Komentarze (330)
Afganistan: Uchwalono nowe prawo dotyczące przemocy. "Uciszy kobiety"
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • jabo23

  Oceniono 7 razy 5

  Trzeba Kępę wysłać Afganistanu!

 • 54bodek

  Oceniono 6 razy 6

  Karzaj jest coraz bardziej kłopotliwy dla USA. To co? CIA nie wie co ma robić z niewygodnym kacykiem? Trzeba im przypominać?
  ---------------------------------------------------
  bigosogroch.blogspot.com/

 • spluwa-orginal

  Oceniono 8 razy 6

  To za to gineli polscy zolnierze ?

 • tornson

  Oceniono 7 razy 3

  Jedyni którzy chcieli naprawdę coś zmienić w Afganistanie to był Związek Radziecki. Durni Jankesi wtedy wspierali Talibów, a dziś niby z nimi walczą, ale widząc jakie prawa się pod ich lufami wprowadza, to defacto też ich wspierają.

 • popijajac_piwo

  Oceniono 5 razy 1

  Jak już pisałem wcześniej: im szybciej kozojeby wymorduja własne kobiety, tym lepiej dla reszty świata...

 • faustxyz

  Oceniono 3 razy 1

  Byłoby ładnie, gdyby Oko i Klępa wysłali w tej sytuacji gratulacje i wyrazy podziwu dla Karzaja.

 • otoosh

  Oceniono 8 razy 2

  A czymże się ta sytuacja różni od polskiej?
  U nas także od lat nie można uchwalić ustawy o przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie...
  Tylko u nas to nie talibowie, czy szarijat, tylko katolicko-nacjonalistyczne średniowiecze.

 • svart_rav

  Oceniono 3 razy 3

  Wreszcie kraj w którym frondelki czuły by się dobrze.

 • 24alert

  Oceniono 2 razy 0

  To chore że weszło do Afganistanu wojsko zachodnie bez przymusowej chrystianizacji tego kraju. Bez zmiany obyczajów w tym kraju nic się nie zmieni.

 • wieloklin

  Oceniono 5 razy -3

  U nas takie "cóś" jakby działa, tyle, że na mężczyzn. Przypomnij się sprawo łapania gwałcicieli z Krosna i okolicy. Ogromna kasa Policji poszła na łapanie "okropnych gwałcicieli"... a okazało się, że to konfabulacja kilku, obcych sobie Pań. Nie słychać, by zapłaciły za te wszystkie działania, mają przywilej wolności pomawiania mężczyzn?? Co do Afgańskich kobiet: przekonajmy tamtejszych, że w ich kulturze, klimacie, nędzy, podziale prac, zagrożeniach korzystne jest stawianie wszystkiego na głowie. O dziwo, wiele polskich kobiet wiąże swoją przyszłość ze światem islamu, a w drugą stronę jakoś to nie działa.

 • dzikimietek

  Oceniono 3 razy -3

  kogo interesuje prawo w afganistanie? naprawde

 • ka-mi-la789

  Oceniono 6 razy 4

  Tylko patrzeć, jak w Wolsce będzie to samo. W imię "ochrony życia", "wartości" i "tradycyjnego modelu rodziny".

 • Ewelina Szwajca

  Oceniono 1 raz 1

  wiemy kto zasiada w ich rządzie ... sami kryminaiści, którzy sami znęcają się nad swoją rodziną i uważają to za jaknajbardziej prawe działanie ... wywieźc kobiety i dzieci , facetów o w/w poglądach osadzić, kraj ogrodzić muramim, niech się bawią we własnym towarzystwie, zapewne świetenie się będą dogadywać.

 • dziennikarz12

  Oceniono 4 razy 4

  wywieszac tych afganskich pedofili mahometow za jaja z koranem w dupie!!!! razem z tym jebanym w dupe koranem pedofilskim!! co na to ONZ??? chce pozamykac katolickich ksiezy!!! a za brama gina gwalcone dzieci przez opaslych immamow pedofili!!!!

 • awoj1

  Oceniono 4 razy 4

  Teraz widać wyraźnie jaką głupotą jest udział polskich wojsk w walkach w Afganistanie. Po co pchaliśmy się tam i ginęli, w imię czego ? Pomimo kilku lat wojny jak było zacofanie, absurdalne prawo i praktyki szariackie tak jest nadal. Wycofajmy się natychmiast z tego kraju, to nie nasza cywilizacja i kultura, nic tam po nas.

 • guru133

  Oceniono 2 razy 2

  Co kraj, to obyczaj, tylko ja się pytam, po co w Afganistanie ginęli nasi żołnierze? Ponoć w imię ideałów wolnościowych i równouprawnienia ludzi, ale jak widać, barbarzyński kraj dalej pozostał barbarzyńskim. Tylko czy mamy prawo się temu dziwić, skoro i u nas kato talibowie chętnie odebrali by wiele praw polskim kobietom.

 • Kazimierz Fryś

  Oceniono 1 raz 1

  banki amerykańskie i europejskie "prywatne"pozyczają talibom kase!!! tak sie robi fortune na konfliktach zbrojnych!

 • cleo59

  Oceniono 5 razy 5

  I pomyśleć, że takie łajdactwo dzieje się na oczach całego cywilizowanego świata! To są właśnie dobra, które przynoszą ze sobą chore dogmaty religijne, niezależnie jakiej religii. Wszystkie te bzdury wymyślił człowiek, aby zdobyć władzę nad innymi, bardziej naiwnymi i głupszymi od siebie, a także zapewnić sobie spokojne i zasobne życie! Wszyscy wiemy do jakiego ludobójstwa potrafi doprowadzić taka władza, bo władza niestety demoralizuje, a władza pod płaszczykiem Boga demoralizuje w dwójnasób, gdyż rości sobie prawo nie tylko do ludzi, ale i do ich sumień i duszy! Mam nadzieję, że świat spróbuje przynajmniej zareagować na to fanatyczne draństwo!

 • cezar97

  Oceniono 3 razy 3

  Panie prezydencie Komorowski.
  Moje szczere gratulacje za wieloletnią walkę o "wolność i demokracje"!
  Za to nasi żołnierze walczyli i ginęli?

  Niech Bóg będzie z Wami i Opus Dei, tak jak religia w Afganistanie.

 • bialyrasizm

  Oceniono 3 razy 1

  Tak się kończy gender- Osama bin Laden przecież też promował chodzenie w sukience.

 • podobny_do_nikogo

  Oceniono 4 razy 4

  No i jak teraz wyglądają wszyscy obrońcy Afganistanu? Było zostawić Talibom, i tak tam wrócą. Jak ktoś się urodził z kozami, to nie zaakceptuje "kultury" zachodu.
  Za kilka dni Amerykanie wskażą nowy cel i poproszą nas o pomoc w tworzeniu Pax Americana. Amy polecimy niesieni wiatrem patriotyzmu.
  Pytanie - jako mocarstwo wojskowe co zrobiliśmy by pomóc naszej misji w Afryce? Można to załatwić w 48 godzin.

 • bialyrasizm

  Oceniono 4 razy 0

  Lewacy z GW na czele chcą nam to samo zafundować w Europie. Nie podobał się Katolicyzm to będziecie mieli Islam. Nie zapominajcie kto promował multikulti i kto wpuścił muzułmanów do Europy!

 • sympatyklewicy

  Oceniono 3 razy 3

  Ministerstwo Sprawiedliwości Afganistanu zaproponowało zaś przywrócenie kamienowania jako karę za cudzołóstwo" - podaje "The Guardian".
  ***********************************
  Może ta ideologia gender powinna być inaczej adresowana ?

 • arius9

  Oceniono 3 razy -3

  A dlaczego nie wprowadzic tego w Polsce ? Umocni model rodziny katolickiej i zblizy dzieci do krewnych.

 • norbertrabarbar

  Oceniono 4 razy 2

  To się nazywa walka z GENDER! Nie to co u nas! Kempa tylko pierniczy w TV, a baby wciąż nie można bić jak przesoli zupę!

 • malagenia

  Oceniono 3 razy 3

  Ważne, że zwalczyli gender.

 • mariuszet

  Oceniono 1 raz 1

  Nadszedł chyba czas by od pomocy militarnej i finansowej przejść do sankcji ekonomicznych. Jak tu być tolerancyjnym i szanować inne kultury, kiedy niektóre są zbrodnicze.

 • pyrazgzikiem

  Oceniono 5 razy 3

  O! Fronda się cieszy : ) Możliwe , że red. TT nie tłucze kobiety i dzieci, za to rodzić każe !

 • nedlog123

  Oceniono 5 razy 1

  No, posłanki Kempa i Pawłowicz. O take Polske walczycie?

 • marakeszmm

  Oceniono 1 raz 1

  Dzieki za link do Guardiana przynajmniej wiadomo na czym ta zmiana polega.

 • Oceniono 6 razy 4

  ...AFGAŃCZYCY COFAJĄ SIĘ W ROZWOJU...może wrócą do jaskiń albo na drzewa???...Prawo Islamskie jest (w/g mnie) NIE DO ZAAKCEPTOWANIA !!! Mamy XXI wiek a wprowadzenie takiego praw to cofnięcie się w czasie do epoki kamienia łupanego !!! Ja nie wracam!

 • honkers

  Oceniono 5 razy 5

  Idealny kraj dla Kempy - spakować ją i wysłać - tam nie będzie musiała walczyć o ciemnotę i przewagę religii nad rozumem.

 • outsider44

  Oceniono 5 razy 3

  O take państwo walczyli nasi żołnierze!

 • hrabia7808

  Oceniono 1 raz 1

  Jak w Afganistanie zabraknie kobiet to co wtedy? Pastuch elektryczny?

 • nakaro25

  Oceniono 5 razy 5

  I to się dzieje dzisiaj, w 2014 roku... I my - inne kraje - pozwalamy na to, bo to nie nasza ojczyzna i nie nasze rodaczki. Wstyd dla całej planety jak ta ustawa przejdzie. Jeżeli na to przyzwolimy, to już nie chcę widzieć filmów z cyklu: "mąż ją podpalił bo została zgwałcona przez innego mężczyznę, a teraz opowie nam swoją historię". Bo serce pęka.

 • zal.p.l

  Oceniono 13 razy -11

  W Afganistanie tworzy sie cos co JUZ JEST w Poslce tylko na odwrot. Dzisiejsze prawa ktore ustalają feministki-nazistki godząw mezczyzn i powodują ze babsko moze dreczyc i ponizac mezczyzne a nawet zabijac BEZ JAKIEJKOLWIEK kary. Skoro zatem babska tak sie burzą o Afganistan to dlaczego nie burzą sie w Polsce ? Bo to zaklamane hipokrytki. Dzisiaj polskie babsko jest absolutnie ponad prawem, moze pomawiać , niszczyc, rujnowac zycie , krasc dzieci a i tak jest BEZ KARY ! To jest wlasnie feminazistowska rzeczywistosc. Parszywe hipokrytki.

 • rochu86

  Oceniono 10 razy -8

  Kolejny kuriozalny artykul gazety. Caly przekaz to "w Afganistanie bija kobiety". Ale ani slowa na czym polegaja zmiany w prawie. To moze byc zarowno legalizacja samosadow jak i nieco bardziej liberalne potraktowanie rozwiazan znanych w Europie. Chcialbym przeczytac o jakie zapisy chodzi, ale oczywiscie redaktorowi sie nie chcialo i prozno ich tutaj szukac. Przeciez w Europie tez jest mozliwosc odmowy zeznan w przypadku gdy zarzuty dotycza rodziny. Jest tez kategoria dzialania "w afekcie", ktora jest traktowana przez sady lagodniej. Efekt jest taki, ze jesli zona zdradzi meza, ten ja przylapie i pobije, a nastepnie sobie wybacza, to sad nie bedzie mogl (w wielu krajach) nic zrobic. No ale jak pisalem, zeby mozna samemu ocenic potrzeba przeczytac KONKRETNE zapisy prawne - a jak sie juz wiele razy okazywalo, gazeta robila nie raz z igly widly, zeby zwiekszyc ilosc klikniec.

 • bratjolki

  Oceniono 5 razy 5

  "Mała, ale znacząca zmiana w afgańskim kodeksie karnym uniemożliwia ofiarom przemocy w rodzinie składanie zeznań, które mogłyby obciążać spokrewnionych z nimi sprawców"
  Czy WY lub wam podobni wogole mysla? Mala zmiana bo co? Bo zamyka sie w trzech, czterech slowach a nie pieciu paragrafach KK. Plonaca zapalka w suchej stodole tez jest mala - konsekwencje juz nie. Czy

 • tsunami1

  Oceniono 2 razy 2

  Jak widać, nie ma różnic między nimi a talibami, a nasi żołnierze przelewali za nich krew. NATO, USA powinny natychmiast opuścić ten kraj i wstrzymać wszelkie pomoce finansowe, zobaczymy jak długo sami sobie poradzą

 • dante74

  Oceniono 4 razy 4

  DZICZ!!!

 • r1234_76

  Oceniono 5 razy -3

  "Mała zmiana", "kontrowersyjne przepisy", fatalne dla kobiet, itd. - ale o co chodzi? Bo przecież nie napisali w kodeksie "można lać żonę", a GW w swoim stylu nie pisze, o co chodzi, tylko szczuje. Nawet prawdopodobne, że tym razem mają rację, że te nowe przepisy wołają o pomstę do nieba - ale najpierw należałoby wyjaśnić, na czym ta zmiana ma polegać!

 • jasiek45

  Oceniono 4 razy 4

  ilu to Europejczykow i Amrykanow tam zginelo ?
  panie kwasniewski, pan siedzisz cicho ?

 • matitalolo

  Oceniono 5 razy 1

  Panie premier jest interes do zrobienia. Trzeba natychmiast udzielać w Polsce azylu, afgańskim kobietom ,zagrożonym represjami na mocy nowego prawa. Na bank wzrośnie dzietność i liczba urodzeń w kraju. Uatujesz pan ZUS , rząd, emerytów itp.

 • hdx01

  Oceniono 12 razy 12

  @hdx01
  aha i nie dajcie sobie wmawiać przeróżnym wyznawcom "religii pokoju", że koran mówi inaczej!! Koran mówi bardzo jasno, że zdanie kobiety nic kompletnie nie znaczy w islamie!! a konkretnie znaczy przed sądem połowę zdania mężczyzny! A żeby i Wam oczy otworzyć to w islamie życie mężczyzny chrześcijanina znaczy tyle samo co życie kobiety muzułmanki a kobiety chrześcijanki dokładnie połowę wartości życia muzułmanki!!!!
  To co wprowadzają w Afganistanie to nic innego jak prawo szariatu a prawo szariatu to prawo koraniczne, które nie jest zmieniane, bo zmienione być nie może!!!

 • hdx01

  Oceniono 7 razy 3

  No tak, bo islam to najbardziej szowinistyczna i rasistowska religia powiedzieć by można, że to satanizm w czystym wydaniu!!!! Nie!! Jednak nie!! przepraszam satanistów, bo to baranki boże w zestawieniu z islamem.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX