Sondaż: PiS wygrywa wyścig do PE, a Europa Plus Twój Ruch wyprzedza SLD

12.02.2014 11:42
Parlament Europejski

Parlament Europejski (Fot. CHRISTIAN LUTZ AP)

25 proc. zdeklarowanych wyborców oddałoby swój głos na Prawo i Sprawiedliwość, a 20 proc. badanych na Platformę Obywatelską. Takie wyniki przynosi najnowszy sondaż TNS Polska dla "Wiadomości" TVP. Dobry wynik odnotowała koalicja Europa Plus Twój Ruch.
Koalicję Europa Plus Twój Ruch, którą popiera 11 proc. ankietowanych, tworzą Twój Ruch, Partia Demokratyczna, Stronnictwo Demokratyczne, Dom Wszystkich Polska, Stowarzyszenie Wolne Konopie i Polska Partia Pracy. Do koalicji dołączyło także Stowarzyszenie Wandy Nowickiej Równość i Nowoczesność.

Według sondażu na czwartym miejscu znalazł się Sojusz Lewicy Demokratycznej. Na partię Leszka Millera chęć zagłosowania wyraża 10 proc. badanych.

Ludowcy mogą liczyć na 6 proc. głosów, o dwa punkty proc. mniej dla Solidarnej Polski i Polski Razem Jarosława Gowina. 3 proc. respondentów chce oddać swój głos na Janusza Korwin-Mikkego i jego Nową Prawicę. Za to nikt nie popiera Ruchu Narodowego - ma 0 proc. poparcia.

17 proc. pytanych nie wie, na kogo będzie głosować.

Z danych TNS Polska wynika, że udział w wyborach do PE deklaruje 59 proc. pytanych, 34 proc. mówi, że nie weźmie udziału w głosowaniu, a 7 proc. jeszcze się nie zdecydowało.

W Polsce wybory do Parlamentu Europejskiego odbędą się 25 maja. Polacy będą wybierali 51 przedstawicieli do PE w 13 okręgach wyborczych. Głosowanie odbędzie się w godz. 7-21

Sondaż telefoniczny na reprezentatywnej próbie dorosłych Polaków przeprowadzono w dniach 6-7.02.2014 r.

Chcesz na bieżąco dowiadywać się o najnowszych wydarzeniach? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!
Tutaj znajdziesz wersję na telefony z Androidem >>>
Jeżeli masz telefon Windows Phone, kliknij tutaj >>>

Jeżeli masz iPhone'a, aplikację znajdziesz pod tym linkiem >>>


Zobacz także
Komentarze (428)
Zaloguj się
 • apolis

  Oceniono 1162 razy 808

  Jeszcze parę państwowych dotacji dla Kościoła, kilka wystąpień purpuratów obwiniających dzieci o uwodzenie księży, trochę bon motów posłanki Pawłowicz, a Ruch Palikota uzyska większość parlamentarną...

 • zbirone

  Oceniono 778 razy 516

  Mnie raczej dziwi kto w ogóle głosuje na SLD? wyborcy lewicy? przecież to ta partia która ustanowiła "komisję" "zwracającą" Kościołowi miliony PLN.

 • fjan

  Oceniono 894 razy 366

  Brawo Janusz. Tak trzymać i nie popuszczać jak mawiali klasycy, bo inaczej kler katolicki puści Polskę z torbami.

 • adammichnikoff

  Oceniono 453 razy 285

  Jeszcze więcej kretyńskich popisów Millera w sprawie Trynkiewicza godnych Ziobry; jeszcze więcej celbrytek na listach do europarlamentu jak ex-aferzystka ex-Pazurowa, "aktorka", "tancerka" i "prawniczka" z Ukrainy, Weronka Marczuk; jeszcze szybsze przebieranie nóżkami do współrządzenia z PO i SLD wyleci z sejmu na zawsze. Na mnie, moich bliskich, przyjaciół i znajomych już nie liczcie.

 • medalik111

  Oceniono 370 razy 210

  Tymi sondażami to sobie można du..pę podetrzeć.
  Prawdziwym sondażem jest wynik wyborczy.
  Wystarczy posłuchać co ludzie na ulicy mówią na temat Tuska, Kaczyńskiego, Millera i reszty tych cwaniaków...nie ma na kogo głosować, bo przy tak skonstruowanej ordynacji wyborczej mamy wybór czy podłapać kiłę, rzeżączkę czy syfilis.

 • bereciara

  Oceniono 211 razy 141

  Janusz czy Ty wiesz że złodziej Piskorski utopi E+ i TR w bagnie?
  Taki mądry a złodziei na listy wpisuje.

 • tr1975

  Oceniono 212 razy 132

  No to liberalni wyborcy odchodzą od obłudnej i ultrakonserwatywnej PO. I dobrze tak oszustom - którzy w d... mają ludzi, dzięki którym wygrywali kolejne wybory ;)

 • jael53

  Oceniono 100 razy 74

  Gdyby szanowni Państwo nie brali swoich marzeń za rzeczywistość, to nie byliby przez nią nieustająco zaskakiwani.

 • jael53

  Oceniono 68 razy 36

  Gdyby Szanowni Państwo nie brali własnych życzeń za fakty, to nie byliby tak nieodmiennie zaskakiwani.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje