Owsiak parodiuje telewizję Republika. "To właśnie dla Was powołaliśmy Pe.publikę!"

Logo telewizji Pe.publika

Logo telewizji Pe.publika (Fot. Owsiaknet.pl)

Nie ustaje spór pomiędzy Jerzym Owsiakiem a TV Republika. Szef Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy opublikował na na Owsiaknet.pl wideo "nowej telewizji Pe.publika", której nazwa i logo jednoznacznie kojarzą się z prawicową stacją.
Konflikt między Owsiakiem a Telewizją Republika zaczął się na konferencji prasowej WOŚP, na której szef Orkiestry przedstawiał plany na działalność fundacji w przyszłym roku. Dziennikarze telewizji pytali wtedy Owsiaka o faktury wystawione za zakup sprzętu medycznego oraz proces z blogerem Matką Kurką. Nie usatysfakcjonowała ich odpowiedź, że sprawa znajduje się w sądzie. Po kilku kolejnych pytaniach zostali wyproszeni z konferencji i wyprowadzeni przez ochronę.- Jeżeli gdziekolwiek spotkacie Telewizję Republikę, gońcie dziadygów. To zła telewizja, kolejna, która sączy tylko nienawiść - komentował potem Owsiak na wideoblogu. TV Republika nie pozostała mu dłużna, pytając w swoim programie "czego boi się Owsiak?". Do oskarżeń przyłączył się portal Niezależna.pl, pisząc o słowach Owsiaka jako o "języku nienawiści".

"Tęczowa telewizja Pe.publika"

Teraz na wideoblogu Owsiaka ukazała się parodia Telewizji Republika. Zarówno logo, jak i nazwa nawiązują do prawicowej stacji. Jednak w samym programie Owsiak nie rzuca oskarżeń, a przytacza e-maile od czytelników, mówi o tym, kto zagra na najbliższych koncertach fundacji oraz informuje, że w dniach 7-8 marca WOŚP rozlicza całą akcję.

Jedyny moment, w którym szef WOŚP odnosi się do swojego przeciwnika, to koniec filmiku, zwany "sentencją konia". Jerzy Owsiak w gumowej masce konia na twarzy mówi: - Jest to biurokratyczna instytucja, która pozwala dobrze żyć z ludzkich pieniędzy grupie kolesi związanych z Jerzym Owsiakiem. Jak się okazuje, jest to cytat z posła Artura Górskiego. Klip kończy się rżeniem konia.

Chcesz na bieżąco dowiadywać się o najnowszych wydarzeniach? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE! Tutaj znajdziesz wersję na telefony z Androidem >>> A tutaj wersję na Windows Phone >>>

Zobacz także
Komentarze (213)
Owsiak parodiuje telewizję Republika. "To właśnie dla Was powołaliśmy Pe.publikę!"
Zaloguj się
 • ritak44dwa

  0

  Co z nimi jest nie tak, że tak plują nienawiścią do człowieka, który tyle dobrego uczynił nie tylko dla chorych ale dla tej młodzieży, która znalazła przyjemność w robieniu dobrej społecznej roboty?
  Psycholog miałby tu pole do popisu.

 • ulebyk

  Oceniono 3 razy -3

  Że też nigdy w GW nie można spotkac określenia "lewicowa gazeta", "lewicowy publicysta", "lewicowa telewizja". Wszystko jest prawicowe albo "normalne". Stygmatyzacja to jedna z taktyk propagandzistów michnikowych. Podobnie sprawa ma się z tym miotaniem "faszyzmami" na lewo i prawo.

 • ulebyk

  Oceniono 2 razy -2

  Nadępnęli na odcisk świętemu michnikowszczyzny Owsiakowi i teraz błaznuje bo cóż innego mu pozostało? Motłoch i tak kupi te jego błazenady, odpowiednio rozreklamowane przez gadzinówkę Szechtera. Nie da się wytłumaczyć z przekrętów na poważnie to trzeba pobłaznować. Medialny poklask i zaplecze polityczne ma więc się nie boi.

 • gadojan

  0

  Panie Owsiak ????

 • abteilung_501

  Oceniono 16 razy 2

  "Święty Jerzy od Oświadczeń" i jego kolejny ból dupy. Nuuuuuda.

 • razb1947

  Oceniono 4 razy 0

  Owsiak ma teraz pełne pory bo jak PIS dojdzie do władzy to go rozliczy z każdej złotówki,dlatego tak teraz atakuje Telewizje Republika żeby PIS nie doszedł do władzy,ale i tak PIS dojdzie do władzy,choćby nie wiem jak będzie obliżać Teewizję Republika

 • as9943

  Oceniono 5 razy 1

  owsiAK służysz tuskowi a arukowicz cię olał.

 • gela1

  Oceniono 10 razy 4

  ani chybi przyszedł czas na politykę, lub kolęda zakończona policzona więc będzie nowa firma "koński melon"

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje