"Nie pojmę mentalności Legutki. A kultura młodych ludzi zbija się z pychą i arogancją partyjnego bonza"

"Ogromnie ucieszył mnie wyrok Sądu Najwyższego, skazującego prof. Ryszarda Legutkę, który w 2009 r. nazwał młodych ludzi wnoszących petycję w sprawie usunięcia krzyży z sal lekcyjnych XIV LO we Wrocławiu "rozwydrzonymi smarkaczami"" - pisze na blogu na Polityka.pl prof. Jan Hartman.
A chodzi o orzeczenie Sądu Najwyższego z zeszłego tygodnia. SN stwierdził, że prof. Ryszard Legutko będzie musiał przeprosić byłych już licealistów z Wrocławia za nazwanie ich "rozwydrzonymi smarkaczami". Wyrok ten kończy czteroletnią batalię, jaką przed sądami młodzi ludzie toczyli z eurodeputowanym PiS. Za każdym razem sądy to właśnie im przyznawały rację.

"Ogromnie ucieszył mnie wyrok" - komentuje prof. Jan Hartman. "Nigdy nie pojmę mentalności Legutki, który zamiast po prostu przeprosić za swoją butę, poszedł w zaparte, posuwając się do próby schowania się przez wymiarem sprawiedliwości za swoim poselskim immunitetem" - pisze filozof na swoim blogu na stronie Polityka.pl.

"Pycha i arogancja"

Zdaniem Hartmana teraz prof. Legutko stracił honor i szacunek "tych wszystkich, którzy mówili o nim, że choć oddał się na usługi Kaczyńskiemu i fundamentalista, to przynajmniej człek kulturalny i uczony". Filozof podkreśla przy tym, że wyjątkowy pech Legutki polegał w tym przypadku na tym, że "akurat ci, których nazwał rozwydrzonymi smarkaczami, są ludźmi niepospolitej uprzejmości i łagodności".

"Kultura osobista wprost bije od nich i urzeka otoczenie, tworząc spektakularny kontrapunkt z pychą i arogancją partyjnego bonza, który myśli, że jako dygnitarz i wyznawca jedynie słusznej wiary i partii jest bezkarny i wszystko mu wolno. Otóż nie jest bezkarny i nie wszystko mu wolno! To już się zmieniło" - pisze Hartman.

Cały jego wpis na stronie internetowej tygodnika "Polityka".

Więcej o:
Komentarze (9)
"Nie pojmę mentalności Legutki. A kultura młodych ludzi zbija się z pychą i arogancją partyjnego bonza"
Zaloguj się
 • unamatita

  Oceniono 4 razy 2

  Kolejny cudak pouczający wszystkich. Hartman - odpie...się od Polaków!
  u.

 • korcia2000

  Oceniono 3 razy 1

  No cóż? Niech się Legutko uczy kultury od tych "smarkaczy"!

 • efedra

  Oceniono 8 razy 0

  "...z pychą i arogancją partyjnego bonza,"

  Czy ma to znaczyć, że on jest BONZO??? Po profesorze spodziewałabym się lepszej znajomości wyrazów obcych i ich polskiej odmiany.
  A może komuś się pomylił bonza z bębenkiem bongo?

 • senior2244

  Oceniono 13 razy 11

  Legutko przecież jest z PiSowskiego szamba,więc nie wymagajmy od niego zbytniej kultury bo w tym szambie jest tylko syf.

 • niezyczliwypisiorom

  Oceniono 26 razy 20

  legutko to jest taki profesor jak ronda czy nil

 • Sebastian Bah

  Oceniono 47 razy 39

  Albo ten kraj jest niepodlegly i opiera sié na Konstytucji, albo jes pod zaborem watykanskim i opiera sié na katechizmie!!!
  'WYOBRAŹCIE sobie taką hipotetyczną sytuację - Polska podpisuje z Rosją układ, na podstawie którego
  1-Polska będzie utrzymywać na swój koszt wszystkie ambasady Rosji i rosyjskie uczelnie wyższe, licea i gimnazja na terenie Polski.
  2-Polska zgodzi się, aby Rosja posiadała na terytorium Polski siatkę jawnych funkcjonariuszy, zarówno obcego pochodzenia jak i rekrutowanych miejscowo.
  3-Funkcjonariusze ci będą mieli gwarantowany wstęp do szkół, szpitali, wiezień, jednostek wojskowych, w celu gromadzenia informacji i prowadzenia działań propagandowych i manipulacyjnych na rzecz Rosji i jej interesów.
  4-Funkcjonariusze ci wstępując do polskiego wojska zostają od razu conajmniej kapitanami, a nawet generałami i mają nie tylko pensje pochodzące z dochodu narodowego Polski, ale także maja dostęp do największych tajemnic
  5-W stosownych przypadkach będą mieli tez pensje i przywileje takie same jak pracownicy tych ośrodków, ale pod wieloma względami nie będą podlegać takim samym przepisom np. ci w szkołach nie będą podlegali kuratorium i ministerstwu,
  6-Ponadto Polska przyzna im bezpłatną opiekę medyczną i emerytury.
  7-W przypadku łamania prawa przez tych funkcjonariuszy, o ile nie zostali złapani na gorącym uczynku, Moskwa zastrzega sobie prawo do nie informowania polskich władz i podejmowania kroków zgodnie ze swoimi interesami - np. tuszowania sprawy, zastraszania ofiar, przenoszenia winnych na inną placówkę, kłamania, oskarżania innych etc.
  8-Rosja zastrzega sobie prawo do wykorzystywania swoich funkcjonariuszy do otwartego krytykowania i wpływania na polską politykę wewnętrzną i zewnętrzną, prawa obywatelskie, kierunki badań naukowych i inny dowolny aspekt życia społecznego i politycznego
  9- Rosja zastrzega też, że jest niezależnym państwem i Polska nie ma tam prawa krytyki, a manipulacje są niedopuszczalne.
  10-Polska ma też oddać Rosji wszystkie ziemie i nieruchomości jakie kiedykolwiek należały do władz Imperium Rosyjskiego lub Związku Radzieckiego albo obywateli któregoś z tych krajów.
  11-Polacy robią codzienną składkę pieniężną na rzecz Rosji.
  12-Polski rząd finansuje działalność agentów Rosji pracujących w Polsce
  13-UMOWA GWARANTUJĄCA TE WSZYSTKIE PRZYWILEJE NIE PODLEGA WYPOWIEDZENIU

  PODOBA SIĘ ??? NIE ???

  A co jeżeli to zamiast Rosji byłyby Niemcy?

  TEŻ NIE?
  Więc dlaczego zgodziliśmy się na coś takiego SAMEGO w stosunku do WATYKANU?!

 • Sebastian Bah

  Oceniono 25 razy 21

  Albo ten kraj jest niepodlegly i opiera sié na konstytucji, albo jest pod zaborem watykanskim i opiera sié na katechizmie!!!

 • way270

  Oceniono 32 razy 28

  Od kiedy pis zaczal siegac po roznej masci profesorow, inzynierow i doktorow, to od tego momentu stracilam calkowiata wiare i zaufanie w te tytuly. Ci ludzie na uslugach pis nie tylko osmieszaja siebie, ale takze zanizaja wartosc tytulow naukowych ktore rzekomo zdobyli - jednym slowem wstyd

 • fakiba

  Oceniono 54 razy 46

  Legutko to typowy pisowski bufon i cham , a że z tytułem naukowym tym gorzej o nim świadczy

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX