Gliński: Zastanawia mnie wściekłość ataków medialnych. Czas na IV RP

- Zastanawia mnie wściekłość ataków medialnych na mnie. Może faktycznie miałbym szansę [w wyborach prezydenckich - red.], skoro tak agresywnie jestem atakowany, próbuje się mnie ośmieszać - mówi w wywiadzie dla ?Rzeczpospolitej? prof. Piotr Gliński, szef Rady Programowej PiS. Dodaje, że czas na budowę IV RP.
Teraz swoich ulubionych audycji możesz słuchać dzięki nowej aplikacji na smartphone'y!>>>

Jeśli prezes Kaczyński poprosi pana o start w wyborach prezydenckich, to pan się nie uchyli? - pyta Glińskiego dziennikarz "Rz". - Muszę być przygotowany na taką ewentualność; i jestem. Może jest jakieś zapotrzebowanie na mój styl uprawiania polityki. Staram się głównie mówić o problemach i sposobach ich rozwiązywania - zapewnia Gliński. Jego zdaniem sam Kaczyński, jako szef partii, powinien raczej szykować się na stanowisko premiera.

Gliński twierdzi, że jest "być może jedną z osób, które można w kontekście tych wyborów brać obecnie pod uwagę". - Ale to niczego nie przesądza - zapewnia. - Natomiast zastanawia mnie wściekłość ataków medialnych na mnie. Może faktycznie miałbym szansę, skoro tak agresywnie jestem atakowany, próbuje się mnie ośmieszać. Chcę powiedzieć, że nie wycofam się z życia publicznego tylko dlatego, że źli ludzie używają złych metod w walce politycznej, że uderzają rykoszetem w moją rodzinę.

"IV RP jest pokazywana tendencyjnie i kłamliwie"

Co według szefa Rady Programowej PiS wymaga najpilniejszych zmian w Polsce? - Wszystko. Państwo Tuska nie działa - mówi w wywiadzie Gliński i przedstawia główne punkty zaprezentowanego w weekend programu partii. Pytany, czy czas na budowę IV RP, odpowiada: - Tak. IV RP jest w głównych mediach pokazywana tendencyjnie i kłamliwie. Za czasów rządów PiS był znacznie większy wzrost gospodarczy niż za czasów PO i PSL, było też znacznie mniejsze bezrobocie i znacznie mniej ludzi popełniało samobójstwa w więzieniach. Znacznie mniej osób wyciągano także o szóstej rano z łóżek. I ustawek propagandowych było o niebo mniej niż obecnie. I przez ponad 6 lat od tamtych czasów, mimo nienawiści do PiS, symbolem "niebywałych zbrodni" tamtego okresu jest wciąż jedynie dorsz za 7 czy 8 złotych.

Cały wywiad na stronach ''Rzeczpospolitej''.
Więcej o:
Komentarze (336)
Gliński: Zastanawia mnie wściekłość ataków medialnych. Czas na IV RP
Zaloguj się
 • wels5

  Oceniono 1 raz 1

  A może by tak od razu V lub VI RP?

 • kk0508

  Oceniono 2 razy 2

  Gościu, kandydacie na wszystkie możliwe stanowiska, ty się sam ośmieszasz. Kto cię atakuje, a co ty znaczysz, żeby cię atakować. Jesteś marionetką, kukiełką, nikogo nie interesujesz, masz zbyt duże mniemanie o sobie. Pasujesz jak ulał do PiSu, wszędzie widzisz spiski, podstęp, czarne siły w koło.Ciebie nawet trudno słuchać, ty nie masz nic do powiedzenia, jesteś po prostu nijaki, żałosny błazen. Poprzestanę na tym, szkoda słów.

 • 12345janka

  Oceniono 5 razy 5

  Sam się ośmieszyłeś profesorku zadając się z PiS-owskimi karłami.

 • Janusz1144

  Oceniono 4 razy 4

  -
  Nikt bardziej pana nie ośmiesza bardziej niż pan sam,zadając się z pajacem.
  -

 • lehoo

  Oceniono 3 razy 3

  Śmieszny pajac z kijkiem w dupie, którym Kaczyński coraz to potrząsa.

 • kniazwitold

  Oceniono 4 razy 4

  Wracaj do tableta.

  Czy nie boli pana odbyt, bo ostatnio często jarek wkłada tam rękę i manipuluje swoją pacynką.

 • jur56

  Oceniono 3 razy 3

  I taki orzeł miałby zostać Prezydentem RP . Śmiechu warte .

 • hardy1

  Oceniono 4 razy 4

  Uśmiałem się - Gliński mówi, że jest "bezpardonowo atakowany przez media, bo ma szansę".
  Szansę już wykorzystał - jest po prosty śmieszny. Ot, taka kukiełka Kaczyńskiego. Jak ten pociągnie za sznurki, tak ten podskakuje.

 • belmondo1956

  Oceniono 7 razy 5

  Tytuł profesora coraz bardziej traci na wartości. W przypadku Pana Glińskiego ta wartość spadła poniżej zera. Zdrowie (psychiczne) też chyba szwankuje, bo śnią mu się "wściekłe ataki". PiS potrafi zniszczyć każdego. Nawet swojego.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX