Więzienia CIA w Polsce. Miller: Prawda jest jedna. Była współpraca. I tyle! Jeśli były tortury, to bez Polaków

- Prawda jest jedna. Była współpraca. I tyle! Współdziałaliśmy z Amerykanami w interesie państwa - powiedział Leszek Miller w ?Kontrwywiadzie? RMF FM. Indagowany przez Konrada Piaseckiego ws. więzień CIA w Polsce były premier zarzekał się, że nawet jeśli więźniów torturowano, to Polacy w tym nie uczestniczyli.
- Na pewno były rzeczy, o których nie wiedziałem - przyznał Miller w Kontrwywiadzie RMF FM pytany, czy w sprawie współpracy z CIA mogło być coś, o czym nie był informowany. Bronił jednak ówczesnych decyzji. - Państwo stanęło na wysokości zadania. Islamski terroryzm to plaga. Największa plaga - mówił.

Dopytywany przez prowadzącego program Konrada Piaseckiego o tortury, jakim za drzwiami willi w Kiejkutach CIA miano poddawać podejrzanych o terroryzm, odparł: - Nawet jeśli takie rzeczy były, polscy oficerowie nie uczestniczyli w tym. Generalnie jestem przeciwko torturom.

"Palikot to błazen. Dzieli nas ocean różnic"

Piasecki pytał też o komentarze Janusza Palikota w sprawie więzień. Przypomnijmy - jak opisywał na politycznym liveblogu portalu Gazeta.pl Michał Kolanko, po pojawieniu się tekstu Adama Goldmana z "Washington Post" o 15 mln dolarów, które CIA miała zapłacić polskim służbom za używanie ośrodka w Kiejkutach jako więzienia, politycy Twojego ruchu ruszyli do ataku" na Millera. Rzecznik TR Andrzej Rozenek pisał m.in. "mamy swoje polskie Guantanamo. Ryzyko zamachów w Polsce wzrosło stukrotnie. @LeszekMiller zadowolony z siebie". A sam Janusz Palikot napisał: "kupczyk Miller" i zapytał: "Co Pan zrobił premierze z tymi 15 mln dolarów od CIA za torturowanie ludzi w Polsce? Gdzie one trafiły? Do kogo?".

- Nie boję się Palikota i jego oskarżeń. Palikot to błazen. Dzieli nas ocean różnic - stwierdził Leszek Miller.

"Nie pojadę na Majdan". Przez "zwolenników Bandery"

Szef SLD pytany o demonstracje na Ukrainie oświadczył, że nie wybiera się na kijowski Plac Niepodległości. - Obecność nacjonalistów i zwolenników Bandery na Majdanie jest dyskwalifikująca. Nie pojadę na Majdan. Nie będę stawać obok tych, którzy uważają, że Polacy zostali wymordowani słusznie - deklaruje szef SLD w RMF FM.

- Ukraińscy nacjonaliści chcieliby kilkanaście polskich powiatów przyłączyć do Ukrainy - dodał były premier.

Chcesz na bieżąco dowiadywać się o najnowszych wydarzeniach? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!
Tutaj znajdziesz wersję na telefony z Androidem >>>
Jeżeli masz telefon Windows Phone, kliknij tutaj >>>

Jeżeli masz iPhone'a, aplikację znajdziesz pod tym linkiem >>>


Więcej o:
Komentarze (397)
Więzienia CIA w Polsce. Miller: Prawda jest jedna. Była współpraca. I tyle! Jeśli były tortury, to bez Polaków
Zaloguj się
 • podpol

  Oceniono 1 raz 1

  Czyli wszystko jest jak zwykle. Jak nieszczęście ito wszyscy są zgodni co do działania jak sie ochłonie i sytuacja sie ustabilizuje to zaczynamy grzebać, wydziwiać, analizować i szukac haków aby komuś przy.... dolić. Trzeba zrozumieć ze w sytuacji kiedy istniało zagrożenie robiło sie wszystko aby tego zagrożenia uniknąć. Zgadzam się z prezydentem Kwaśniewskim.. CCóż w tym dziwnego. Gdyby w tym względzie współpracowali z KGB to mozna by mieć pretensje. Ale przecież pomagali przyjaciołom którym AL Kaida wymordowała kilka tysięcy ludzi i spowodowała ogromne straty. Zresztą ja ich nie uważam za normalnych;. Wojować to wystąpić zbrojnie przeciwko siłom wojskowym jak robiło to zbrojne podziemie w czasie okupacji, wtedy pokazać siłę a nie wejść w tłum zwykłych obywateli i zdetonować ładunek. To ma być walka o wyzwolenie, bohaterstwo. To zwykły bandytyzm. Dla takich nie mam szacunku i trzeba tępić to plugastwo. A wywiqd dostał za wynajem lokalu a nie za pomoc w torturowaniu. Teraz można podnosić różne kwestie, bo minęło juz kilka lat i wszyscy ochłonęli po runięciu wieżowca w Ameryce. A Abu Zubajda niech się zgłosi do tych którzy go torturowali. Poza tym wynajmujący lokal zapewne nie wiedzieli ze będą tam torturować ludzi. Nie byliśmy przy tym obecni i gdyby wiedzieli na pewno by sie nie zgodzili.Polska jest bliżej Afganistanu niż Ameryka i dlatego amerykanom było wygodniej i bliżej transportować ich do nas. Nir widzę w tym nic nadzwyczajnego a rozdmuchujemy problem bo zbliżają sie wybory i każdy hak jest dobry na przeciwnika.

 • stabom

  0

  Sledczym pozostaloby zaproszenie podejrzanych na kawe, polaczone z prosba aby powiedzieli co im wiadomo w sprawie. Sledczym pozostaloby zaproszenie podejrzanych na kawe, polaczone z prosba aby powiedzieli co im wiadomo w sprawie.

 • stabom

  0

  cala chmara z al-kaidy ma tu dzis wystep.... )) ) الله أكبر

 • amazon3200

  Oceniono 2 razy 0

  Jest prawda i półprawda. Kłamstwo powtarzane wiele razy staje się prawdą. To Polska jest właśnie. Kto głosuje na ludzi, których oglądamy i słuchamy, chociaż nie chcemy już ich widzieć ani słyszeć? Dlaczego truchła polityczne wciąż wracają? Bo taki mamy system wyborów, że nie mamy nic do powiedzenia.

 • 104i9

  Oceniono 3 razy 1

  Szujo Milerze jeszcze niedawno zarzekałeś się i obśmiewałeś wszystkich co mówili o więzieniach a teraz padalcu mówisz że jednak była współpraca!!!!!!!Człowieku za takie kłamstwa powinieneś zniknąć ze świata polityki raz na zawsze!!!!!!Wstyd i hańba że byłeś premierem szujo!!!!!!!Aż boję się ile masz jeszcze innego brudu za paznokciami .Brzydzę się Tobą hipokryto-powinieneś zawisnąć na sznurze..,

 • another_messiah

  Oceniono 3 razy 1

  Panie Miller. Pan dla mnie nie istnieje...
  Jeśli wiedział i pozwolił na tortury to Trybunał Stanu proszę dla tego pana
  Jeśli nic nie wiedział, to znaczy, że jako szef państwa był wybitnie nieudolny..
  Jeśli coś wiedział a za dolary od reszty odwracał wzrok... sami sobie dopowiedzcie.

 • henryabor

  Oceniono 3 razy 1

  W Hadze czeka cela na Kwacha i Millera! Miller, nie czekaj na wezwanie i mudurowych, zgłoś się sam! A na drzewach zamiast liści będą wisiec komuniści - pamiętasz Miller tę kołysankę, którą jeszcze niedawno matki Polki śpiewały swoim dzieciom?! Miller, brzydzę się tobą!

 • henryabor

  Oceniono 1 raz 1

  W Hadze czeka cela na Kwacha i Millera! Miller, nie czekaj na wezwanie i mudurowych, zgłoś się sam! A na drzewach zamiast liści będą wisiec komuniści - pamiętasz Miller tę kołysankę, którą jeszcze niedawno matki Polki śpiewały swoim dzieciom?!

 • benek231

  Oceniono 2 razy 0

  9/11 terrorysci zamordowali w Stanach tysiace ludzi, przy czym istnialo zagrozenie kolejnymi atakami. Po jakims czasie sluzby lapia grupe podejrzanych o zwiazki z z 9/11, co oznacza, ze nie zostali oni wylosowani sposrod ludnosci arabskiej, lecz ze istnialy powazne przeslanki przemawiajace na rzecz ich zaangazowania w zamachy. Co dalej?

  No coz, sprawa jest prosta. Nalezalo odczytac im ich prawa i jak zwykle pozwolic na wybor adwokatow, ktorzy zazadaliby natychmiastowego wypuszczenia zatrzymanych - z racji braku dowodow (operacyjne przeslanki wywiadow nie sa uznawane nawet jako poszlaki). Sledczym pozostaloby zaproszenie podejrzanych na kawe, polaczone z prosba aby powiedzieli co im wiadomo w sprawie. Podejrzani, na czele z szejkiem Mohamadem, obsmialiby im sie zapewne w twarz i zazadali odszkodowan za straty moralne. I otrzymali je skutkiem decyzji niezaleznego sadu.

  Czy to sie komus podoba, czy nie - tak to wlasnie powinno wygladac, by moglo byc zgodne z prawem.

  Podobnie gdyby terrorysci dokonali zamachu w Warszawie, i usmiercili z 5 tys. przypadkowych ludzi. Bo w Polsce obowiazuja podobne prawa.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX