"Bild": Protasiewicz wyzywał obsługę od nazistów. Polityk odpowiada: Jeden z celników popychał mnie, krzycząc "raus!"

Jacek Protasiewicz został zatrzymany na lotnisku we Frankfurcie nad Menem, gdy pod wpływem alkoholu wyzywał obsługę od "nazistów" i wykrzykiwał "Heil Hitler" - twierdzi niemiecki tabloid "Bild". Sam polityk PO potwierdza, że doszło do awantury, ale inaczej opisuje jej przebieg. - Jeden z celników był megaagresywny - powiedział Protasiewicz wrocławskiej "Gazecie Wyborczej". Na antenie TVP info zapowiedział: "Będzie skandal na całą Europę".
"Nazistowski skandal z udziałem jednego z najwyższych rangą polityków w Europie" - podaje niemiecki tabloid "Bild". W wydaniu internetowym dziennika czytamy, że polski wiceprzewodniczący Parlamentu Europejskiego Jacek Protasiewicz wylądował we Frankfurcie nad Menem we wtorek o 20.15. Miał zostać zatrzymany przez obsługę lotniska po tym, gdy zabrał pracującemu tam mężczyźnie wózek bagażowy i próbował opuścić lotnisko.

Polityk na prośbę o wylegitymowanie się miał odmówić i zareagować okrzykami "naziści", "Heil Hitler!" i pytaniami o to, czy celnicy "kiedykolwiek byli w Auschwitz?". Obsługa wezwała policję, która skuła Protasiewicza i zabrała go na posterunek.

"Incydent był, ale jego przebieg był inny"

Sam polityk w rozmowie z wrocławską "GW" inaczej opisuje zdarzenie, choć przyznaje, że na pokładzie samolotu pił wino. - Jeden z celników był megaagresywny. Popychał mnie, krzycząc: "Raus"! Wtedy spytałem go, czy był kiedyś w Auschwitz, czy zdaje sobie sprawę, jakie to słowo może mieć znaczenie. Pytałem go: "Do you know what is Auschwitz? What 'raus' means?". Wtedy zabrali mnie na bok. Wyjąłem więc komórkę i zakomunikowałem, że będę ich filmował. Wtedy jeden z nich wytrącił mi ją z ręki.

Podczas wystąpienia na antenie TVN24 Protasiewicz poinformował, że o zajściu doniósł już szefowi europarlamentu Martinowi. - Rozmawiałem z przewodniczącym. Jest zszokowany tymi informacjami - stwierdził. Polityk próbował także pokazać mediom nagranie w telefonie komórkowym, jednak bez powodzenia. - Jakość jest słaba, ja go miałem w kieszeni... Obawiam się, że nic nie będzie słychać. Proszę poczekać, muszę znaleźć fragment. Nie to nie ma sensu - mówił europoseł dziennikarzom. - Tu jest nagrane jak policjant odbiera mi telefon i mówi, że musi mi założyć kajdanki - dodał.

"Są sytuacje, zwłaszcza w relacjach z Niemcami, gdy puszczają nerwy"

Wcześniej w rozmowie z Jarosławem Kuźniarem polityk stwierdził, że gdy jeden z celników chciał skontrolować jego bagaże, poseł zgodził się, ale poinformował funkcjonariusza, że narusza on immunitet dyplomatyczny. - Oddając mi dokument, powiedział "Raus" - powiedział polityk. - Jestem zszokowany, ale na szczęście nagrałem to zdarzenie. Cała sytuacja wzięła się z agresywnego zachowania pyszałkowatego celnika - dodał poseł.

Polityk stwierdził, że niemieccy celnicy przywykli do tego, że są "nadludźmi". - Mam do siebie pretensje, że puściły mi nerwy. Ale są sytuacje, zwłaszcza w relacjach z Niemcami, gdy puszczają nerwy - powiedział.

"Będzie skandal na całą Europę"

Z kolei na antenie telewizji TVP Info Jacek Protasiewicz stwierdził, że "był obiektem ostrej agresji". - Będzie dopiero skandal na Europę - powiedział. - Poniosła mnie polska dusza, ale nie potrafiłem milczeć, kiedy ktoś do mnie mówi "raus" - dodał europoseł.

Polityk podkreślił, że "wszytko jest nagrane, lotnisko to szczególne miejsce i jest monitorowane".

Chcesz na bieżąco dowiadywać się o najnowszych wydarzeniach? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE! Tutaj znajdziesz wersję na telefony z Androidem >>> A tutaj wersję na Windows Phone >>>

Więcej o:
Komentarze (985)
"Bild": Protasiewicz wyzywał obsługę od nazistów. Polityk odpowiada: Jeden z celników popychał mnie, krzycząc "raus!"
Zaloguj się
 • steq1

  0

  le pamkiętajcie,że to rpotegowany samego tuska.

 • bladoczerwony

  0

  Zaczęło się od szarpaniny pijanego Protasiewicza z cieciem o wózek, jak czytam między wierszami. Protasiewicz twierdzi że chciał zabrać pchającemu wózki a kto inny że zaczął zrzucać bagaże. Nawet wg wersji Protasiewicza nie bierze się wózka z pchanej kolumny bo ponowne ruszenie złomu to spora szarpanina dla Turka no ale co tam...Wtedy przyszli mundurowi żeby ujarzmić chama i się zaczęło...Tak to czytam.

 • Mirosław Smak

  0

  niemcy są jak ruskie odrobina władzy a są jak mengele w auszwic nie mają empatii to ich różni od normalnych ludzi

 • 7goldie

  Oceniono 2 razy 2

  Niezrównoważony człowiek, wstyd !

 • zbycholj23

  Oceniono 2 razy 2

  PrOtasiewicz jest tak wiarygodny jak cała Platforma Oszustów na czele z Pinokio.

 • zbycholj23

  Oceniono 2 razy 2

  Kolejny PO....us z wielkim ego któremu się śniło że jest pępkiem świata. To dowód na to że PE zarządzają buraki. Niby wykształcony- a słoma z butów.... Żałosne.

 • koperchytla

  Oceniono 3 razy 3

  Moim zdaniem, powinien krzyczeć Hitler kaput.

 • jedyny_twardziel

  Oceniono 4 razy 4

  Tak zawsze bywa
  Kiedy się szkodzi,
  Temu co słoma
  Z buta wychodzi.

 • ultrage

  Oceniono 3 razy 3

  Fajnie se to wymyslil pajac.Jestem pewny ze belkotal cos po pseudo-angielsku i zucal haslami jak Heil Hitler itd. a na to znowu niemcy sa bardzo uczuleni i im sie to bardzo zle kojarzy.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX