem Polaka jest szanować Polska historię,a ta pamięta o wymordowaniu połowy Polaków w czasach Mieszka I w związku z przyjęciem chrześcijaństwa jako obowiązującej religii w Polsce i nigdy o tym nie zapominać.

 • normalny1944

  Oceniono 1 raz 1

  Oto przedstawicielka chrześcijańska, aż strach do tej zgorzknialej sekty należeć wręcz wstyd oni nie wiedzą co to jest miłość, uznają tylko miłość własną, .

 • normalny1944

  Oceniono 1 raz 1

  Kto tej pisowskiej ropusze dał prawo wskazywanie gdzie mogą się zbierać wszyscy inni oprócz katoli i pisiorow. Zauważ wiedzmo że jeszcze nie rzadzicie i lepiej nie pchajcie się do rządzenia bo się nie nadajecie.

 • normalny1944

  Oceniono 1 raz -1

  Nie wiedziałem, że obowiązkiem każdego Polaka jest szacunek chrześcijaństwa, ty ropucho pisowska na każdy szacunek trzeba sobie zasłużyć, a na Białoruś wybierz się sama jak Cię wpuszcza Powodzenia.

 • Adalbertus Tom

  Oceniono 2 razy 2

  No cuz...nie napisze gdzie ja bym z checia wysłał te szmate bo tego by juz prokurator nie wytrzymał .....

 • Henryk Kubicki

  Oceniono 1 raz 1

  W moim miasteczku po wojnie było kilku takich co im odbiło. Jeden Tadzio na hasło Niemcy lecą , rzucał na sunagogę kamienie.Drugi ,gdy po imieniu się do niego zwracałeś natychmiast wyciągał nóż.Dawno już po wojnie ,a jeden już inny nadal Niemców się boi i twierdzi,że do 7 pokolenia, a drugi wyciąga tyradę i obraża wszystkich dookoła.I pomyśleć ,że ci dwoje w jednej partii są.Nie wspomnę o takim co to zdjęcia pokazuje,tylko nie gołych babek.

 • gozal

  Oceniono 2 razy 2

  szkoda strzępić klawiaturę na takich ograniczonych i zaślepionych nienawiścią głupców.

 • maha_kali

  Oceniono 1 raz 1

  w te pawlowska to tylko lotkami mozna by rzucac... inaczej sie nie przyda do niczego

 • 7goldie

  Oceniono 4 razy 4

  O Boże zemdliło mnie przy kawie, jak spojrzałam na zdjęcie, fuj !

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje