Ziobro o notatce wywiadu ws. bazy CIA: Nie pamiętam. Nie mogę ujawnić

29.01.2014 12:31
Zbigniew Ziobro nie chciał odpowiedzieć wprost, czy wiedział o istnieniu bazy CIA w Starych Kiejkutach. - Nie wiedziałem. Nie pamiętam. Nie mogę potwierdzić, że wiedziałem. Nie mogę ujawnić - mówił były minister sprawiedliwości i prokurator generalny w Radiu Zet.
Czy Zbigniew Wassermann nie przekazał panu notatki Agencji Wywiadu na temat tajnych baz CIA? - zapytała Monika Olejnik. - Notatki, z której wynikałoby, że są więzienia na terenie Polski... - zaczął odpowiadać Ziobro. I dalej powiedział, że nie miał żadnej informacji pozwalającej na wszczęcie postępowania.

- Moim zdaniem nie przekazał, ale nie pamiętam wszystkich szczegółów, to było siedem lat temu - odpowiedział Ziobro.

- Jest pan młodym człowiekiem. Nie pamiętać, co było siedem lat temu w sprawie CIA, jak się było prokuratorem generalnym, to rzeczywiście niezbyt dobrze - skomentowała jego odpowiedź Monika Olejnik.

"Wykorzystywana przeciwko Polsce"

Mówił także, że w czasie rządów PiS o sprawie były "zdawkowe informacje". - Pytałem pana premiera Marcinkiewicza, bo to wtedy wybuchło. Powiedział, żeby w tej sprawie żadnych postępowań nie prowadzić, bo ona jest wykorzystywana przeciwko Polsce - powiedział Ziobro.

- Dzisiaj wiemy dużo więcej. Przez rozgrywki między Republikanami a administracją Obamy wypuszczają informacje i zachowują się nielojalnie wobec swoich niegdysiejszych sojuszników - mówił Ziobro.

Ziobro oskarżył też Amerykanów o nielojalność. - Współuczestniczyliśmy z Amerykanami w misjach wojskowych, zginęło 60 polskich żołnierzy, kilkuset zostało ciężko okaleczonych, zapłaciliśmy pół miliarda za tę misję - mówił Ziobro, wzywając do wyciągnięcia wniosków.

- Jeżeli to jest prawda, to Miller powinien ponieść odpowiedzialność - powiedział, wskazując na sąd karny lub Trybunał Stanu jako odpowiednie miejsce na wymierzenie sprawiedliwości za decyzje z lat 2002-2003.

"Washington Post" w ubiegłym tygodniu ujawnił, że polski wywiad dostał od CIA 15 mln dolarów za stworzenie tajnych więzień na Mazurach. Zdaniem senatora Józefa Piniora, od lat walczącego o prawdę o torturach w tych placówkach, to kompromitacja Polski.

Chcesz na bieżąco dowiadywać się o najnowszych wydarzeniach? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE! Tutaj znajdziesz wersję na telefony z Androidem >>> A tutaj wersję na Windows Phone >>>

Zobacz także
Komentarze (127)
Zaloguj się
 • norbertrabarbar

  Oceniono 302 razy 242

  "w tej sprawie żadnych postępowań nie prowadzić, bo ona jest wykorzystywana przeciwko Polsce"

  TO SIĘ NAZYWA PROKURATOR GENERALNY NA ZLECENIE RZĄDZĄCYCH POLITYKÓW...

  NIGDY WIĘCEJ PIS U WŁADZY!

 • babciamarianna

  Oceniono 180 razy 152

  .

  Ale się wił.... ale się wił , wie doskonale że ta sprawa uderzy w niego i dlatego tak ściemnia ____ a należy zacząć od przewietrzenia prokuratorów z nadania Ziobry

  .

 • el_bigos

  Oceniono 143 razy 133

  "...A w ogóle to jestem zarobiony..."
  Bareja się kłania.

 • kola

  Oceniono 140 razy 126

  Nie wiem, nie znam się, nie orientuję - zaziobrony jestem!

  Pajac.

 • jezierskiadam

  Oceniono 75 razy 65

  Który skrzywdziłeś człowieka prostego
  Śmiechem nad krzywdą jego wybuchając,
  Gromadę błaznów koło siebie mając
  Na pomieszanie dobrego i złego,

  Choćby przed tobą wszyscy się kłonili
  Cnotę i mądrość tobie przypisując,
  Złote medale na twoją cześć kując,
  Radzi że jeszcze dzień jeden przeżyli,

  Nie bądź bezpieczny. Poeta pamięta.
  Możesz go zabić - narodzi się nowy.
  Spisane będą czyny i rozmowy.

  Lepszy dla ciebie byłby świat zimowy
  I sznur i gałąź pod ciężarem zgięta.

 • wariatka55

  Oceniono 84 razy 54

  co tu komentowac ? Za glupia jestem i za malo mam wiedzy , dzieki mediom. W tamtym czasie sp. Lepper, krzyczal cos o Klewkach, a gazety wpieraly nam ,ze ZGLUPIAL. Czyli rzetelnosc mediow, okazuje sie po paru latach do niczego? dzis tez nie wierze prasie , kto co pamieta, a co zapomnial....

 • el_bigos

  Oceniono 41 razy 35

  www.youtube.com/watch?v=umu6R1NtQr8
  to najlepszy komentarz odnoszący się do tych wszystkich, którzy siedzą w tym po uszy, a teraz grają wariata

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje