Członkinie Pussy Riot brutalnie zaatakowane w Soczi. Zbili je biczem, szarpali [WIDEO]

Członkinie feministycznej grupy Pussy Riot zostały zaatakowane w Soczi przez grupę mężczyzn w uniformach Kozaków. Na nagraniu wideo i zdjęciach widać, jak dziewczyny są bite biczem i opryskiwane gazem łzawiącym. Napastnicy zniszczyli też gitarę, którą grupa miała ze sobą na potrzeby nagrywanego właśnie teledysku do piosenki ?Putin nauczy cię kochać ojczyznę?.
Członkinie Pussy Riot, w tym Nadieżda Tołokonnikowa i Maria Alechina, które w grudniu wyszły z rosyjskiego więzienia, próbowały nagrać teledysk w Soczi - mieście gospodarzu zimowych igrzysk olimpijskich. Od niedzieli, odkąd przyjechały do kaukaskiego kurortu, były już kilka razy - jak twierdzą - zatrzymywane. Tym razem zostały mocno pobite.

Gdy członkinie feministycznej grupy założyły na potrzeby nagrania kolorowe kominiarki i zaczęły skakać z mikrofonami i gitarą, podbiegło do nich kilku rosłych mężczyzn w uniformach Kozaków i kilku ochroniarzy. Na filmie widać, jak biją dziewczyny i towarzyszącą im ekipę filmową, okładają biczem, szarpią, niszczą gitarę. Przerażone kobiety krzyczą.

Całe zajście trwało nie dłużej niż pięć minut. Przybyła na miejsce zdarzenia policja przesłuchała świadków, jednak nikogo nie aresztowała. Członkiniom Pussy Riot pozwolono zabrać rzeczy i oddalić się.

Chcesz na bieżąco śledzić sytuację za granicą? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE na Androida | Windows Phone | iOS

Więcej o:
Komentarze (643)
Członkinie Pussy Riot brutalnie zaatakowane w Soczi. Zbili je biczem, szarpali [WIDEO]
Zaloguj się
 • jedyny_twardziel

  0

  Trzeba te baby
  Zamknąć w psychiatryku,
  No i już będzie,
  Na stałe, po krzyku.

 • benkenobik

  Oceniono 6 razy -2

  Putin Jeb... chu...j boi się nastolatek z gitarami!!! Qtas!!!

 • benkenobik

  Oceniono 6 razy -2

  Putin to nieślubny syn Stali.na i Hitle.ra!!!

 • krawat23

  Oceniono 5 razy 1

  Wszyscy powinni być zadowoleni - Kozacy - zapewnili porzadek, panie - cały świat dowiedział sie o nich, film bez Kozaków byłby mniej ciekawy (tańszy).

 • Marian Orlin

  Oceniono 8 razy -6

  Straszne są Państwa komentarze.
  Gdyby nie działania pankrockowców w Polsce w czasach komuny to byście teraz na takich wygodnych fotelikach nie siedzieli. Na wideo widać, ze Pussy Riot są zaatakowane przez ochronę. Widać też przez to dotkliwie jaki sposób władzy i rządzenia poprzez przemoc jest w Rosji na porządku dziennym. Straszne!!! W zachodnim demokratycznym kraju taka reakcja ochrony byłaby nie do pomyślenia a Panowie ochroniarze stracili by prace.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX