Gowin: Wiceminister Królikowski jest najwybitniejszym polskim prawnikiem

Jarosław Gowin jest dumny ze swoich osiągnięć jako ministra sprawiedliwości. I z ludzi, jakich ściągnął do resortu. - Michał Królikowski - moja prawa ręka - został ogłoszony najbardziej wpływowym prawnikiem. Wg mnie już teraz jest najwybitniejszym polskim prawnikiem - zachwalał w TOK FM.
Dla wielu Michał Królikowski jest jednym z najbardziej kontrowersyjnych członków rządów. Do tej grupy zalicza się m.in. Małgorzata Kidawa-Błońska, rzeczniczka rządu, która sama stwierdziła, że ma problem z wiceministrem sprawiedliwości.

Królikowski nie kryje głębokiej wiary - ostatnio opublikował wywiad rzekę z abp. Henrykiem Hoserem.

Zdaniem krytyków osobiste poglądy wiceministra mają duży wpływ na jego pracę. Bo to właśnie Królikowski miał stać za rozpętaniem przez min. Jarosława Gowina wojny w rządzie o konwencję Rady Europy o przeciwdziałaniu przemocy. Minister i wiceminister sprawiedliwości byli przeciwni ratyfikacji dokumentu przez Polskę.

Bycie katolikiem w Polsce to problem? "Wiara to sprawa osobista. A wiceminister Królikowski obnosi się z religijnością">>

Oczywiście zupełnie inną opinię na temat wiceministra Królikowskiego ma jego były szef, Jarosław Gowin. To właśnie on sprowadził prawnika do ministerstwa. I szczyci się tym. - Michał Królikowski - moja prawa ręka - dziś został ogłoszony najbardziej wpływowym prawnikiem. Według mnie już teraz jest najwybitniejszym polskim prawnikiem. Nawet jego najwięksi przeciwnicy nie odmawiają mu kompetencji - mówił Gowin w "Poranku Radia TOK FM".

Tytuł najbardziej wpływowego prawnika przyznał wiceministrowi portal Gazetaprawna.pl.

Będzie sukces

Jarosław Gowin po pożegnaniu się z fotelem ministra sprawiedliwości odszedł z PO i założył ugrupowanie Polska Razem. Pierwszym poważnym sprawdzianem będą dla nowej partii wybory do Parlamentu Europejskiego.

Szef ugrupowania wierzy w sukces. Choć sondaże poparcia dla partii politycznych nie dają Polsce Razem szans na zdobycie mandatów.

- Przypominam sobie, że niedawno jak startowałem w wyborach na szefa PO, sondaże dawały mi 2 proc. A uzyskałem 20. Nie twierdzę, że w wyborach europejskich zdobędziemy 20 proc. Ale jestem przekonany, że będziemy mieli dwucyfrowy wynik - stwierdził Jarosław Gowin w TOK FM.

O ów "dwucyfrowy wynik" walczyć mają m.in. były spin doctor PiS Adam Bielan i eurodeputowany Marek Migalski.

Nowy blog - Anna Gmiterek-Zabłocka zajmie się Twoją sprawą! >>
Kliknij, by przeczytać artykuł

Więcej o:
Komentarze (47)
Gowin: Wiceminister Królikowski jest najwybitniejszym polskim prawnikiem
Zaloguj się
 • pm7285

  Oceniono 2 razy -2

  Nie ma tam żadnego dobrego prawnika. Kolejne spaskudzone ustawy pokazują to dobitnie. Najlepiej, gdyby dostali zakaz ruszania kodeksów i organizacji wymiaru na następne 20 lat. Rowy kopać, na zjazdy partyjne jeździć, donkowi wiekiemu klaskać i wystarczy.

 • setkic

  Oceniono 1 raz -1

  Myślę, że z Bielanem w składzie są realne szanse na osiągnięcie tego dwucyfrowego wyniku. Powinien bardzo mocno pociągnąć w górę małopolsko - świętokrzyską listę.

 • vertigo13

  0

  .
  Wrong address people !!

  Ministrowie w rzadzie Mr. T.
  sa przez niego mianowani !!

  Ich przekonania byly mu
  znane od poczatku, zostali
  ministrami poniewaz take
  wlasnie mu odpowiadaly!!

  Thing is, - nigdy nie powinni
  byli byc zatrudnieni na
  stanowisku ministra !!!

  Mr.T. A-team jest najbardziej
  konserwatywny, koscielny,
  koltunski, zatechly, od czasow
  PISSu

  .

 • 111doradca

  Oceniono 3 razy 3

  Ten pan Królikowski to najwybitniejszy sługus koscioła katolickiego w Polsce

 • india.wr

  Oceniono 2 razy 2

  fundamentalni katolicy nie są gospodarczymi liberałami, liberałowie rzadko są ortodoksyjnymi katolikami. Kogo chce zebrać pod swoim sztandarem Gowin?

 • hardy1

  Oceniono 3 razy 3

  Gowinowi mylą się - wykształcenie i osiągnięcia zawodowe z kompetencją na określone stanowiska rządowe. To dwie różne sprawy, czasem są zbieżne a czasem w żadnym wypadku nie można konkretnego człowieka mianować na wysokie stanowisko, bo może przynieść opłakane skutki, odwrotne od oczekiwanych przez społeczeństwo.

  Przykład pierwszy z brzegu (bez porównywania Królikowskiego do osób z przykładu) - hitlerowscy ministrowie Goebbels i Speer byli bardzo dobrze wykształceni.

 • irena5394

  Oceniono 4 razy 4

  Pan Królikowski jest tak wybitnym prawnikiem jak Pan był wybitnym ministrem sprawiedliwości

 • ml2403

  Oceniono 6 razy 6

  Na czym niby ma polegać ta wybitność, może pan Gowin mi łaskawie wytłumaczy? Czy aktywny katolik może być w rządzie? Oczywiście, że tak, ale musi wiedzieć, że Polska jest dla wszystkich i moje poglądy nie mogą szkodzić innym. Niestety katolicy idąc za swoim Kościołem wyznają zasadę Jeżeli ja coś uważam za święte i nienaruszalne to wszyscy tak mają uważać, ale gdyby coś było dla innych święte to ja tak uważać nie muszę. Klasyczny przykład Terlikowski.

 • pablobodek

  Oceniono 5 razy 5

  Gowin - znawca prawa się odezwał!
  Ha, ha, ha!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX