Pacjent przychodzi na komisję w ZUS-ie ze złamanym palcem. Lekarz: "Skoro Kowalczyk może biegać ze złamaną nogą..."

Złamana stopa Justyny Kowalczyk

Złamana stopa Justyny Kowalczyk (Fot. FB)

- Lekarz orzecznik stwierdził, że skoro Justyna Kowalczyk może biegać ze złamaną nogą, to ja mogę pracować - taką diagnozę usłyszał mężczyzna na komisji lekarskiej w ZUS-ie. O sprawie pisze dziś portal "Sądeczanin.info".
- Ja szczerze przyznaję, że bardziej opłaca mi się pracować, niż przebywać na zwolnieniu. Jednak gdy lekarz stwierdził bez spojrzenia na nogę, że jestem zdolny do pracy - mocno zaprotestowałem - mówi w rozmowie z portalem "Sądeczanin.info" mężczyzna.

Pan Łukasz prowadzi spółkę cywilną, a także jednoosobową działalność gospodarczą. 22 grudnia 2013 roku złamał palec u lewej nogi - lekarz prowadzący wystawił mu wtedy dwumiesięczne zwolnienie. 12 lutego został jednak wezwany na komisję lekarską do sądeckiego ZUS-u, gdzie usłyszał, że jest zdolny do pracy. Dopiero po jego proteście wyznaczono mu termin konsultacji z chirurgiem ortopedą.

- Postanowiłem jednak, że wracam do pracy i na wizytę nie poszedłem. Ale nie mogę się zgodzić na to, żeby inne osoby zostały potraktowane w ten sposób, jak ja - mówi mężczyzna.

"Lekarz orzekający złożył już stosowne wyjaśnienia"

Anna Miecznikowska, rzecznik prasowy ZUS-u w Nowym Sączu, powiedziała w rozmowie z portalem, że Główny Lekarz Orzecznik Oddziału ZUS w Nowym Sączu prowadzi już postępowanie w tej sprawie. - Lekarz orzekający w tej sprawie złożył już stosowne wyjaśnienia. Niezależnie od tego, lekarzowi przypomniano, że podczas wykonywania badań, w stosunku do klientów powinny być stosowane najwyższe standardy obsługi - zaznaczyła Miecznikowska.

Chcesz na bieżąco dowiadywać się o najnowszych wydarzeniach? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!
Tutaj znajdziesz wersję na telefony z Androidem >>>
Jeżeli masz telefon Windows Phone, kliknij tutaj >>>

Jeżeli masz iPhone'a, aplikację znajdziesz pod tym linkiem >>>


Zobacz także
 • Wypadek drogowy, którego sprawca był pijany "Najbardziej boją się życia z poczuciem winy. A jeśli zginą? To zginą, co z tego". Młodzi kierowcy i alkohol
 • Zmarła Julia, córka olimpijczyka Bartłomieja Bonka
Komentarze (260)
Pacjent przychodzi na komisję w ZUS-ie ze złamanym palcem. Lekarz: "Skoro Kowalczyk może biegać ze złamaną nogą..."
Zaloguj się
 • Anna Kałużniak

  0

  Ja usłyszałam od pana orzecznika Józefa Pais z Gdańska, że jestem zdolna do pracy mimo, że jestem w trakcie leczenia kręgosłupa i przyjmuję leki po których jest zakaz jazdy samochodem a jestem przedstawicielem handlowym. Więc albo mnie wywalą z roboty albo spowoduję wypadek. Wybór należy ode mnie. Nawet nie spojrzał na moją dokumentację. Żałuję, że nie dałam mu w te starą mordę.

 • kibic725

  0

  Może to i dziwne miejsce, ale nie wiem, gdzie szukać… Zwichnąłem sobie nogę i nie chcę mimo to rezygnować ze sportu, a na co dzień trenuję narciarstwo biegowe, mogę prosić o jakieś rady? To mój pierwszy raz. Pozdrawiam, Antek.

 • da-jan55

  0

  Najwyższe standarty - to na pewno nie ZUSie !!!

 • kodob

  Oceniono 1 raz 1

  Poza wszystkim złamanie V kości śródstopia powinno być unieruchomione przez 6 do 8 tygodni, tak, że chirurg wystawił zwolnienie z górką, a orzecznik obciął najniższą długość. Wyjątkiem są złamania u zawodowych sportowców - wtedy leczenie ma trochę inny przebieg i wiąże się z dłuższym okresem niezdolności do pracy.

 • mlotnamlotaa

  Oceniono 2 razy 2

  Jakbyście potrafili ogarnąć że sami płacicie za takie wyłudzenia to byście inaczej śpiewali:)

 • tygrysio_misio

  Oceniono 3 razy 3

  ja piernicze.. 2 miesiące zwolnienia na złamanego palca?

  pytanie: ile ten gość dał w łapę za takie zwolnienie?

  mój ojciec bez dania w łapę za złapanie podudzia i rozwaloną torebkę stawową dostał tylko miesiąc zwolnienia... a noga boli i puchnie mu już chyba 3 lata

 • zapiski_dziada

  Oceniono 3 razy 1

  ZUS wychodzi z założenia, że jeżeli ludzie w obozach musieli pracować i przeżyli to tym bardziej emeryt nie pracując przeżyje na głodowej emeryturze.

 • cep_0

  Oceniono 2 razy -2

  ZUS i najwyższe standardy obsługi.

  KTOŚ coś powiedział o czym nie miał pojęcia. ZUS??????????????????????????????.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje