Na Lubelszczyźnie wciąż nie da się dojechać do 15 wsi

03.02.2014 11:09
2014 r. Zima na Lubelszczyźnie

2014 r. Zima na Lubelszczyźnie (Fot. Jakub Orzechowski / Agencja Gazeta)

- Do 15 wsi nie było rano dojazdu w powiecie hrubieszowskim (Lubelskie). Nadal nieprzejezdnych jest ok. 70 km dróg powiatowych - poinformował starosta hrubieszowski Józef Kuropatwa. Do wieczora sytuacja ma ulec poprawie.
W powiecie hrubieszowskim jest ok. 570 km dróg powiatowych. W ubiegłym tygodniu niemal wszystkie zostały zawiane śniegiem. W poniedziałek rano zaspy blokowały jeszcze ok. 70 km dróg. - Wiatr już ustał, ale śnieg zrobił się ciężki. Mamy nadzieję, że do wieczora te drogi już będą przejezdne - powiedział Kuropatwa.

Na drogach powiatowych pracują 4 pługi wirnikowe, 5 samochodów i ciągnik z pługami lemieszowymi oraz ładowarka. To sprzęt starostwa powiatowego. Wykorzystywany jest także pług wirnikowy i ładowarka z Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. - Miało być więcej sprzętu z dróg krajowych, ale nie dojechał. Pomaga natomiast dużo sprzętu z gmin - zaznaczył Kuropatwa.

Zajęcia w szkołach odwołane

Z powodu trudnej sytuacji na drogach w dwóch gminach powiatu hrubieszowskiego, Mircze i Dołhobyczów, odwołano dziś zajęcia w szkołach. W Lubelskiem w niedzielę zakończyły się szkolne ferie zimowe. W sumie, jak informuje lubelska "Gazeta Wyborcza", zamknięto 28 szkół.

Jak poinformowało Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji, w województwie lubelskim pracują dwa śmigłowce. Policjanci i pogranicznicy udzielają pomocy, dostarczając produkty żywnościowe i lekarstwa dla osób potrzebujących - poinformował rzecznik prasowy MAC Artur Koziołek.

Osoby odcięte od świata, które potrzebują pomocy, mogą dzwonić na całodobowy, bezpłatny numer 987, a także na numer (81) 74 24 354 - obsługiwany przez Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Lublinie.

MAC informuje, że wciąż ograniczony jest dojazd do 26 miejscowości w powiecie hrubieszowskim. Nieprzejezdne są drogi na terenie gmin: Hrubieszów (trzy odcinki powiatowych i ok. 20 proc. gminnych), Trzeszczany (ok. 60 proc. gminnych), Uchanie (dwa odcinki dróg powiatowych i dwa gminnych), Mircze (cztery odcinki powiatowych i ok. 50 proc. gminnych), Dołhobyczów (pięć odcinków powiatowych i ok. 90 proc. gminnych) i Horodło (dwa odcinki powiatowych i ok. 60 proc. gminnych).

Utrudnienia są także w powiecie krasnostawskim, gdzie nieprzejezdne są drogi na terenie gmin: Kraśniczyn, Siennica Różana, Łopiennik Górny, Krasnystaw i Żółkiewka. W powiecie tomaszowskim nieprzejezdnych jest dziewięć odcinków dróg powiatowych o długości ok. 28 km.

Z kolei w powiecie zamojskim nieprzejezdne są drogi gminne na terenie gmin: Komarów (cztery odcinki ok. 3 km), Grabowiec (cztery odcinki ok. 3,5 km) i Miączyn (dwa odcinki ok. 0,5 km). W powiecie lubelskim nieprzejezdne są natomiast drogi gminne na terenie gmin: Bychawa (jeden odcinek ok. 2 km), Zakrzew (jeden odcinek około 200 m) i Krzczonów (dwa odcinki ok. 2 km).

Jak informuje MAC, wszystkie drogi krajowe, na których pracuje 311 pługosolarek, są przejezdne.Chcesz na bieżąco dowiadywać się o najnowszych wydarzeniach? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!
Tutaj znajdziesz wersję na telefony z Androidem >>>
Jeżeli masz telefon Windows Phone, kliknij tutaj >>>

Jeżeli masz iPhone'a, aplikację znajdziesz pod tym linkiem >>>


Zobacz także
Komentarze (40)
Na Lubelszczyźnie wciąż nie da się dojechać do 15 wsi
Zaloguj się
 • sagittarius86

  0

  Mamy do wyboru na rynku mnóstwo tego rodzaju urzadzen. Kserokopiarki sa urzadzeniami, bez których nie wyobrazamy sobie funkcjonowanie biura. Sprzet niezbedny o jaki trzeba dbac, wiec nie nalezy oszczedzac na jakosci .Zobacz www.meble.lobos.pl/

 • klan_fan

  0

  Nie wiem na co czekają Kaczyński z Glińskim. Powinni zwołać konferencję i zapowiedzieć, że oni nie pozwolą latać samolotom nad Ursynowem i padać śniegowi nad Lubelszczyzną.

 • topiramax

  0

  Ale siatki wzdłuż pół służące jako naturalne zapory dla zawiewania śniegu na drogi...to barany niszczą i nie pozwalają zakładać.

 • sigm_0

  0

  w czasie zimy stulecia wieś sobie sama dawała radę, i żadne tam fiki miki

 • razb1947

  0

  A dlaczego nie dadzą sprzętu z innych województw tam stoi bezczynnie- do czego mamy rząd i jego administracje to szkoda gadać-czekają na premie,nagrody i trzynastki.

 • jusekp

  0

  Spooo...jeszcze tydzień, dwa i uda się...dopłynąć.*

  *długoterm.prognoza śr.temp.na m-c luty = +6 do + 11st.C w D.

 • Paweł Jońca

  0

  dzisiaj odbyła się konferencja w Hrubieszowie i jest powiedziane co i jak było niech nie czarują wojewoda i tusk www.hrubieszowska.pl/artykuly/video__hrubieszow__zbyt_mala_pomoc_wojewoda_robi_show_konferencja_w_starostwie_powiatowym,4234.html

 • jadu69

  Oceniono 3 razy 3

  A telewizja robi sensację na skalę krajową.

  Brak dojazdu do 15tu wsi.
  A w TVN24 - " LUBELSKIE nieprzejezdne" !!!
  Woj. lubelskie to 25 000 km2, 230 gmin. Ale te 15 wsi to już "Lubelskie".

 • alextade

  Oceniono 5 razy 5

  Tylko że kiedyś były na wsi SKRy, PGRy, które miały sprzęt do odśnieżania. Teraz firmy do odśnieżania wybiera się w przetargach ( za najniższą cenę) na rok! To która firma zainwestuje w sprzęt?!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje