Chcesz pomóc Ukrainie? Weź udział w zbiórce darów [ADRESY]

W wielu polskich miastach wciąż trwają zbiórki darów dla protestujących na euromajdanie. Zamieszczamy listę miejsc, do których możesz przynosić ciepłe ubrania, lekarstwa i żywność.
Aktualne potrzeby protestujących znajdziesz na (pisanych cyrylicą) profilach EuromajdanSOS oraz centrum medycznego euromajdanu.

Do końca dnia prowadzone są zbiórki darów, których miejsca znajdziesz tutaj >>>

Warszawa

Dziś od godziny 17 do 20 na pl. Konstytucji odbędzie się demonstracja solidarności z euromajdanem. Podczas niej prowadzone będą także zbiórki darów.

Fundacja Otwarty Dialog, al. Szucha 11a/21, w godz. 8.30-16.30 od poniedziałku do piątku. Zbiórka leków i środków opatrunkowych.

Wrocław

Stowarzyszenie Libertariańskie i Akademia Rozwoju "Argos", ul. Ruska 46a, domofon 23, II piętro, pokój 23, od czwartku do niedzieli w godz. 15-20.

Katowice

Stowarzyszenie Pokolenie, ul. Drzymały 9/4, codziennie w godz. 8-16, w czwartki do 19. Zbiórka ciepłej odzieży, śpiworów, karimat.

Lublin

Biura obsługi mieszkańca, ul. Wieniawska 14, Filaretów 44, Kleeberga 12a, Szaserów 13-15, pl. Króla Władysława Łokietka (ratusz), w godz. 7.45-16.45 (poniedziałki i wtorki), 7.45-15.15 (środy, czwartki, piątki).

Caritas, ul. Prymasa S. Wyszyńskiego 2, w godz. 9-14 od poniedziałku do piątku.

Warsztaty Kultury, ul. Grodzka 5a, w godz. 9-17 od poniedziałku do piątku.

Fundacja Kultury Duchowej Pogranicza, al. Warszawska 71, w godz. 13-21 codziennie.

Gdańsk

Gdańska Fundacja Dobroczynności, ul. Ogarna 29/30. Zbiórka leków, ciepłych ubrań, latarek, termosów, kasków, żywności z długim terminem ważności do spożycia.

Łódź

Redakcja "Gazety Wyborczej", ul. Sienkiewicza 72, w godz. 10-20. Zbiórka leków, środków opatrunkowych, kosmetyków na mróz.

Rzeszów

Kontakt telefoniczny: 880422078 lub 880311297. Zbiórka ciepłych ubrań, obuwia, koców, kołder, śpiworów, kasków ochronnych, opatrunków, żywności z długim terminem ważności do spożycia.

Przemyśl

Związek Ukraińców w Polsce, ul. Kościuszki 5, w godz. 9-16 codziennie. Zbiórka ciepłych ubrań, obuwia, koców, śpiworów, kasków ochronnych, opatrunków, żywności z długim terminem ważności do spożycia.

Elbląg

Teatr im. Aleksandra Sewruka, ul. Teatralna 11, zbiórka prowadzona całą dobę (zgłaszać się na portiernię).

Związek Ukraińców w Polsce, ul. Grunwaldzka 31.

Zbiórki pieniędzy

Bezpośrednie wpłaty na konto Majdanu można dokonywać poprzez system PayPal, szczegóły na stronie internetowej (w języku angielskim). Opłata za przelew międzynarodowy w systemie PayPal wynosi od 1,5 do 4,4 proc. z dodatkową stałą opłatą (szczegóły na stronie www.paypal.com).

Zbiórkę pieniędzy prowadzi także Fundacja Otwarty Dialog ( szczegóły znajdziesz tutaj) oraz Związek Ukraińców w Polsce ( szczegóły tutaj).

Więcej o:
Komentarze (39)
Chcesz pomóc Ukrainie? Weź udział w zbiórce darów [ADRESY]
Zaloguj się
 • annn123456789

  Oceniono 1 raz 1

  A co nas, Polaków, mają obchodzić problemy Ukrainy? Ja mam ich gdzieś, dla mnie moje własne bezpieczeństwo jest ważniejsze! Ja Ukraińców nie mam nawet najmniejszego zamiaru wspierać, bo to jest ICH problem, nie nasz! I nasi tzw. rządzący nie powinni się w ten konflikt mieszać, bo co oni mogą? NIC. Tak samo inne europejskie państwa-co oni mogą zrobić Rosji? Pogrozić paluszkiem? Przecież Rosja jest w sumie samowystarczalna,więc raczej ma gdzies to, że reszta Europy się na nią obrazi;p

 • wielbicielheleny

  0

  Rodacy przecież powinniśmy pomóc, naszym wspaniałym braciom Ukraińcom, to nic że wymordowali tysiące polskich dzieci, kobiet i bezbronnych starców, przecież to co było to przeszłość. Jak dojdą do władzy wnuczkowie Bandery, odwdzięczą się nam, nie spalą Przemyśla i nie zamordują kobiet, miasto sprzedadzą wyznawcą Mojżesza a kobiety sprzedadzą do domów publicznych w Izraelu, pomóżmy im !

 • 18261826www

  Oceniono 3 razy 3

  Chcesz pomoc Ukrainie...to nie wtracaj sie !!!

 • ulebyk

  0

  Pytanie natury technicznej: czy jeśli w wysyłanie darów na Ukraine włączyłaby się Młodziez Wszechpolska to też będzie to "faszyzm" jak w przypadku wysyłania kartek do polskich repatriantów?

 • ulebyk

  Oceniono 1 raz 1

  Wolałbym wysłać coś Polakom na Kresach (co robię), Serbom w okupowanym przez albańskich terrorystów Kosowie, mordowanym przez czarną hołotę Afrykanerom, ale na pewno nie podpłacanym z Brukseli prowodyrom i ich otumanionym unijna propaganda kukiełkom.

 • ulebyk

  Oceniono 1 raz 1

  Organizowane sa od lat równiez zbiórki darów dla Polaków na Kresach ale Wyborcza o tym słowem nie wspomnie.

  A dary te trafią do banderowców, którzy przejmują "euro"Majdan? Czy tylko do tych lubianych przez michnikowszczyzne od podpłacanych z Brukseli prowokatorów pokroju Kliczki?

 • turpin

  0

  Ale której Ukrainie, tej od zainstalowanego przez Ruskich złodzieja samochodów, czy tej od samostijnych rezunów?

  To trochę jak ongiś kibicowanie w wojnie Iracko-Irańskiej, wybór ciężki.

 • plorg

  Oceniono 8 razy 6

  Pomóc ukraińskim zadymiarzom i kibolom?
  Pojebało was!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX