Tym: Posłanka PiS może bredzić co chce, ale nie dlatego, że mieszka w burdelu

- Posłanka PiS może bredzić co chce, ale nie dlatego, że mieszka w burdelu, w którym wszystko wolno, tylko dlatego, że mamy wolność i demokrację - pisze o Krystynie Pawłowicz Stanisław Tym.
W swoim felietonie w najnowszym numerze "Polityki" Tym nawiązuje m.in. do sejmowej uchwały dotyczącej 25. rocznicy obrad Okrągłego Stołu. Przypomina, że PiS, co prawda uchwałę oficjalnie poparło, ale "poseł Brudziński z PiS i tak zmieszał z błotem III RP, obwiniając rząd, że 90 proc. dzieci w Polsce ma próchnicę, a pół miliona jest niedożywionych". - Naszą politykę zagraniczną nazwał "proszalnym dziadem". Wszystkie te nieszczęścia spowodował według posła właśnie Okrągły Stół - pisze Tym.

- Myślę, że Brudziński ma trochę racji - żylibyśmy sobie w Peerelu spokojnie, syte dzieci nie musiałyby chodzić do dentysty i kwitłaby przyjaźń z NRD, a nie z dzisiejszą zboczoną Europą. Bo Europa jest domem publicznym, w którym wszystko wolno "z kozą, koniem, z małpą, z drugą kobietą, dzieckiem" - poinformowała górali w Żywcu Krystyna Pawłowicz. Zapomniała, już, że Polska jest częścią Europy. Posłanka PiS może bredzić, co chce, ale nie dlatego, że mieszka w burdelu, w którym wszystko wolno, tylko dlatego, że mamy wolność i demokrację - podsumowuje.

"Trochę zimno mi się zrobiło"

Nawiązuje też do wypowiedzi Jarosława Kaczyńskiego, który jako premier "kulturę podzieli na dobrą i złą", "na dobrą będzie dawać pieniądze, a na złą nie". - Nie da się pieniędzy na antypolskie "Pokłosia", nie będzie "Lodu" w Narodowym ani obrażającej uczucia religijne "Adoracji" w Centrum Sztuki Współczesnej. Zagra się adaptacje "Konrada Wallenroda", nakręci kilka wersji "W pustyni i w puszczy" i wyda wiersze klasyka Jarosława Marka Rymkiewicza. To wystarczy, by wychować nowego człowieka służącego "integracji wspólnoty" - jak w dwóch słowach określają rolę kultury Kaczyński i Sellin. Trochę zimno mi się zrobiło - kończy swój felieton Tym.

Cały tekst w najnowszym numerze tygodnika "Polityka".

Nowy blog - Anna Gmiterek-Zabłocka zajmie się Twoją sprawą! >>
Kliknij, by przeczytać artykuł

Więcej o:
Komentarze (68)
Tym: Posłanka PiS może bredzić co chce, ale nie dlatego, że mieszka w burdelu
Zaloguj się
 • andywoo

  Oceniono 2 razy -2

  Panie Stanisławie kochany. Świetnie i celnie, jak zwykle. Ale przez ten felieton tzw. Telewizja Publiczna z pewnością nie wyemituje żadnego filmu z Panem. Na szczęście są stacje niezależne od pomroczności PiSobolszewickiej

 • Grzegorz Duda

  Oceniono 2 razy 0

  Jak coś mądrego ktoś powie, to wiadomo, że jest to Krysia... Kofta, Janda... :D :D :D

 • Oceniono 2 razy 0

  Posłanka Pawłowicz wykazała ze poziom kształcenia w Polsce jest niewydolny . Wychowanie w domu rodzinnym naganne. Wyszło skrzyżowanie słomiano -buraczane , słaba kombinacja.

 • Beata Rychlicka

  Oceniono 3 razy 3

  Panie Tym-szacun nie tylko dla przekonań, ale też dla delikatnego potraktowania istoty pawłowicz-jeszcze raz szacunek

 • benek231

  Oceniono 2 razy 2

  No dobrze, ale jesli Pawlowicz mieszka w burdelu to kto ona jest?

 • orion57

  Oceniono 2 razy 2

  Pani poseł potwierdza regułę, że mięsień nie używany zanika (mózg). Dodając do tego notoryczny brak chłopa mamy to co mamy.

 • rita57

  Oceniono 6 razy -4

  Żenada Tym...

 • korcia2000

  Oceniono 5 razy 3

  A propos wypowiedzi Kaczyńskiego na temat kultury - przypominam sobie, że prawie identyczne stanowisko prezentował wybitny kulturoznawca Nikita Siergiejewicz Chruszczow.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX