Adoptowana córka Woody'ego Allena ponownie oskarżyła go o molestowanie seksualne

02.02.2014 07:45
Woody Allen w drodze do Sądu Najwyższego na wysłuchanie orzeczenia ws. liberalizacji prawa do odwiedzin dzieci. Manhattan, 1993 r.

Woody Allen w drodze do Sądu Najwyższego na wysłuchanie orzeczenia ws. liberalizacji prawa do odwiedzin dzieci. Manhattan, 1993 r. (Fot. Mario Cabrera AP)

W liście otwartym do dziennika "New York Times" 28-letnia Dylan Farrow, adoptowana córka Woody'ego Allena, ponownie oskarżyła słynnego reżysera, że molestował ją seksualnie, gdy miała siedem lat.
Dylan Farrow jest adoptowaną córką Allena i jego dawnej partnerki życiowej Mii Farrow.

W liście otwartym opisuje ona domniemany przypadek molestowania, do którego miało dojść w 1992 roku w "ciemnym pokoju w domu rodziców". "Nigdy nie zapomnę, że mój ojciec robił rzeczy, których nie chciałam" - napisała Dylan Farrow.

Mia Farrow i Allen rozstali się w 1992 roku po trwającym 12 lat związku. W procesie sądowym o prawa do opieki na dziećmi aktorka oskarżyła reżysera, że molestował seksualnie Dylan. Woody Allen przegrał wówczas prawną batalię o opiekę na dziećmi, ale sąd uznał, że nie ma wystarczających dowodów na to, że reżyser molestował swoją adoptowaną córkę.

Prawnik Allena: Molestowania nie było, to pomówienie

Jesienią ubiegłego roku w wywiadzie dla magazynu "Vanity Fair" Dylan Farrow powtórzyła jednak swe oskarżenia wobec Allena. Wówczas prawnik reżysera wydał oficjalne oświadczenie, w którym napisał, że Woody Allen nie przyznaje się do molestowania seksualnego i uważa to za pomówienie.

W latach 90. reżyser związał się z adoptowaną córką Mii Farrow, Soon-Yi Previn, którą poślubił w 1997 roku i z którą ma dwie córki.

78-letni Woody Allen jest jednym z najbardziej znanych i cenionych amerykańskich reżyserów. Jest także aktorem, pisarzem i kompozytorem. Czterokrotnie otrzymał Oscara. W tym roku jest także nominowany do tej prestiżowej nagrody za scenariusz do swego filmu "Blue Jasmin". W połowie stycznia został uhonorowany Złotym Globem za całokształt twórczości.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!
Tutaj znajdziesz wersję na telefony z Androidem >>>
Jeżeli masz telefon Windows Phone, kliknij tutaj >>>

Jeżeli masz iPhone'a, aplikację znajdziesz pod tym linkiem >>>


Zobacz także
Komentarze (142)
Adoptowana córka Woody'ego Allena ponownie oskarżyła go o molestowanie seksualne
Zaloguj się
 • donald-tusek

  Oceniono 1 raz 1

  A co ma mówić ZBOK jeden. Polański i Allen dwaj bracia pochodzenia mojżeszowego i bracia pedofile.
  A gdzie jest obrońca pedofili niejaki redaktorzyna Żakowski????

 • prokurator_stefan

  Oceniono 1 raz 1

  To żydzi dzieci molestują?! Takie oszczerstwa to jakiś wredny antysemityzm jest!!

 • marcowsky

  Oceniono 2 razy 2

  stary pedofil a feee

 • podobny_do_nikogo

  Oceniono 2 razy 2

  Zdrowy to on nigdy nie był.

 • cucurucu

  Oceniono 3 razy 1

  Nie widze nic wybitnego ani finezyjnego w tworczosci tego zboczenca. Nominacje do Oscara dostal wiadomo na jakich zasadach skoro w kapitule siedza same Moski.

 • blue911

  Oceniono 4 razy -2

  Oho! Mamusia coreczki potrzebuje nowej forsy wiec corka ponownie sobie przypomniala o "molestowaniu". To sprawdzona bron.

 • pesymista2

  Oceniono 1 raz 1

  Woody Allen (wł. Kronenberg) to głupek.

 • velvetta11

  Oceniono 8 razy -4

  A co mnie to obchodzi.Jakaś moda ,aby po latach mówić o jakichś zboczeniach .Zapomnij kobito,a nie rozpamiętujesz to w sobie ! Poza tym gdzie była szanowna mamusia,nie pojmuję.Coś się dzieje w rodzinie ,to przede wszystkim matka o tym wie i podejmuje stosowne kroki.A nie po latach wyciąganie brudów !

 • 24alert

  Oceniono 1 raz -1

  Czy rozumiecie już politykę Hitlera? c3201142.cdn03.imgwykop.pl/comment_EJp9Sf8VuTVDpVhwxulXuMNff0qjUo2G,w400.jpg

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje