"Macierewicz, Pawłowicz - mówią rzeczy, od których cierpnie skóra. Jak dojdą do władzy, będą te rzeczy robić. To nie są żarty"

Czy Donald Tusk obejmie wpływowe stanowisko w UE? Jacek Protasiewicz, europoseł PO, przekonywał, że premier zostanie w kraju. - By tworzyć front obrony przed ludźmi niebezpiecznymi. Macierewicz, prof. Pawłowicz dziś mówią rzeczy, od których cierpnie nam skóra. A jak dojdą do władzy, będą te rzeczy robić. To nie są żarty - mówił.
Donald Tusk zamiast szefem Komisji Europejskiej może zostać przewodniczącym Rady Europejskiej - pisze "Newsweek". Premier jeszcze nie zdecydował, czy będzie ubiegał się o któreś z tych stanowisk. A ma spore szanse na wybór. O europejskich aspiracjach Tuska Tomasz Sekielski rozmawiał w Poranku Radia TOK FM z Jackiem Protasiewiczem, eurodeputowanym PO.

Tomasz Sekielski: Tusk wybiera się do Europy?

Jacek Protasiewicz: - Tusk się nie wybiera, ale Europa puka do jego drzwi. Namawiając go, żeby zechciał być szefem jednej z instytucji europejskich.

Kto puka?

- Wielu europosłów, wielu przywódców europejskich w trakcie rozmów pyta go, czy nie jest gotów zmienić decyzji, którą kiedyś ogłosił. Sam jestem adresatem pytań i namów do tego, żeby przekonywać premiera, chociażby przez przewodniczącego klubu CDU w Parlamencie Europejskim, który powołuje się na rozmowy z kanclerz Merkel. Nie wiem, jak głęboko z nią rozmawia, ale mówi: "byłem wczoraj u pani kanclerz, rozmawialiśmy o szefie komisji albo rady. Czy jesteś pewien, że Tusk definitywnie podjął decyzję, czy jest szansa, żeby ją zmienił?". Mówię: powiem, zapytam, porozmawiam.

Zapytał pan?

- Premier oczywiście trzyma się swoich zobowiązań, które swego czasu złożył przed polską opinią publiczną na konferencji prasowej. Osobiście uważam, że powinien rozważyć zmianę tej decyzji, bo nawet Aleksander Kwaśniewski mówi, że Europa potrzebuje silnego, proeuropejskiego polityka z korzeniami wschodnioeuropejskimi, polityka sukcesu, i naturalnym kandydatem jest Polak. I mówi to polityk patronujący konkurencyjnemu ruchowi politycznemu. To nie jest pusta propaganda.

I co panu odpowiada Tusk, jak go pan przekonuje?

- Premier jest bardzo lojalny wobec swojej deklaracji.

Nie raz zmieniał zdanie. Kiedyś powiedział, że nie będzie już przewodniczącym PO.

- Faktem jest, że został przewodniczącym PO z poczucia odpowiedzialności. To podstawowe poczucie odpowiedzialności każe mu kierować PO i przede wszystkim rządem polskim w trudnym okresie przygotowań do wyborów parlamentarnych, kiedy jest ryzyko, że niebezpieczni politycznie ludzie z otoczenia Jarosława Kaczyńskiego mogą przejąć władzę. Antoni Macierewicz, prof. Krystyna Pawłowicz to ludzie, którzy dziś mówią rzeczy, od których cierpnie nam skóra. A jak dojdą do władzy, będą te rzeczy robić.

Tusk zostaje, by bronić Polski przed PiS?

- By tworzyć front obrony przed ludźmi niebezpiecznymi. Bo to nie są żarty.

Więcej o:
Komentarze (19)
"Macierewicz, Pawłowicz - mówią rzeczy, od których cierpnie skóra. Jak dojdą do władzy, będą te rzeczy robić. To nie są żarty"
Zaloguj się
 • m949

  Oceniono 3 razy -1

  Proszę sobie wyobrazić panią Pawłowicz jak ministra edukacji narodowej

 • jm2105

  Oceniono 3 razy -1

  Pisowskie roszczeniowe niedojdy plujecie jadem i nienawiścią i kłamstwem jak wasz idol kurdupel i jego cyniczny i zakłamany goguś hofman

 • kibic_rudego

  Oceniono 6 razy 0

  Jacek pieprzy i łże jak bura suka Dorna, to norma w PO.
  Oni są tacy sami ja PiSdzielce, tylko tak głośno gęby nie strzepią,
  chociaż za Kaczora mniej kradli

 • Piotr Balicki

  Oceniono 6 razy 0

  Wolskonarodówka
  (na melodię dobrze znaną ludowi)

  Powstańmy, ludu ogłupiały,
  my wszyscy, których dręczy Tusk.
  Nam śni się świat sprzed lat wspaniały,
  a w czaszkach brzmi nam wody plusk.
  Przeszłości już nie pamiętamy,
  cukru na kartki, ZOMO pał,
  na wstecznym śmiało zapieprzamy,
  niech rządzi postsowiecki wał!

  R. Gnój to jest nasz powszedni,
  w nim wzrastaliśmy wszak,
  więc gnoju i bredni
  okropnie nam dziś brak.
  Gnój to jest nasz powszedni,
  to nasz cel, nasza broń,
  niech gnój więc po wsze dni
  roztacza tu swą woń!

  Fabryki nam prywatyzują,
  a tam etatów było w bród.
  My odbierzemy je burżujom,
  by bajzel znów był w nich i brud.
  Niech Wołgą gna towarzysz Suski
  do pegeerów, kopalń, hut.
  Wy drżyjcie, Tusk i Komoruski,
  bo was rozliczy lud ze szkód.
  R.

  Już wnet triumfu dzień i chwały,
  lemingi weźmie się pod but,
  a liberały-aferały -
  za kraty i kolczasty drut.
  Niech nie panoszą się pedały,
  lesbijki i in vitro płód.
  Już dość się nam tu wymądrzały,
  potrzebne jak na dupie wrzód.
  R.

  Gdy już redakcje się odzyska,
  i studia radia i TV,
  to zaraz zaczną się igrzyska,
  bo tłum (wariant: Wieszcz) nie chleba chce, lecz krwi.
  Na wizji krew niech zatem tryska
  Lisowi kopa i za drzwi.
  Na fonię da się Semkę, Gmyzka,
  Rydzyka też, jak dzwon niech brzmi.
  R.

  Zadynda Niesioł na gałęzi,
  a obok tuż Sadurski trep.
  Pomniejsi zdrajcy będą rzęzić,
  pić wodę i żreć czarny chleb.
  Rudeckiej tuż przy samej skórze
  maszynką się wygoli łeb,
  Przedmurzem naszym w profesurze
  zostanie Broda, chociaż kiep.
  R.

  Zmienimy zaraz Konstytucję,
  bo te wybory to jest błąd.
  Co rusz wygrywa jakiś buc je,
  gorszy niż dżuma, syf i trąd.
  My wprowadzimy demokrację!
  To taki ustrój, w którym rząd
  wybiera wódz, bo on ma rację,
  a reszta niech wypieprza stąd!

 • sharn1

  Oceniono 15 razy -3

  Za Tusk pieknie mówi, po czym robi swoje, czyli łupie polaków z resztek ich oszczedności. podnosi kolejne podatki bez ladu i składu. Bandyta w białych rękawiczkach.

 • michu-najlepszy

  Oceniono 17 razy -3

  „By tworzyć front obrony przed ludźmi niebezpiecznymi. Macierewicz, prof. Pawłowicz dziś mówią rzeczy, od których cierpnie nam skóra. „

  Protasiewiczowi skóra cierpnie jak ktoś chce poprawić los materialny prostym ludziom kosztem jego gaży.

  Polonisto , jeżeli doryłeś się do koryta to musisz wiedzieć, jak ktoś nie potrafi to nie powinien pchać się na afisz tylko spełniać się w swoim zawodzie . W Twoim przypadku wykładaj j. polski za 2000zł i nie pchaj się do rządzenia z takim podejściem do życia. Człowiek który nie wie co zrobić żeby ludzie żyli godnie w żadnym przypadku nie może rządzić ani zarabiać więcej od Nich.
  Polityka gaża powinna być przeciętną krajowej, mieliby wtedy motywację do działania, znajomość reali. Obecnie żyją w oderwaniu od rzeczywistości sposób Ich myślenia jest ONI i MY, więc jak chcą tworzyć zdrowe państwo. Po pierwsze, jak gość, który nie prowadził najmniejszej działalności gospodarczej i nie odniósł sukcesu w tej dziedzinie, nie boi się podjąć, zadań gospodarczych na skalę krajową, po drugie za co politycy biorą tak wysokie gaże jeżeli na przestrzeni 25 lat od okrągłego stołu sprzedali cały dorobek 3 pokoleń, nie wykorzystywali dofinansowań UNII na dodatek zadłużyli kraj na 3 biliony. Czyli co rocznie przez 25 lat dług podnosili o 120 miliardów złotych. Roczny budżet Polski wynosi około 300 miliardów zł zależy w którym roku, mówią że brakuje około 50 miliardów rocznie to dlaczego dług wzrastał po 120 miliardów.
  Protasiewicze i jemu podobni zamiast odnosić się do reali gospodarczych to wolą mówić „ jedna baba drugiej babie w sadziła do życi grabie.” Tak to jest jak do rządzenia biorą się lekarze z nauczycielami od polskiego, ani społeczeństwo nie wie gdzie jest należna wypłata ani gdzie w zdaniu jest podmiot czy orzeczenie. A Oni sami, tak mówią , piszą, rządzą, i pi.....lą od rzeczy, a jedyną dziedziną jaką się posługują jest demagogia.
  Z poważaniem

 • aghrra

  Oceniono 23 razy -7

  Qrwa mać osiem lat rządów PO a te gnidy potrafią tylko straszyć PiSem ?! To co robiliście przez te wszystkie lata bydlaki zakłamane że teraz zostaje wam tylko straszenie tym cholernym PiSem

 • jurek4491

  Oceniono 34 razy 10

  Trzeba stworzyć coś w rodzaju Frontu Jedności Narodu, wszyscy przeciwko PiSowi. PiS to najbardziej wredne i podłe ugrupowanie polityczne w naszym kraju po II wojnie światowej .Nigdy nie należy dopuścić do reaktywacji IV RP.

 • dziadekjam

  Oceniono 27 razy -5

  Tusk tylko tak kokietuje, bo jak będzie miał realną szansę na ciepły stołek w Brukseli, to zapomni o wszystkich wcześniejszych deklaracjach. Om tak ma.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX