Komentarze (110)
Miliony dotacji na Świątynię Opatrzności. Paradowska: Niesłychanie szczodre. Musimy oczekiwać wyjaśnień
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • filan_trop

  Oceniono 8 razy 4

  100 milionow premi dla urzedasow ministerstw,na koniec roku 2013 to nie jest szczodre stary ramolu. ?

 • losiu4

  Oceniono 11 razy -3

  dziwne żeby np. na nowy projektor do Teatru im Arnolda Szyfmana państwo dało aż 6 milionów... to by był dopiero szwindel, babuniu droga :)

  pozdrawiam

  Losiu

 • ayouseptim

  Oceniono 10 razy 8

  Czy to meczet Omara bis, ta "Świątynia Opatrzności" okupanta watykańskiego Polski?

 • marian1501

  Oceniono 10 razy 8

  Panu ministrowi już dziękujemy,czekamy na dymisje tego kolaboranta.

 • hen-live

  Oceniono 15 razy 11

  To już szczyt bezczelności.Przy takich kłopotach w służbie zdrowia czy kłopotach z wyżywieniem dzieci te dupolizy KK wydają miliony na pałace pasibrzuchów.Tusku ty już kompletnie się pogubiłeś jak nie Gowin to Królikowski.Nie wiadomo ilu tych zakamuflowanych zakonników jeszcze cię osaczyło.Zawsze głosowałem na PO mając nadzieję na jakies umiarkowanie.Ale miarka się przebrała.

 • inkwizytorstarszy

  Oceniono 12 razy 6

  Im głupsza treść przedstawień, tym bogatsze gmachy, dekoracje i stroje aktorów...
  A widzów ubywa...

 • inkwizytorstarszy

  Oceniono 13 razy 11

  Czy Polska już jest państwem wyznaniowym ?
  Dziękuje za ostrzeżenie, pachnie Średniowieczem, katolickimi fanatykami i stosami Inkwizycji.
  Jakie kwity ma Kościół na członków Rządu że płacą im za milczenie...czyli na kolejny kościółek...?
  (kiedy pierwsze bojówki katolickiego motłochu zaczną walić w drzwi niewiernych....? )

 • hardy1

  Oceniono 12 razy 8

  Przecież to skandal nad skandale.
  Rozumiem dofinansowanie renowacji starych kościołów, które są zabytkami architektonicznymi.
  Natomiast na nowy kościół wyznania religijnego?! Państwo, które ma w konstytucji zapisaną neutralność światopoglądową? Czyżby instytucja krk była już częścią państwa polskiego? To niech wpierw spróbują zapisać w Konstytucji, że polska jest państwem wyznaniowym, z dominującą pozycją jednej religii. Wtedy przynajmniej będzie prawdziwie.

 • zbiwas

  Oceniono 9 razy 1

  Stać Nas na partie polityczne, które większość czasu poświęcają na kreowanie własnych wizerunków, to stać nas również na Świątynie Opatrzności Bożej to przecież wizerunek Nas wszystkich.

 • timbooktu

  Oceniono 9 razy 5

  Dużą luką to jest brak nowoczesnych sal koncertowych i operowych na miarę Carnegie Hall albo MET w NY, a nie kolejna smoleńska martyrologia!!!

 • unamatita

  Oceniono 11 razy 3

  6mln to na waciki, biorąc pod uwagę 19mld które wyparowały przy okazji skoku na kasę OFE.
  Janka ty ciągle zajmujesz się śmieciowymi "umowami"?
  Może już czas na emeryturę?
  u.

 • dorik2

  Oceniono 15 razy 11

  To ordynarne obchodzenie prawa. Państwo nie może dotować budowy kościołów, wymyślono więc dotacje "na muzeum", zupełnie przypadkowo ulokowane w kościele. A swoją drogą, ile lat to monstrum w kształcie wyciskarki do cytryn, Świątynia OB, jest już budowane? Kościół przeinwestował i teraz wyciąga pieniądze z budżetu na dokończenie tej idiotycznej "piramidy Glempa".

 • jedyny_twardziel

  Oceniono 5 razy 1

  Jeśli się do Warszawy
  Mają zjeżdżać turyści,
  To i z tej Świątyni
  Muszą być korzyści.

 • skuba2

  Oceniono 13 razy 9

  Opatrzność Boża miała nas chronić przed nieszczęściem rozbiorów! Nie ochroniła, wręcz przeciwnie, dawała nam popalić przez 200 lat! I za to budować jej taki ogromny betonowy bunkier? Chyba tylko po to by miała się gdzie schronić przed irytacją Polaków!
  jest tu jeszcze jeden aspekt: budowanie narodowych nekropolii w kościołach ogranicza liczbę osób zasłużonych dla Polski do osób wyznania rzymsko-katolickiego! Nie ma na to zgody!

 • 11111

  Oceniono 9 razy -7

  Przepraszam że piszę nie w temacie
  A gdzie jest Piano ?????. dlaczego nie ma opłat za czytanie Gazety.pl ????.
  Jak wszystko płatne to wszystko.

 • sharn1

  Oceniono 17 razy -3

  Jak rozumiem REDaktor Paradowska będzie oczekiwała także wyjasnienia 10 mln dotacji dla Muzeum Żydów?

 • chi_neng1

  Oceniono 11 razy 7

  Jak juz sitwa kaczystych dojdzie do wladzy, to dopiero wtedy na pelna pare ruszy "kolo napędowe propagandowej machiny".

  Kaczynski czerpie bowiem wzorce z "Jak Hitler walczył ze "sztuką zdegenerowaną".

  "W 1937 roku - już w czasie przygotowań do wystawy - zaczęła się zorganizowana akcja czyszczenia muzeów ze "sztuki zdegenerowanej". Od 31 maja 1938 roku państwo mogło rekwirować "wytwory sztuki zdegenerowanej", także prywatnym właścicielom. Artyści uznani za "zdegenerowanych" nie mogli wystawiać nawet w prywatnych galeriach."

  W sensie politycznym wystawa "Entartete Kunst" była zatem przełomem. Od niej zaczyna się druga, ostrzejsza fala czyszczenia niemieckich muzeów. Wystawa była też pierwszą zorganizowaną i koordynowaną przez państwo. Do 1941 roku wędrowała po Trzeciej Rzeszy: była w Berlinie (1938), Szczecinie (1939), Wiedniu (czerwiec 1939) i Wałbrzychu (1941), ostatnim przystankiem było Halle (kwiecień 1941). Zmieniał się przy tym dobór prac, czego przyczyną było m.in. to, że naziści podchodzili do wyklętej przez siebie sztuki w sposób praktyczny. Oficjalnie potępiali "handlarzy i handelek", ale w rzeczywistości cenniejsze eksponaty z wystawy "sztuki zdegenerowanej" sprzedawali za granicę. Część obrazów spalono jednak publicznie w 1939 roku.

  "Degeneracja" i jej wrogowie

  Oficjalną walkę ze sztuką nowoczesną naziści rozpoczęli tuż po przejęciu władzy w Niemczech w styczniu 1933 roku. Już w kwietniu 1933 roku otwarto w Niemczech trzy bardzo podobne do siebie wystawy: "Kulturbolschewistische Bilder" w Mannheim, "Regierungskunst 1918-1933" w Karlsruhe i "Schreckenskammer" w Norymberdze. Wymowne były tytuły kolejnych wystaw: "Kunst die nicht aus unserer Seele kam" (Sztuka nie z naszej duszy) w Chemnitz (maj-czerwiec 1933) i "Novembergeist: Kunst im Dienst der Zersetzung" (Duch listopadowy: sztuka w służbie rozkładu) w Stuttgarcie (czerwiec 1933). Wystawa, która stanowiła bezpośredni wzór dla wystawy monachijskiej z 1937 roku, odbyła się w Nowym Ratuszu w Dreźnie, a jej ostrze było zwrócone przeciw eksbrsjonistycznym malarzom niemieckim z grupy Die Brücke. Wtedy po raz pierwszy użyto nazwy "Entartete Kunst". Pokazano ją następnie w ośmiu niemieckich miastach. Rok 1937 razem z wystawą monachijską był więc zakończeniem wielkiego procesu potępienia sztuki nowoczesnej. Gdzie były jego źródła?

  Akcję przeciwko temu, co postrzegano jako "sztukę zdegenerowaną", podjęto w Niemczech już w roku 1927 wraz z założeniem w Monachium Kampfbund für deutsche Kultur (Związek Walki o Niemiecką Kulturę). Przewodniczącym związku był Alfred Rosenberg, czołowy ideolog NSDAP. Jedna z pierwszych uchwał stowarzyszenia nosiła nazwę "brcz z kulturą murzyńską wśród niemieckiego ludu". Historia pojęcia Entartung i użycia go w propagandzie politycznej jest jednak wcześniejsza. Znane są wypowiedzi Hitlera z Mein Kampf (1924), w których jako "sztukę zdegenerowaną" wskazywał kubizm, futuryzm i dadaizm. Potem do grona kierunków "upadłych" (Verfallskunst) doszedł eksbrsjonizm. W potępianiu kolejnych "izmów" ogromną rolę odgrywała antyinteligencka, antyintelektualna fobia Hitlera oraz kompleks zawiedzionego artysty, bez powodzenia aspirującego w swoim czasie do elity artystycznej Wiednia. Ale argumenty, których używał przeciwko modernizmowi, nie były jego wynalazkiem.

 • andrzej.rokosz

  Oceniono 11 razy 9

  PO rywalizuje z PiS.

 • hare-hare

  Oceniono 12 razy 8

  polski rząd się po-pis-uje przed czarną mafią,na kolanach dupska im liże

 • zfd3

  Oceniono 15 razy -11

  o wiele więcej milionów wydano i wydaje się na wykorzystywane do szerzenia antypolskiej szowinistycznej żydowskiej propagandy oskarżające Polaków o współorganizację nazistowskiego Holocaustu ( zorganizowane przez Pani ziomka noszącego nazwisko ADOLF HTLER, nie słychać nic o pani protestach na ten temat, ale za głośno słychać pani medialne karcenie polskich elit politycznych w realizacji programu ludobójstwa polaków realizowanego instrumentami ekonomicznymi o wiele skuteczniejszymi co do skali niż komory gazowe i inne formy eksterminacji

 • zfd3

  Oceniono 11 razy -7

  o wiele więcej milinów wydano i wydaje się na wykorzystywane do szerzenia antypolskiej szowinistycznej żydowskiej propagandy oskarżające polaków o współorganzizacje nazistowskiego Holocaustu ( zorganizowane przez Pani ziomka noszącego nazwisko ADOLF HTLER, nie słychać nic o pani protestach na ten temat, ale za głośno słychać pani medialne karcenie polskich elit politycznych w realizacji programu ludobójstwa polaków realizowanego instrumentami ekonomicznymi o wiele skuteczniejszymi co do skali niż komory gazowe i inne formy eksterminacji

 • 31.februarius

  Oceniono 11 razy 5

  "(osiem milionów złotych) otrzymało Muzeum Wsi Kieleckiej"

  Panie, miej nas w swej opaczności!

 • drasyr

  Oceniono 13 razy 11

  Najwyraźniej widać dalszy ciąg bycia na kolanach naszych wybrańców. Przy niedostatku funduszy niemal na wszystkie pilne zadania rozdawanie tak ogromnych pieniędzy na cele zaspakajania wyimaginowanych zachcianek kleru świadczy dobitnie o klerykalnym charakterze naszego państwa i łamaniu konstytucyjnych zapisów.

 • Oceniono 9 razy 5

  Słaba,serwilistyczna wobec fałszywych autorytetów silnych,władza polityczna jest skwapliwie opresyjna wobec własnych obywateli.Ci ostatni,na skutek korporacyjnej ordynacji wyborczej nie mają żadnej legalnej możliwości zmiany tego stanu rzeczy.Pozostaje tylko bojkot wyborów.

 • anty-lady

  Oceniono 14 razy 8

  Okej, jeśli ta szacowna budowla jest własnością Polskiego Skarbu Państwa. Jeśli to własność Państwa Watykańskiego - protestuję!

 • anty-lady

  Oceniono 5 razy 3

  www.facebook.com/events/267945020036339/268140930016748/?notif_t=like
  Błyskawiczne 6000 lajków.

 • zelenyles

  Oceniono 15 razy 11

  czy cały ten bajzel kościelno polityczny kiedyś się opamięta ,,,, a dzieci umierają bo nie ma parę groszy na ich leczenie,,,,,, obrzydlistwo i tyle.

 • stach22

  Oceniono 15 razy 11

  Jak Pan Premier obiecywał że nie będzie klękał przed biskupami to wiedziałem że będzie dokładnie odwrotnie... własnie tak jest

 • annx78

  Oceniono 14 razy 10

  jak rynek biednieje cerkiew pięknieje...

  to to to samo.

 • 444mabu

  Oceniono 16 razy 12

  Ja również składałam wniosek do ministerstwa ubiegałam się o kwotę 50 000 zł na roczny projekt dla społeczności regionalnej z różnych środowisk i różnych grup wiekowych. Nie przyznano mi dofinansowania. Oczywiście złoże odwołanie, ale nie liczę na to, że dostaniemy pieniążki. Dla instytucji kultury to takie dofinansowania to być albo nie być. Nie możemy liczyć na sponsorów, a koszty na kulturę wciąż są obcinane. Warto zwrócić też uwagę na to, że taki zastrzyk gotówki pozwala na podniesienie rangi wydarzenia. W niektórych przypadkach trzeba w ogóle zrezygnować z imprezy a nawet cyklicznego eventu.
  Dlatego takie decyzje mnie poważnie oburzają! To jest skandal i też chciałabym usłyszeć wyjaśnienia w tej sprawie! Szczególnie, że w punktacji w ocenie wartości organizacyjnej za opracowanie budżetu nie przyznano jakichkolwiek punktów!!! Kolejna rzecz to finansowanie dużych miast, szczególnie wojewódzkich, inne miasta nie mają szans... Ale mimo to piszemy i łudzimy się, że kiedyś może się uda.

 • koniu800

  Oceniono 16 razy -8

  no skandal ! trzeba było dać żydom żeby dalej wmawiali gojom, że w polsce ich nie ma ani nie mają absolutnie na nic wpływu nie wspominając o tym że nie było ich także za komuny ani nie grabili polaków po powstaniach

 • krzysztof_rej

  Oceniono 17 razy -13

  A niesłychana szczodrość OFE w opalaniu Tuskowego pieca na banknoty? 150 miliardów z dymem?
  UCHWAŁA SEJMU RZECZPOSPOLITEJ POLSKIEJ Z DNIA 23 PAŹDZIERNIKA 1998R. W SPRAWIE BUDOWY W WARSZAWIE ŚWIĄTYNI OPATRZNOŚCI BOŻEJ
  Sejm Rzeczypospolitej Polskiej wyraża uznanie dla inicjatywy Prymasa Polski Kardynała Józefa Glempa wzniesienia w Warszawie Świątyni Opatrzności Boże. Budowę Świątyni uchwalił Sejm Czteroletni jako Wotum Narodu za Konstytucję 3 Maja 1791 r. 17 marca 1921 r.Sejm Ustawodawczy odnowił to zobowiązanie. Niestety przyjętej wówczas ustawy nie zdołano wykonać. Sejm III Rzeczypospolitej uważa, że śluby złożone przed dwustu laty Naród powinien pilnie wypełnić. Świątynia Opatrzności Bożej będzie symbolem wdzięczności Narodu za odzyskanie wolności w 1989 r., 20 lat pontyfikatu Ojca Świętego Jana Pawła II, Jubileusz 2000 lat Chrześcijaństwa.
  Marszałek Sejmu

 • dziadekjam

  Oceniono 16 razy 10

  "Miliony dotacji na Świątynię Opatrzności Bożej. Paradowska: Niesłychanie szczodre. Musimy oczekiwać wyjaśnień"
  ======================================================
  Bez złudzeń. Wyjaśnień to Zdrojewski musiałby udzielać, gdyby klechom odmówił. Obdarowywanie kieckowych to przecież powinność Najjaśniejszej Pomrocznej Konkordatowej...

 • wiadomo.66.pl

  Oceniono 90 razy 80

  Panu ministrowi znowu się pogorszyło, już raz pokazał że ma zamiar udupić wszystkich aby płacili na spółkę a.( telewizja Brauna i spółki) a teraz wypieprzył ogromne publiczne pieniądze
  na coś co nie wszystkim musi służyć delikatnie mówiąc.

 • foryou22

  Oceniono 14 razy 10

  Od dzisiaj kombinuje tego już za dużo zatrudnię się na 1/50 etatu w UKi tyle zobaczycie moich podatków ,co ta budowla ma wspólnego z kulturą

 • chi_neng1

  Oceniono 74 razy 66

  Mysle, ze dobra robota moga tu sie pochwalisc obaj sprawiedliwi; Biernacki z Krolikowskim i kilku im podobnym i ich klakierom. Reszte dokonczyl ten okupujacy ambone Sejmowa - Oko, ktory musial wywrzec ogromny wplyw na Ministra Kultury.
  Wszyscy, razem wziawszy, niewatpliwie wzieli pod uwage nieslychana potrzeby tej swiatyni, a jeszcze bardziej potrzebe tego, by owej kopula odzwierciedlala ich najwieksze, szczytowe zainteresowania i potrzeby - czyli fallosa.

  Jak juz te miliony im darowane wykoncza owego fallosa i reszte, to moze po tym akcie dokonanym, przyjdzie czas na "padniecie" calosci w ruiny , po takim wysliku....

 • jankbh

  Oceniono 109 razy 97

  wygląda na to, że kolejny minister dość opacznie realizuje konstytucyjną zasadę wolności religijnej - mam nadzieję, że ktoś rozliczy i ministra i kościół z zagrabionych polskiej kulturze pieniędzy

 • antykkk

  Oceniono 244 razy 222

  Buduja sobie betonowe potwory w Świebodzinie stawiają pomniki gdzie popadnie za miliardy stać ich na radio telewizję złote cielce luksusy a państwo czyli my wszyscy fundujemy im ZUS emerytury itd i do tego żadnych obciążeń które płacą wszyscy pozostali, jeszcze rozdajemy grunty, budynki wszystko czego zapragną i wręczamy im co chwilę hojnie żywą gotówkę
  Dzieci głodują, kolejki po kilka lat na operacje miliony za pracą żebrzą po świecie ....kużwa mać
  Komunę nienawidziłem ale ta zaraza jest najgorsza parszywa zachłanna obrzydliwa pasożytnicza pedofilska złodziejska wszystko co najgorsze

 • ga.1.2

  Oceniono 162 razy 146

  Podobno w Polsce dzieci gloduja? Jak zobacza te Swiatynie Opatrznosci Bozej to sie zesra....ja z przejedzenia

 • stachkaz47

  Oceniono 164 razy 146

  Taka kwota pozwoliła by uratować wiele cennych historycznych dzieł,obiektów.
  Taki MINISTER KULTURY to progu ministerstwa nie powinien mieć prawa przekroczyć.

  A ten szubrawca rozdaje TYM co dysponują miliardami.

 • niezyczliwypisiorom

  Oceniono 120 razy 108

  ciekawi mnie ile ten pan na w/w cel dal ze swoich prywatnych ?
  bo ile dal z naszych to wiemy, ile jeszcze kasy trzeba wpompowac w kk ?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX