Ziobro o notatce wywiadu ws. bazy CIA: Nie pamiętam. Nie mogę ujawnić

29.01.2014 12:31
Zbigniew Ziobro nie chciał odpowiedzieć wprost, czy wiedział o istnieniu bazy CIA w Starych Kiejkutach. - Nie wiedziałem. Nie pamiętam. Nie mogę potwierdzić, że wiedziałem. Nie mogę ujawnić - mówił były minister sprawiedliwości i prokurator generalny w Radiu Zet.
Czy Zbigniew Wassermann nie przekazał panu notatki Agencji Wywiadu na temat tajnych baz CIA? - zapytała Monika Olejnik. - Notatki, z której wynikałoby, że są więzienia na terenie Polski... - zaczął odpowiadać Ziobro. I dalej powiedział, że nie miał żadnej informacji pozwalającej na wszczęcie postępowania.

- Moim zdaniem nie przekazał, ale nie pamiętam wszystkich szczegółów, to było siedem lat temu - odpowiedział Ziobro.

- Jest pan młodym człowiekiem. Nie pamiętać, co było siedem lat temu w sprawie CIA, jak się było prokuratorem generalnym, to rzeczywiście niezbyt dobrze - skomentowała jego odpowiedź Monika Olejnik.

"Wykorzystywana przeciwko Polsce"

Mówił także, że w czasie rządów PiS o sprawie były "zdawkowe informacje". - Pytałem pana premiera Marcinkiewicza, bo to wtedy wybuchło. Powiedział, żeby w tej sprawie żadnych postępowań nie prowadzić, bo ona jest wykorzystywana przeciwko Polsce - powiedział Ziobro.

- Dzisiaj wiemy dużo więcej. Przez rozgrywki między Republikanami a administracją Obamy wypuszczają informacje i zachowują się nielojalnie wobec swoich niegdysiejszych sojuszników - mówił Ziobro.

Ziobro oskarżył też Amerykanów o nielojalność. - Współuczestniczyliśmy z Amerykanami w misjach wojskowych, zginęło 60 polskich żołnierzy, kilkuset zostało ciężko okaleczonych, zapłaciliśmy pół miliarda za tę misję - mówił Ziobro, wzywając do wyciągnięcia wniosków.

- Jeżeli to jest prawda, to Miller powinien ponieść odpowiedzialność - powiedział, wskazując na sąd karny lub Trybunał Stanu jako odpowiednie miejsce na wymierzenie sprawiedliwości za decyzje z lat 2002-2003.

"Washington Post" w ubiegłym tygodniu ujawnił, że polski wywiad dostał od CIA 15 mln dolarów za stworzenie tajnych więzień na Mazurach. Zdaniem senatora Józefa Piniora, od lat walczącego o prawdę o torturach w tych placówkach, to kompromitacja Polski.

Chcesz na bieżąco dowiadywać się o najnowszych wydarzeniach? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE! Tutaj znajdziesz wersję na telefony z Androidem >>> A tutaj wersję na Windows Phone >>>

Zobacz także
Komentarze (127)
Ziobro o notatce wywiadu ws. bazy CIA: Nie pamiętam. Nie mogę ujawnić
Zaloguj się
 • merkury-3

  0

  USA nie maja zadnych sojusznikow w Polsce tylko lokaji lub chlopcow na posylki panie Ziobro

 • iremus

  Oceniono 1 raz 1

  A czy "utopione" laptopy też niczego nie pamiętają????
  --------------------------------------------------------------------
  ......Jakie tajemnice kryją laptopy b. ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry i jego byłego asystenta Marcina Romanowskiego? Dlaczego po odejściu z ministerstwa zwrócili uszkodzony sprzęt?.....(.....)
  ... Wynajęcie przez ministerstwo sprawiedlwości serwisanci wycenili już koszt naprawy: w obu przypadkach przekracza 4,2 tys. zł. - Nie opłaca się - słyszymy w resorcie...... wyborcza.pl/1,76842,4888655.html
  A może wartałoby dać fachowcom te ziobrowe twarde dyski żeby zrobili zrzut z pamięci na sprawny dysk a nie rżnąć tyle lat głupa.

 • koniu800

  0

  polityk to zawodowy złodziej i oszust

 • pro-contra

  Oceniono 2 razy 2

  A co stało się z protokołem przesłuchania Ziobry w sprawie baz (bazy) CIA w Polsce, zwłaszcza w kwestii posiadania przez Ziobrę informacji na ten temat, a uzyskanych od Z. Wassermana?

  GDZIE JEST NOTATKA INFORMUJĄCA O BAZIE W KIEJKUTACH???
  Każdy utajniony dokument ma tzw arkusz wglądu, w którym figurują nazwiska wszystkich osób zapoznających się z treścią.

  Prokuratura utrzymuje w tajemnicy posiadane szczegółowe informacje i milczy, jak zaklęta. Ciemnemu ludowi wciska się natomiast kit o dziennikarskich spekulacjach, plotkach lub domniemaniach.
  Jeśli politycy nie chcą gadać, niech zrobi to Temida.

  To jest medialna szopka, i nic więcej.

 • goldendeliceus

  Oceniono 2 razy 2

  Cierpiący na amnezję jest posłem do parlamentu UE.
  Wspaniałe.

 • leartios

  Oceniono 1 raz 1

  Pan Ziobro na dowód tego może jeszcze przedstawi zaświadczenie lekarskie na anamnezę postępującą?

 • sselrats

  0

  Posstepowania prawne sa zawsze wuykorzystywane przeciwko przestepcy.

 • mineyko

  Oceniono 2 razy 2

  Bohaterski zasraniec!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje