Ukraina: Janukowycz wyzdrowiał i wraca do pracy

02.02.2014 16:36
Wiktor Janukowycz

Wiktor Janukowycz (Fot. HANDOUT / REUTERS)

Prezydent Ukrainy Wiktor Janukowycz, który od czterech dni był na zwolnieniu lekarskim, dziś wróci do pracy - poinformowała jego administracja w oficjalnym komunikacie.
Zwolnienie, na które udał się szef państwa w szczytowym momencie głębokiego kryzysu politycznego w kraju, wywołało na Ukrainie dyskusje o stanie jego zdrowia. Pojawiły się nawet plotki, że Janukowycza reanimowano.

Lekarz administracji prezydenckiej Ołeksandr Orda przekazał, że Janukowycz czuje się już lepiej. - Po przebytym leczeniu prezydent Ukrainy czuje się lepiej, a stan jego zdrowia oceniany jest jako zadowalający. W poniedziałek Wiktor Janukowycz powróci do pracy - oświadczył Orda.

Janukowycz miał wylew?

Prezydent udał się na zwolnienie po tym, jak w środę wieczorem nieoczekiwanie przyjechał do parlamentu, by zapobiec rozłamowi w rządzącej Partii Regionów, której jest honorowym przewodniczącym.

Według mediów Janukowycz pojawił się w parlamencie zaalarmowany informacją, że część posłów jego ugrupowania może przyłączyć się do żądań opozycji, która chce pozbawić go części kompetencji i przywrócić obowiązujący na Ukrainie do 2004 roku system parlamentarno-prezydencki.

Prasa relacjonowała wówczas, że na spotkaniu Janukowycz miał powiedzieć, że przybył do parlamentu "wprost spod kroplówki" i że doznał wylewu.

"Twarz Janukowycza wyglądała niezdrowo"

- Niestety, nie wiemy, w jakim stanie znajduje się w rzeczywistości Janukowycz. Pojawiła się informacja, że przewieziono go na reanimację. Chcę zwrócić uwagę na to, jak w ostatnim czasie zmienił się wyraz i kolor twarzy Janukowycza. O ile wcześniej zachowywał się wyzywająco i pozwalał sobie na żarty, to w ostatnim przemówieniu do narodu był pochmurny i miał niezdrowy wygląd twarzy. Wskazuje to, że ma jakieś problemy ze zdrowiem - komentował w sobotę deputowany opozycyjny Wołodymyr Jaworiwski.

Chcesz na bieżąco dowiadywać się o najnowszych wydarzeniach? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!
Tutaj znajdziesz wersję na telefony z Androidem >>>
Jeżeli masz telefon Windows Phone, kliknij tutaj >>>

Jeżeli masz iPhone'a, aplikację znajdziesz pod tym linkiem >>>


Zobacz także
Komentarze (74)
Zaloguj się
 • m.godwin

  Oceniono 58 razy 50

  Może mu jakieś dioksyny zaszkodziły?

 • wmc-33

  Oceniono 59 razy 19

  Był stres, była bezsenna noc, parę flaszek obalił i trafił na reanimację. Wymienili krew i już jest dobrze.

 • dziadekjam

  Oceniono 31 razy 15

  "Ukraina: Janukowycz wyzdrowiał i wraca do pracy."
  ========================================
  To znaczy co będzie robił?

 • klarneta8

  Oceniono 19 razy 13

  Wylew? Co i gdzie mu sie wylalo?BLAZENADA.

 • labandera

  Oceniono 30 razy 12

  Pewnie nie sprawdził się w roli podmoskiewskiego kacyka i służby próbowały go wyeliminować, by ktoś z resortów siłowych przejął władzę w Ukrainie. Rosyjskie służby specjalizują się w truciu ludzi, na Ukrainie przecież kilka lat temu podali jednemu z ukraińskich polityków truciznę, nie pamiętam nazwiska, taki z bliznami na twarzy.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje