"Pomóż nam. Przekaż tę historię teraz". Dramatyczny apel młodej Ukrainki w sieci [WIDEO]

19.02.2014 13:46

"I am a Ukrainian" (Fot. Youtube)

- Wesprzyjcie nas, udostępniajcie to wideo dalej - wzywa dziewczyna, bohaterka filmu "I am a Ukrainian". Choć wideo nagrano przed dramatycznymi wydarzeniami ostatnich dwóch dni, jej apel pozostaje cały czas aktualny.
- Jestem Ukrainką i pochodzę z Kijowa. Znajduję się teraz na Majdanie, w centralnej części mojego miasta. Chciałabym, żebyście wiedzieli, dlaczego tysiące ludzi z całego mojego kraju wyszło na ulice - mówi bohaterka filmu.- Chcemy być wolni, prowadzić normalne życie, ale nasz rząd to barbarzyńcy - dodaje.

Wideo pojawiło się w sieci 10 lutego, jednak w ostatnich dniach stało się bardzo popularne - miało na to wpływ zaostrzenie się sytuacji na Ukrainie. W zamieszkach zostały ranne setki osób, potwierdzono też 26 ofiar śmiertelnych.

"Mamy wolność w sobie - teraz chcemy, żeby zapanowała w naszym kraju"

- Wiem, że jutro możemy nie mieć dostępu do telefonów ani internetu i zostać sami. Milicjanci mogą też nas zabić, jednego po drugim. Dlatego proszę Was o pomoc: mamy tę wolność w sobie, teraz chcemy, by zapanowała też w naszym kraju. Możecie nam pomóc tylko opowiadając o tych wydarzeniach znajomym i udostępniając to wideo dalej. Wesprzyjcie nas - apeluje dziewczyna.

Twórcą wideo jest Ben Moses, amerykański dokumentalista, reżyser, scenarzysta oraz producent telewizyjny. Jego najbardziej rozpoznawalne filmy to komedia wojenna "Good Morning Vietnam" oraz dokument "A Whisper to a Roar", w którym reżyser opowiada historie działaczy demokratycznych w pięciu krajach świata - Egipcie, Malezji, Wenezueli, Zimbabwe i Ukrainie.

Chcesz na bieżąco dowiadywać się o najnowszych wydarzeniach? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE na Androida | Windows Phone | iOS

Zobacz także
Komentarze (420)
Zaloguj się
 • poppers68

  Oceniono 701 razy 411

  To jest właśnie przykład, jak cholernie trzeba uważać na kogo się głosuje.
  Jak pomyślę, że Jarosław Kaczyński oraz Zbigniew Ziobry w lutym 2007 zapowiedzieli utworzenie Urzędu ds. Kontroli Mediów oraz Internetu z uwagi na (cyt.) : Wściekłe ataki na rząd oraz prezydenta Lecha Kaczyńskiego” to ja już pytań nie mam.
  Zawsze ale to ZAWSZE kolesie o zapędach „jedynie słusznych” korzystają z demokracji aby zdobyć władzę. Jak już zdobędą to za pysk cały naród i ani du du.
  Wydarzenia na Ukrainie należy „zadedykować” wszystkim tym ,którzy kpią z Okrągłego Stołu oraz przemian po 1989 roku w Polsce.
  Gdyby nie udało się wykiwać komunistów w Polsce , wprowadzić opozycji z czasów PRL (ludzi naprawdę mądrych i rozsądnych) do władzy to mielibyśmy scenariusz Ukrainy jak w banku a Unię Europejską widzieli jak świnia niebo…..
  Obecnym wydarzeniom winne są obie strony. Naród ukraiński, który i owszem, bardzo do UE chciałby wejść ( podróżować bez paszportów, pracować w dowolnym kraju) ale kosztów wejścia za bardzo nie ponosić a do NATO to NIE.
  No to teraz cierp ciało jakże się chciało.
  I tylko jedno – proszę mi tu nie otwierać granic znosząc wizy i przyjmować tabuny Ukraińców w ramach azylu politycznego. U siebie nie potrafili poprowadzić scenariusza polskiego czeskiego czy słoweńskiego to po cholerę nam tu bitne zastępy…..

 • rafael42

  Oceniono 587 razy 317

  Zapraszamy do Polski! To kraj szczęśliwych ludzi, którzy kochają swoich polityków. Wszyscy żyją w zgodzie i wzajemnym poszanowaniu.

 • azja.szechter

  Oceniono 300 razy 258

  "chcemy byc wolni od politykow" - hahahah , od politykow to wy sie nie uwolnicie NIGDY !

 • stary.mimoid

  Oceniono 234 razy 178

  "Twórcą wideo jest Ben Moses, amerykański dokumentalista, reżyser, scenarzysta oraz producent telewizyjny."

  I to jest chyba kluczowe zdanie.

 • goetterdaemmerung

  Oceniono 206 razy 166

  Ukraina się nie zmieni. Zmienią się świnie przy korycie.
  Czy będzie lepiej? A czy lepiej jest teraz w Syrii, Iraku, Libii, Egipcie, Afganistanie?
  Różnie to bywa.

 • kapitantromba

  Oceniono 179 razy 99

  My też chcemy byc wolni od dyktatury i polityków.. w Polsce. I co z tego? Prosze przekażcie mój apel...

 • alex1w

  Oceniono 634 razy 90

  Teraz już wszyscy wiedzą jak bandyta Janukowycz, zareagował na ten apel...
  Bracia Ukraińcy! Jesteśmy z Wami!

 • alexwebster

  Oceniono 116 razy 76

  "wolni od polityków"? naiwna dziewczynka. na Zachodzie już ostrzą sobie zęby na Ukrainę. reżim padnie i raz dwa kraj sprywatyzują. Ukraina będzie miała wolność i biedronki. ale powodzenia!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje