Tadeusz Mosz nie żyje. Znany dziennikarz ekonomiczny TOK FM miał 60 lat

Nie żyje Tadeusz Mosz, znany, ceniony i lubiany dziennikarz ekonomiczny od lat związany z Radiem TOK FM. Pasjonat gospodarki i rynków papierów wartościowych. Laureat wielu nagród i wyróżnień. 25 stycznia obchodził 60. urodziny. Przegrał walkę z chorobą nowotworową.
Tadeusz Mosz od 5 listopada 2007 r. prowadził codzienny autorski program gospodarczy "EKG - Ekonomia, Kapitał, Gospodarka". O popularności audycji stanowiła charyzma dziennikarza i jego goście - wybitni eksperci ekonomiczni, profesorowie, ministrowie, prezesi, przedsiębiorcy.

Znany z prowadzenia programów związanych z ekonomią

Tadeusz Mosz ukończył studia dziennikarskie na Uniwersytecie Śląskim, od 1980 r. związany był z Telewizją Polską. Znany był przede wszystkim z programów dotyczących ekonomii, których był autorem i prowadzącym. W swojej karierze tworzył m.in. programy "Jak jest, jak może być, jak być powinno, czyli jak przekształcić system centralnie planowany w rynkowy", "Otwarte studio" czy "Giełda".

Dziennikarz był współautorem i prowadzącym poranny magazyn "Kawa czy herbata", przedstawiał też swoje komentarze ekonomiczne w programie informacyjnym "Panorama". Najbardziej był chyba jednak kojarzony z magazynem ekonomicznym "Plus Minus", który pojawił się na antenie TVP w 2001 r. i z dwiema przerwami był emitowany do 2013 r.

Mosz współpracował też z redakcjami gazet i czasopism. Przez pięć lat był felietonistą "Przekroju", a wcześniej "BusinessWeek" i "Businessman Magazine".

Medal Europejski, "Dziennikarz roku", nominacja do Wiktora

Tadeusz Mosz był wielokrotnie nagradzany i wyróżniany. W 2002 r. otrzymał "Ostre pióro" - prestiżową nagrodę przyznawaną przez Business Centre Club. Rok później otrzymał Medal Europejski, którym nagrodzono także jego program "Plus Minus".

W 2002 r. otrzymał również tytuł "Dziennikarza roku", przyznawany przez miesięcznik "Twój Pieniądz", a dwa lata później "Dziennikarza gospodarczego roku" przyznawany w konkursie "Finansista Roku". W tym samym roku nominowany był do nagrody Wiktor.

Dziennikarz zmarł wczoraj wieczorem z powodu choroby nowotworowej.

Od redakcji TOK FM i Gazeta.pl:

Z ogromnym żalem żegnamy Pana Tadeusza - człowieka o imponującej wiedzy, który potrafił o ekonomii mówić z prawdziwą pasją. Będzie nam brakowało Jego błyskotliwych uwag i poczucia humoru. Trudno wyobrazić sobie, że już Go nie zobaczymy w newsroomie, podczas porannej lektury gazet przed programem. Wysyłamy dobre myśli do rodziny Pana TadeuszaAudycje Tadeusz Mosza w Radiu TOK FM można znaleźć na stronie programu "EKG" >>>Więcej o:
Komentarze (16)
Tadeusz Mosz nie żyje. Znany dziennikarz ekonomiczny TOK FM miał 60 lat
Zaloguj się
 • agnieszka.rzeznik

  0

  Szkoda... Temu się do dziś dziwię... Bardzo lubiłam jego sposób mówienia o ekonomii.

 • antipasti60

  0

  Żegnaj Tadeusz.
  Do zobaczenia Tadek.

  Andrzej AA

 • jedyny_twardziel

  Oceniono 3 razy -1

  Być może taka osoba
  W Niebiesiech brakowała,
  Dlatego " Społeczność Świętych "
  Do siebie go zabrała.

 • fiberone

  Oceniono 3 razy 1

  Facet szczery, uczciwy, bezpośredni, kompetentny do bólu, - tacy mają w życiu pod górkę. W telewizji był z lekka pomiatany. Chwała TOK-FM. Jednak jestem przeciwnikiem neoliberalizmu a on nie deklarował się wyraźnie po tej stronie i nie raz w myślach wadziłem się z Nim. Będzie brakowało.

 • Juliusz Miksza

  Oceniono 6 razy 4

  Przez tyle lat słuchania Jego audycji (a prawie żadnych nie opuściłem) był dla mnie niemal jak członek rodziny. Jego przedwczesna śmierć jest dla mnie niepowetowaną stratą. To był człowiek z wielką pasją i misją przekazania tego ludziom.

 • dzikimietek

  Oceniono 1 raz 1

  lubilem sluchac Czlowieka, niech spoczywa w pokoju.

 • Oceniono 1 raz 1

  bardz bardzo smutno. Pani Anna Laszuk, teraz Pan Tadeusz Mosz :( Niech im będzie dobrze po tamtej stronie (*)

 • trans.sib

  Oceniono 7 razy 1

  Szkoda. Teraz w porannym paśmie pozostanie tylko skrzek Pierwszej Damy Polskiego Dziennikarstwa.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX