Adoptowana córka Woody'ego Allena ponownie oskarżyła go o molestowanie seksualne

02.02.2014 07:45
Woody Allen w drodze do Sądu Najwyższego na wysłuchanie orzeczenia ws. liberalizacji prawa do odwiedzin dzieci. Manhattan, 1993 r.

Woody Allen w drodze do Sądu Najwyższego na wysłuchanie orzeczenia ws. liberalizacji prawa do odwiedzin dzieci. Manhattan, 1993 r. (Fot. Mario Cabrera AP)

W liście otwartym do dziennika "New York Times" 28-letnia Dylan Farrow, adoptowana córka Woody'ego Allena, ponownie oskarżyła słynnego reżysera, że molestował ją seksualnie, gdy miała siedem lat.
Dylan Farrow jest adoptowaną córką Allena i jego dawnej partnerki życiowej Mii Farrow.

W liście otwartym opisuje ona domniemany przypadek molestowania, do którego miało dojść w 1992 roku w "ciemnym pokoju w domu rodziców". "Nigdy nie zapomnę, że mój ojciec robił rzeczy, których nie chciałam" - napisała Dylan Farrow.

Mia Farrow i Allen rozstali się w 1992 roku po trwającym 12 lat związku. W procesie sądowym o prawa do opieki na dziećmi aktorka oskarżyła reżysera, że molestował seksualnie Dylan. Woody Allen przegrał wówczas prawną batalię o opiekę na dziećmi, ale sąd uznał, że nie ma wystarczających dowodów na to, że reżyser molestował swoją adoptowaną córkę.

Prawnik Allena: Molestowania nie było, to pomówienie

Jesienią ubiegłego roku w wywiadzie dla magazynu "Vanity Fair" Dylan Farrow powtórzyła jednak swe oskarżenia wobec Allena. Wówczas prawnik reżysera wydał oficjalne oświadczenie, w którym napisał, że Woody Allen nie przyznaje się do molestowania seksualnego i uważa to za pomówienie.

W latach 90. reżyser związał się z adoptowaną córką Mii Farrow, Soon-Yi Previn, którą poślubił w 1997 roku i z którą ma dwie córki.

78-letni Woody Allen jest jednym z najbardziej znanych i cenionych amerykańskich reżyserów. Jest także aktorem, pisarzem i kompozytorem. Czterokrotnie otrzymał Oscara. W tym roku jest także nominowany do tej prestiżowej nagrody za scenariusz do swego filmu "Blue Jasmin". W połowie stycznia został uhonorowany Złotym Globem za całokształt twórczości.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!
Tutaj znajdziesz wersję na telefony z Androidem >>>
Jeżeli masz telefon Windows Phone, kliknij tutaj >>>

Jeżeli masz iPhone'a, aplikację znajdziesz pod tym linkiem >>>


Zobacz także
Komentarze (142)
Zaloguj się
 • dd1987

  Oceniono 374 razy 222

  Niech Woody Allen oskarży ją o antysemityzm tym w USA każdą sprawę wygra...

 • dziadekjam

  Oceniono 395 razy 207

  Ślub z adaptowaną córką Soon - Yi - Previn jest dowodem na to, że ją "używał' jeszcze jako córkę, a nie żonę, bo chyba nikt nie uwierzy, że ten stary satyr czekał do nocy poślubnej. Dylan też pewnie "używał", tylko z żeniaczki zrezygnował. No cóż, "pozycja" i "korzenie" nie pozwalają na kalanie tej "nieposzlakowanej" persony.

 • mundi8

  Oceniono 222 razy 112

  "Nie jestem religijny więc nie czuję respektu przed żadną religią. Uważam, że wszystkie religie były fałszywe, oszukańcze i szkodliwe. Zarówno judaizm, jak i chrześcijaństwo. To, że jestem Żydem, ułatwia wywołanie śmiechu, gdy opowiadam niektóre żarty. Słowo Żyd stało się zresztą wytrychem, bo ludzie są na tym tle przewrażliwieni. Powiesz "żyd" i wszyscy wybuchają śmiechem. Powiesz "katolik" i wszyscy wybuchają śmiechem. To zupełnie jak z seksem. Uważam, że wszyscy ludzie należą do tej samej religii i wszelkie wyznania postrzegam jak kluby zrzeszające miłośników pielgrzymek, masonów, itd. Nie rodzimy się żydami, katolikami czy muzułmanami, tylko przyłączamy się do nich i dajemy im pieniądze, po czym uzyskujemy w ten sposób usprawiedliwienie naszej niechęci do innych. Nagle jestem z tymi, a nienawidzę tamtych. Nie ma to żadnego związku z religią - w jej głębszym, indywidualnym sensie."
  Woody Allen

 • katolik_polski1

  Oceniono 129 razy 71

  Pamietam te afere .
  Uprawial z dzieckiem "milosc francuzka".
  Kiedy sie bronila mowil ,ze on musi to robic .
  Mia Farrow go na tym przylapala.
  Tak wtedy donosily media .

 • tele-morele

  Oceniono 80 razy 30

  "Mo­ja żona jest obiek­tem sek­sual­nym. Za każdym ra­zem, gdy proszę o seks, ma obiekcje. "

  Woody Allen

 • mundi8

  Oceniono 116 razy 26

  Czyżby on, który wszystkie religie uważał za szkodliwe nie mógł sobie poradzić ze skłonnością do zła, która w nim była i która zniszczyła życie najbliższych mu ludzi?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje