Lotnisko Chopina: Awaryjne lądowanie samolotu z Moskwy

17.02.2014 09:11
Lotnisko Chopina

Lotnisko Chopina (Fot. Dariusz Borowicz / Agencja Gazeta)

Po godz. 9 na warszawskim lotnisku na Okęciu awaryjnie wylądował boeing 737-400 rosyjskich linii lotniczych Transaero.
Informację o awaryjnym lądowaniu dostaliśmy na kontakt stoleczna@agora.pl. Doniesienia internauty Dariusza potwierdziło lotnisko. - Po godz. 9 w wyniku dekompresji kabiny lądowała u nas maszyna linii Transaero lecąca z Moskwy do Madrytu - mówi Przemysław Przybylski, rzecznik Lotniska Chopina. - Samolot bezpiecznie wylądował, nikomu nic się nie stało - dodaje.

Na pokładzie boeinga 737-400 było 77 osób. Kapitan poprosił o asystę straży pożarnej, która czekała na pasie w pogotowiu. Rzecznik lotniska poinformował nas, że nie ma żadnych utrudnień w funkcjonowaniu portu. Po pasażerów, którzy czekają w terminalu, został wysłany nowy samolot, którym dokończą podróż do Madrytu.

Dekompresja to inaczej utrata szczelności kabiny. Gdy następuje, dochodzi do wyrównania ciśnień pomiędzy wnętrzem samolotu a jego otoczeniem zewnętrznym. Człowiek traci więc możliwość normalnego oddychania. Utrata ciśnienia w kabinie może następować np. na skutek nieszczelności drzwi pasażerskich.

Zobacz także
 • Lotnisko Chopina Dyrektor Lotniska Chopina na wylocie. Jest nowy szef
 • Screen ze strony www.flightradar24.com Czytelnik: za dużo lotów nad Ursynowem. Lotnisko odpowiada
 • Służby utrzymania lotniska walczą o to, żeby drogi lądowania i kołowania na Lotnisku Chopina nie były śliskie i ośnieżone Na kolei same problemy, a jak radzą sobie lotniska?
Komentarze (18)
Lotnisko Chopina: Awaryjne lądowanie samolotu z Moskwy
Zaloguj się
 • dublet

  0

  Jak mawiają pisiory, skoro setki razy leciał bez problemu, to teraz musiał być zamach!

 • antykkk

  Oceniono 11 razy 1

  Po takim awaryjnym lądowaniu, nie miałbym odwagi wsiąść do następnego podstawionego samolotu przez długi czas

 • xl12

  Oceniono 16 razy 8

  Dekompresja to chyba utrata ciśnienia w kabinie,bo jak samolot lata nisko to nie potrzebuje szczelnej kabiny i człowiek może normalnie oddychać.

 • Bruno Hel

  Oceniono 39 razy -9

  Pewnie pilot chciał dostać azyl w Polsce.

 • rabbinhood

  Oceniono 26 razy -2

  Dla nas bezpieczniej gdyby lądował w Modlinie, bo "w razie czego" mniejsze zagęszczenie terenów zabudowanych. Z drugiej strony, straż pożarna lepsza w Wawie, na dodatek w Modlinie bywają mgły. Dobrze, że to nic poważnego.

 • dziadekjam

  Oceniono 30 razy 22

  Pod wrażeniem lądowania uprowadzonego samolotu w Genewie, przez chwilę pomyślałem, że ktoś uprowadził samolot do Warszawy. Aż mnie zamurowało...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje