Rosyjski generał: Zajścia na Ukrainie są zagrożeniem dla Rosji. Musimy wzmocnić flotę

20.02.2014 12:36
Rosyjska Flota Czarnomorska na Krymie

Rosyjska Flota Czarnomorska na Krymie (Fot. Tomasz Walków / AG)

- Dzisiaj głównym zagrożeniem dla Rosji są wydarzenia na Ukrainie - powiedział gen. Jurij Bałujewski. - To wymaga pilnego wzmocnienia Floty Czarnomorskiej i zachodnich kierunków strategicznych - dodał.
Bałujewski jest byłym szefem sztabu generalnego rosyjskich sił zbrojnych. - Wydarzenia na Ukrainie tworzą nowe zagrożenie dla bezpieczeństwa Rosji - powiedział.

- Musimy pilnie wzmocnić zachodnie kierunki strategiczne i Flotę Czarnomorską, której główna baza jest na ukraińskim Krymie - oświadczył Bałujewski, odpowiadając na pytanie o potencjalne zagrożenia dla Rosji w związku z pogorszeniem się sytuacji na Ukrainie.

Gen. Bałujewski został zastąpiony na stanowisku szefa rosyjskiego sztabu generalnego w czerwcu 2008 r. przez gen. Nikołaja Makarowa. Od listopada 2011 r. stanowisko to zajmuje gen. Walerij Gierasimow.

Bałujewski znany jest z zimnowojennych wystąpień. W styczniu 2008 r. groził, że Rosja w swojej obronie może prewencyjnie użyć broni jądrowej. Trzy miesiące później zagroził, że Rosja podejmie militarne i inne kroki na swych granicach, jeśli Ukraina i Gruzja zostaną przyjęte do NATO. Wielokrotnie równie ostro występował przeciwko planom rozmieszczenia elementów amerykańskiej tarczy antyrakietowej w Europie.

Zobacz także
Komentarze (126)
Zaloguj się
 • jerjar

  Oceniono 506 razy 388

  Znamy tę śpiewkę od 17 września 1939. Wkracza się na skutek zagrożenia interesów, a kiedy zagrożenie mija, zapomina się wyjść.

 • fb_antek_muzykant_komentuje

  Oceniono 265 razy 187

  Dla obrony rosyjskiej mniejszości mieszkającej na Ukrainie zmuszeni jesteśmy wprowadzić na wschodnie tereny naszego zaprzyjaźnionego sąsiada swoje wojska - tak mniej więcej będzie tłumaczona decyzja, która zapadnie w ciągu kliku najbliższych godzin na Kremlu.

  Wyprowadzenie tych wojsk zajmie kilka dekad - jeśli w ogóle się uda...

  Stare, sprawdzone sowieckie metody...

  Więcej prawdy szukaj na: www.facebook.com/pages/Antek-Muzykant-Komentuje/530073700378239?fref=ts

 • czesiu.wisniak

  Oceniono 193 razy 131

  Już go rączki świerzbią, by wyzwalać tych co nie kochają Rosji Maci.

 • tomspeed

  Oceniono 142 razy 96

  Najgorsze jest to, że Ruscy na pewno mają plan ochrony swoich obywateli na terenie ukrainy. A to oznacza wejście wojska na teren niepodległego państwa. Zrobili tak z gruzją bez odzewu zachodu i tak zrobią z ukrainą. Rosija od dawna ma chrapkę na powrót ukrainy w ich granice. A obecny prezydent wszystko robi aby do tego doszło...

 • pies_na_czerwony_i_czarny

  Oceniono 138 razy 60

  kidys jeszcze za prl-u wpadla mi w rece ksiazeczka z przed drugiej wojny sw. dotyczyla rosji a tytul jej byl taki "w dziczy". nic sie tam nie zmienilo do tej pory.

 • dziadekjam

  Oceniono 111 razy 51

  Cytowanie wypowiedzi generała, który jest już sześć lat w odstawce, to trochę wygląda na bicie piany...

 • d.d.5

  Oceniono 82 razy 30

  no tak,to jest Rosja i z jednej strony Igrzyska Olimpijskie,czas,przynajmniej w zamyśle, zawieszenia wszelkich sporów i wojen,a z drugiej strony nawoływania do mobilizacji i przemożna chęć rozpętania ukraińskiego konfliktu na międzynarodową skalę.

 • wmc-33

  Oceniono 61 razy 25

  Biorąc pod uwagę tempo wydarzeń, radziecką flotę czarnomorską trzeba wzmocnić najpóźniej dzisiaj do wieczora, żeby mogła jeszcze w nocy wypłynąć Dnieprem do Kijowa celem powstrzymania kontrrewolucji.

 • acototak

  Oceniono 18 razy 8

  Za flotę radziecką! Do dna!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje