Komentarze (472)
Zdrojewski: Ani złotówka do tej pory nie poszła na Świątynię Opatrzności Bożej
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • pawel1piotr2

  Oceniono 7 razy 3

  Co ja otrzymałem od KK oprócz płatnego chrztu, płatnej komunii czy też płatnego ślubu ?
  NIC.
  Ale otrzymam płatny pogrzeb, i to się liczy. Hi hi

 • india.wr

  Oceniono 5 razy 3

  Obłudniki i hipokryta. Takich mamy ministrów.
  Pieniądze poszły na konto archidiecezji, zarządzać będzie tym "muzeum" archidiecezja.
  A po drugie - czy w kraju olbrzymich problemów społecznych trzeba dotować inwestycje bardzo bogatego kościoła katolickiego, który dysponuje tysiącami nieruchomości, ściąga dzierżawy od tysięcy podmiotów gospodarczych,

 • skuba2

  Oceniono 7 razy 5

  Wyalienowany ot jest Zdrojewski z Tuskiem! Apage!

 • bora5

  Oceniono 4 razy 4

  kpisz czy o droge pytasz ,

 • 123waz

  Oceniono 5 razy 3

  Zdrojewski omamia naród, że dal na muzeum, a Nycz opowiada w urzedzie skarbowym, ze pieniadze były na Opatrznośc , by nie płacic podatku Vat. To złodzieje nie tylko okłamuja naród ale tez panstwo w sprawach podatkowych. Miliony Vatu koscuiół nie płaci, bo zawsze umie zafałszować . Pytam się , dlaczego kościół jest zwolniony w wiekszosci od podatku VAT. Niech mi ktos to wytłumaczy ? niech mi wytłumaczy to NIK, prokurartor i Izba skarboawa. Czy oni sa innymi ludkaqmui z księzyca. Swiadomośc Polaków rosnie z roku na rok i politycy nie beda mogli nas bałamucić, że to na " dziedzictwo JPII" Co mnie w XXI wieku obchpodzi dziedzictwo JPII. Wiem kin był, i jak krył wszystkich pedofili, i jak był oderwany od rzeczywistosci.

 • georg7

  Oceniono 4 razy 2

  Nie stawiajcie mi pomników ze spiżu mawiał JP II. I jak zwykle nikt go nie posłuchał.

 • woytek60

  Oceniono 2 razy 0

  przeciez siedzieli przy okraglym stole to udzial im sie nalezy.jedna czesc bierze postkomuna druga styropianowcy trzecia kosciol.co sie dziwisz

 • m_234

  Oceniono 6 razy 2

  Tekst szanownego pana ministra, o niefinansowaniu przez ministerstwo tej świątyni, jest na tym samym poziomie, gdy kilkaset lat temu sukienkowi wpierali ciemnemu ludowi, że Ziemia jest płaska.

 • gosford

  Oceniono 7 razy 5

  Szanowni państwo....dosyć już rządów PoPiSu ! Tam co drugi to podnóżek biskupii baldachimowe kadzidło....dosyć sypania kasy starym kawalerom w kieckach. Ten kraj zasłużył na normalność i dłużej nie powinien być sługusem Watykanu. Głosujcie na normalność ....możemy to zmienić!

 • iremus

  Oceniono 6 razy 4

  Teraz musi Arłukowicz zadbać aby NFZ zawarł z parafiami umowy na finansowanie usług psychologiczno-psychiatrycznych (msza + spowiedź). No przecież to są usługi medyczna. Opłatek będzie jako gratis na drogę.

 • iremus

  Oceniono 4 razy 2

  .......Czemu dopiero teraz zainteresowano się wsparciem dla muzeum, a w poprzednich latach nie słychać było krytyki inwestycji? ......
  _____________________________________________________________
  Trzeba było buraczany dewocie objąć wydatki gryfem tajności i nikt by się nie odezwał.

 • czesiekkk

  Oceniono 5 razy 3

  Wystarczy jedna ścianka działowa i osobne wejście, i już można finansować budowę kościołów z budżetu państwa pod płaszczykiem budowy muzeum w kościele.

 • tetradrachma

  Oceniono 6 razy 6

  Pamiętam, jak umarł JP II to znicze były wzdłuż Marchlewskiego (?) na odcinku 2 km. Napisałem, "przyjdzie czas a Polacy będą psy na nim wieszać" ! No, i przyszedł.

 • senior2244

  Oceniono 8 razy 6

  Minister Zdrojewski rżnie głupa i wmawia nam że na tą świątynie dotychczas nie poszła ani złotówka.A te miliony przekazane co roku to na co poszły.Na sztuczny rozdział świątyni i muzeum.To przecież wymyślony trik aby usprawiedliwić następne miliony dla kk w Polsce.Dupowłazy.

 • mapi7

  Oceniono 6 razy 4

  ANI ZŁOTÓWKA NIE POWINNA IŚĆ NA TE WYSTAWĘ!!!Byłam od wielu lat wyborcą PO. Nigdy więcej nie będę!

 • ugrydul

  Oceniono 9 razy 5

  Proszę państwa, nie ma co się vqrviać tylko trzeba przestać głosować na te klęczniki, podnóżki i biskupie taborety.

 • dzaga41

  Oceniono 5 razy 3

  Kłamie w żywe oczy.Litości kogo my mamy w tym rządzie.

 • georg7

  Oceniono 7 razy 5

  Jak przyglądam się naszym chrześcijanom, to jestem w stanie zrozumieć dlaczego Rzymianie rzucali ich lwom na pożarcie.

 • gosford

  Oceniono 6 razy 6

  Wyjątkowo perfidna menda i krętacz ...i jak zwykle na kolanach.....kolejny agent Watykanu. Niezbędny bojkot przy najbliższych wyborach!!!

 • mar58

  Oceniono 5 razy 5

  Zwykły obywatel nie mógł sprzedać swojego miejsca postojowego, bo to integralna część mieszkania, a wystarczyło, żeby to miejsce wyalienował

 • 111doradca

  Oceniono 11 razy 11

  Panie Ministrze!
  Ostrożniej z oświadczeniami. Rządzić może Pan swoja pensją, o ile Panu małżonka na to pozwoli. Budowa monumentalnych obiektów kultu religijnego nie jest zadaniem państwa. Wystarczy ,że wydaje pan ciężkie miliony także nie katolików na utrzymanie świątyń katolickich , którym dla wygody nadano status zabytków, aby łatwiej było doić państwo z pieniędzy. W Komisji Majątkowej Kościół naciągnął państwo i społeczeństwo polskie na takie miliardowe kwoty , że stać go na budowę nie jednej Świątyni Opatrzności Bożej , a nie tylko na luksusowe limuzyny , czy siedziby jak np ta abp Głódzia w Gdańsku Oliwie.
  O kult S, Wyszyńskiego i Karola Wojtyły niech się martwią wspólnota Kościoła.
  My mamy tego już powyżej uszu. Patrzymy jak tu przeżyć. Pan wyalienował się z życia.
  Czas Panu na rentę ZUS-owska , bo utracił Pan zdolność dostrzegania prawdziwych problemów kultury polskiej. Już po kilku miesiącach na rencie zobaczy Pan Polskę tę samą, ale nie taka samą.

 • fjan

  Oceniono 11 razy 11

  Jak będziecie wybierać do parlamentu ministrantów to już tak będzie. Podczas wyborów dowiadujcie się kto z kandydatów jest ministrantem katolickim. Kto nosi baldachim i zlizuje śmietanę z kolan księdza, kto zjada Chrystusa co niedziela i inne takie.

 • zj1

  Oceniono 9 razy 9

  Gadanie na muzeum , a komu wpłaca czarnym , a oni jak zwykle przeznaczą te pieniądze na co zechcą.Swoją drogą budują muzeum ale ciekawe czy wpływy z biletów będą wpływały do kasy państwa no chyba tak , przecież to osobne wejście itd kletu kletu pierdu pierdu

 • matitalolo

  Oceniono 11 razy 11

  Hej, ministrant Zdrojewski, czy ty dalej myślisz, że masz do czynienia z frajerami. Wszyscy wiemy,że jesteś zawodowym politykiem czyli kłamcą.

 • fjan

  Oceniono 7 razy 5

  Być może to cena jaką Tusk płaci klerowi by siedział cicho w związku z likwidacją OFE. No a kler za kasę udaje że sprawy nie ma.

 • zerozer52

  Oceniono 7 razy 5

  Na cholerę komu ten bunkier?

 • arnold03

  Oceniono 11 razy 9

  kogo to obchodzi że są osobne drzwi : akt własności nie jest na ministerstwo ani gminę , właścicielem obiektu będzie kościół , i w konsekwencji będzie później żądał środków na utrzymanie obiektu pod przykrywką muzeum - czy Minister jest aż tak głupi by to zrozumieć , cy ma za idiotów społeczeństwo. Za 56mil można było wyremontować niejeden upadający Dworek i tam coś podobnego stworzyć , jeśli już. A może ja też wybuduje wielki dom , na strychu stworzę muzeum , zamiast graciarni ; a P.Minister sfinansuje mi inwestycje.......

 • georg7

  Oceniono 10 razy 4

  A może jakieś 6 mln na meczecik z muzeum Czingis Chana. Też gość miał osiągnięcia.

 • zbhd

  Oceniono 9 razy 7

  do tej pory z niechęci do Pisu głosowałem na PO ale za numer z tą świątynią zagłosuję na Palikota więc mozesz mnie Platformo nazywać swoim "byłym elektoratem"

 • stary39

  Oceniono 4 razy 4

  Ciekaw jestem czy Minister ma rozeznanie jakie eksponaty będą wystawiane w tym Muzeum i na jakiej łącznie powierzchni? Kraków robi swoje muzeum JP II, Warszawa swoje, część pamiątek po JP II w formie relikwii Kardynał Dziwisz rozdał kościołom parafialnym - to co właściwie zostało dla Muzeum w Świątyni Opatrzności Bożej? Jak podsumować dotychczas wydane przez Państwo na to Muzeum środki to wyjdzie, że zbudowano powierzchnię wystawienniczą niewspółmiernie wielką do ilości możliwych do zdobycia eksponatów. A to może Panie Ministrze rodzić zarzut wobec Pana o niegospodarność. Jeśli bowiem widzi Pan że poprzednicy dali już za dużo na ten cel, to Pan nie może do tego jeszcze dokładać. A Kościół polski niech się nie dziwi, że tego typu spraw nie daje się już "zamiatać pod dywan", że kłamstwa w nich zawarte zniechęcają coraz większą rzeszę wiernych. Od Kościoła bowiem oczekują oni mówienia prawdy, a nie półprawd.

 • krisek1978

  Oceniono 6 razy 6

  DZIAD I KŁAMCA!

 • plastikpiokio

  Oceniono 10 razy 6

  zlotowki to moze nie poszły ale MILIONY to na pewno --niedawno ten buc to nam zakomunikował.

 • 1234sara

  Oceniono 10 razy 6

  W dalszy ciągu władze myślą,że mają do czynienia z debilami i mogą wciskać im ciemnotę.

 • bananek_2

  Oceniono 7 razy 7

  p.Zdrojewski już dostałem ze śmiechu zajadów

 • batnaidiotow

  Oceniono 9 razy -7

  Leming to jest jednak ciekawy podgatunek - 1 miliard pln obecny rzad wydaje tylko na obsluge zagranicznego zadluzenia. I cisza, resortowi dziennikarze nie dopytuja sie, czemu do tego doszlo. A tu 5mln pln, czyli NIC, na tak szczytny cel - i wielkie hallo! Wiecie co - wasza hipokryzja mowi o was wszystko.

 • mtarczynski

  Oceniono 7 razy 3

  ale o jakiej opatrzności mowa? sęk wtym , że żadnej opatrzności nie było!!! Polska dostała sie pod knut trzech zaborców, kilka krwawych powstań, 130 lat niewoli i ciemiężenia; więc pytam za co te dzięki?

 • dzakarta

  Oceniono 10 razy 8

  Zdrojewski uwielbia "robić dobrze" klechom i kościołowi !
  Oddaj nasze pieniądze, defraudancie !
  Gdy Zdrojewski finansuje klechów, to w tym kościół wyrzuca państwowe szkoły z dotychczasowych siedzib: Szkołę Baletową w Poznaniu i VIII LO !!!!!!!!

 • batnaidiotow

  Oceniono 7 razy -3

  Zobaczyc bezsilna zlosc leminga, fakujacego swoich guru - rzecz bezcenna :)

 • tomekjot

  Oceniono 8 razy 6

  Pytanie ile kosztowała do tej pory budowa całości - a ile wg. wniosków i otrzymanych dotacji sama kopuła z muzeum - to byłoby ciekawe. Zresztą Struzikowie to nieźli cwaniacy.

 • kula5211

  Oceniono 5 razy 3

  Tak czy owak rząd za dużo przeznacza na "Czarną Sektę" - która i tak wyłudziła przez lata niewyobrażalne majątki. Żyją w ubóstwie - tak przysięgali !!!!!!!!!

 • arahat1

  Oceniono 8 razy 6

  pierdnal i pieniadze same przelecialy na konto kk.....dzieici gloduja. nawet kk o tym mwoi a druga raczka buduja najwiekszy grobowiec swiata..n
  przebija mazuola calego swiata!

 • delivered

  Oceniono 9 razy 7

  Dobrze wiemy, że te pieniądze trafią do jednego wora i w żaden sposób nie będą kontrolowane przez Państwo. A nawet gdyby udało sie udowodnić, że zostały źle wydane to i tak lizusy nic w tej sprawie nie zrobią.

 • washner

  Oceniono 9 razy 5

  Minister kupuje sobie w ten sposób spokój własnej duszy za pieniądze podatnika

 • 1pytanie

  Oceniono 11 razy 11

  Bogdan Zdrojewski - kawaler Orderu Rycerskiego Świętego Sylwestra przyznanego przez papieża Jana Pawła II (Watykan, 1998) ----------->
  ..... i wszystko jasne !

 • ed-59

  Oceniono 9 razy 9

  Niech Tusk i jego aferzyści z rządu przestana traktować naród jak stado debili którzy nic nie rozumieją i nie wiedzą.Po prostu zbliżają się wybory a ambona to dobra tuba propagandowa za która trzeba słono zapłacić.I tak Tusk z Komorowskim zrobili z Polski prywatny folwark dla rodzin i kolesi a narodowi karzą pracować aż do śmierci za grosze na śmieciówkach.Ta rządząca hołota aferzystów i złodziei już dawno powinna zostać wywieziona na taczkach na śmietnik historii.Czyżby Tusk czekał na to co działo się na Ukrainie i Czarnogórze chyba tylko gniew narodu może oderwać ich od koryt władzy

 • robee73

  Oceniono 11 razy 11

  Czy Zdrojewski myśli, że za swoich rodaków ma idiotów, którzy nie widzą co się dzieje i we wszystko uwierzą? Może jeszcze Kościół dokładnie rozliczy się z wydania tych 6 mln?
  Jeszcze raz powtarzam swoje postulaty:
  1. Dotacja do zwrotu!
  2. Zdrojewski do dymisji!

  Te 6 mln można wydać dużo bradziej korzystnie, niż dając je Kościołowi.

 • ajpitoajpi12

  Oceniono 8 razy 8

  jak zwał, tak zwał, PO katabasom pozwala na nie jeden przewał - Kowalski Wasze dzieci juz jadły śniadanko, a rachunki zapłaciliście?

 • jerzysm42

  Oceniono 8 razy 8

  Próbuję zrozumieć min Zdrojewskiego.
  Nie można zaprzeczyć, że Wyszyński i Wojdyła odegrali ważną rolę w czasach komuny.
  Zresztą w czasach komuny kościół katolicki był Polsce był inny. Wokół tego kościoła gromadzili się ludzie, którzy dążyli do wyzwolenia Polski, nawet niewierzący w boga i biskupa.
  Dopiero po odzyskaniu niepodległości klechy poczuli się władcami Polski, w czym wspierali ich cyniczni politycy od Suchockiej do Millera i Palikota.
  Rakowski, potem Miller nadawali kościołowi liczne przywileje, a Palikot też, kiedy mu się to opłacało, nosił baldachim i całował łapy biskupów.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX