Rosyjski generał: Zajścia na Ukrainie są zagrożeniem dla Rosji. Musimy wzmocnić flotę

20.02.2014 12:36
Rosyjska Flota Czarnomorska na Krymie

Rosyjska Flota Czarnomorska na Krymie (Fot. Tomasz Walków / AG)

- Dzisiaj głównym zagrożeniem dla Rosji są wydarzenia na Ukrainie - powiedział gen. Jurij Bałujewski. - To wymaga pilnego wzmocnienia Floty Czarnomorskiej i zachodnich kierunków strategicznych - dodał.
Bałujewski jest byłym szefem sztabu generalnego rosyjskich sił zbrojnych. - Wydarzenia na Ukrainie tworzą nowe zagrożenie dla bezpieczeństwa Rosji - powiedział.

- Musimy pilnie wzmocnić zachodnie kierunki strategiczne i Flotę Czarnomorską, której główna baza jest na ukraińskim Krymie - oświadczył Bałujewski, odpowiadając na pytanie o potencjalne zagrożenia dla Rosji w związku z pogorszeniem się sytuacji na Ukrainie.

Gen. Bałujewski został zastąpiony na stanowisku szefa rosyjskiego sztabu generalnego w czerwcu 2008 r. przez gen. Nikołaja Makarowa. Od listopada 2011 r. stanowisko to zajmuje gen. Walerij Gierasimow.

Bałujewski znany jest z zimnowojennych wystąpień. W styczniu 2008 r. groził, że Rosja w swojej obronie może prewencyjnie użyć broni jądrowej. Trzy miesiące później zagroził, że Rosja podejmie militarne i inne kroki na swych granicach, jeśli Ukraina i Gruzja zostaną przyjęte do NATO. Wielokrotnie równie ostro występował przeciwko planom rozmieszczenia elementów amerykańskiej tarczy antyrakietowej w Europie.

Zobacz także
Komentarze (126)
Rosyjski generał: Zajścia na Ukrainie są zagrożeniem dla Rosji. Musimy wzmocnić flotę
Zaloguj się
 • sigm_0

  Oceniono 3 razy 3

  będzie po Rosji...... obecnie o sile państwa świadczy stan gospodarki, a to im padnie........

 • stekelenburg2

  Oceniono 9 razy 5

  Rosjanie też już mają dość tego swojego dandysa, który nadużywa botoxu.
  Od kilku lat - zawsze na wiosnę - oblicze Putina przypomina twarz z Galerii Ofiar Botoxu. Kiedyś Rosjanie mieli złudzenia, że to jakaś nadzieja na porządek w kraju, ale jak się dowiedzieli o tym, że jest jednym z 3 najbogatszych polityków świata z majątkiem szacowanym na dziesiątki miliardów $, jak zobaczyli, że w gruncie rzeczy jet zwykłym próżnym KGB-owskim fornalem w drogim garniturze to Majdan w Moskwie stał się tylko kwestią czasu.
  Rosjanie mają dosyć tego swojego psychopaty.

 • lolik52

  Oceniono 8 razy 4

  coś w tym jest,on jako generał wie lepiej....
  nie przypadkiem na Morzu Czarnym pojawiły sie okrety wojenne USA!wiem,wiem,przypłynęły ochraniać olimpiadę ale to wyjaśnienie dla przygłupów,zresztą tu ich nie brakuje jak widzę:)))

 • merkury-3

  Oceniono 9 razy -1

  Krym na pewno wroci do Rosji bo tam nie ma Ukraincow po drugie nigdy do Ukrainy nie nalezal

 • kadruaw

  Oceniono 9 razy -1

  A powinno skończyć sie tak jak w?... Jak już się Berkut Janukowycza nazabija i w koncu kiedyś Janukowycz nie będzie miał wyjscia i bedzie musial oddac wladze. Wezmie i dogada sie z kilkoma sprzedajnymi opozycjonistami- kapusiami na których ukrainskie KGB oczywiście ma haki ? będzie wielki krzyk kapusiow i oprawcow ( będą udawac, ze graja przeciw sobie ale będą grali w tej samej druzynie) żeby wszelkie archiwa spalic i zniszczyc ? wtedy będzie można tworzyc właściwe wersje historii a z odpowiednich osob będzie można robic bohaterow- a kapusie będą mogli bez problemu prawic gawedy o swoich internowaniach w osrodkach wczasowych i swoim meczenstwie ( obawaiajacy się kompromitacji kapusie po 89 roku zostali zmuszeni do wspierania lewej nogi w III RP). Mendy medialne zrobia z Janukowycza bohatera narodowego i czlowieka honoru, ktory dal Ukrainie demokracje, beda go tez zapraszac zeby wyglaszal wyklady. Palujacy berkutowcy beda chodzic w aureoli dobrotliwych starszych panow i będą pobierac zasluzone wysokie emerytury lub beda prezesami bankow, prominenci rezimu Janukowycza beda oczywiście najbogatszymi ukraincami demokratycznej już Ukrainy, a agenci beda autorytetami moralnymi i publicystycznymi. Propagandziści medialni obecnej rezimowej tv stana sie wlascicielami komercyjnych stacji wolnej Ukrainy, będą tworzyc: programy, seriale, będą dobrze placic ? chodzacych na ich pasku przydupasow celebrycko-aktorsko-ekspercko-dziennikarskich uzależnionych od ich kasy będzie multum. Będą się nazywac obiektywna TV i będą przyznawac sobie coroczne tytuly dziennikarza roku, nagrody, itd. I cale to towarzycho kapusiowsko-agencko-reziomowe bedzie oczywiscie prywatyzowac i krasc. A ci walczacy spod Majdanu i siedzący w wiezieniu beda na bezrobociu i będą mieć glodowe emerytury i będą zapychac do roboty w niedziele i swieta. Albo mendy medialne zrobia z nich oszołomów ziejących nienawiścią jeżeli ktokolwiek z nich osmieli się przypomniec, ze co niektórym należy się zasluzona kara- za przeszłość lub (i) złodziejstwo w pierwszych latach prawdziwej ukraińskiej demokracji. Żaden problem ogłupić i zmanipulowac narod a w szczególności młodych. Znajda się nawet takie rezimowe menty, które po latach będą przedstawialy panstwo Janukowycza jako zupełnie normalny kraj w którym super się zylo?beda wmawiac, ze trzeba pracowac do 67 roku zycia, itd., itp.!

 • trebiusz

  Oceniono 3 razy 1

  uciekają komuchy miliardery,zostawiają lexusy i mercedesy na lotniskach,wieje wiaterek oj wieje. www.youtube.com/watch?v=Brs-yEGwIk8

 • merderator

  Oceniono 1 raz 1

  Olimpiada w Soczi - żółte, niebieskie i trzy czarne koła.

 • trebiusz

  Oceniono 7 razy -1

  boi się wiatru wolności,bo dobrze wie,że następny majdan w Moskwie

 • joef123456

  0

  Krowa która głośno ryczy mało mleka daje. Czego ten generał się boi.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje