Pijany operator dźwigu zahaczył o strop na budowie metra

29.01.2014 11:04
Plac budowy stacji metra Świętokrzyska

Plac budowy stacji metra Świętokrzyska (Fot. Bartosz Bobkowski / Agencja Gazeta)

Mężczyzna pracujący przy budowie stacji Świętokrzyska miał prawie promil alkoholu we krwi. Nikomu nic się nie stało, ale za narażenie życia kolegów grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności.
Do zdarzenia doszło we wtorek około 17 na budowie stacji metra Świętokrzyska. Operator dźwigu podczas wyciągania minikoparki z 10-metrowego wykopu zahaczył o strop konstrukcji oraz poręcze zabezpieczające przejście dla pracowników.

Po wypadku kierownik budowy nabrał podejrzeń i poddał 27-latka badaniu trzeźwości. Okazało się, że operator dźwigu ma we krwi blisko promil alkoholu. Wezwani na miejsce policjanci zatrzymali mężczyznę i do czasu wytrzeźwienia zamknęli w policyjnym areszcie.

Łukasz M. był już notowany w policyjnych kartotekach, między innymi za kierowanie po pijanemu. Teraz grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności.

Zdarzenie nie miało związku z wczorajszą awarią gazu tuż obok budowy metra. Z powodu rozszczelnienia instalacji zamknięty był m.in. Sezam.

Zobacz także
Komentarze (83)
Zaloguj się
 • asia1666

  Oceniono 244 razy 212

  Zatrzymali do wytrzeźwienia w areszcie? A jak biskup przydzwonił po pijaku w latarnię (wtedy również nikomu nic się nie stało) to umówili się z nim na przesłuchanie w dogodnym dla pijaka momencie. Dlaczego "wszystkie zwierzęta są równe ale niektóre są równiejsze" ?

 • ob172

  Oceniono 102 razy 78

  Gdzie był nadzór?
  Gdzie były te darmozjady BHPowcy? (Cwaniaki którzy karzą ci łazić w kasku nawet go kibla, a samemu są na tyle leniwi by sprawdzić czy na budowe ktoś przychodzi wczorajszy)

 • ryste

  Oceniono 66 razy 64

  A ja pozbawiony wszelkich nałogów od ponad roku nie mogę znaleźć pracy jako operator dźwigu. Gdy tylko mówię rekrutujacemu, że nie piję, to zawsze mnie wzrokiem sponiewiera. Muszę zacząć pić. Poproszę tego co wyrzucili z roboty, aby mnie nauczył...

 • monika.libra36

  Oceniono 54 razy 42

  Jak tak dalej będzie , to okaże się ,że połowa społeczeństwa w naszym kraju pije.

 • babciamarianna

  Oceniono 33 razy 23

  .

  Nie tylko kierowców , motorniczych , maszynistów ale wszystkich którzy obsługują jakiekolwiek maszyny powinno się badać przed przystąpieniem do pracy , oczywiście nie dotyczy tych "operatorów" ... chociaż , chyba najbardziej ....

  images47.fotosik.pl/218/288ec6241b9f0696.jpg

 • rad226

  Oceniono 40 razy 12

  W Szwecji (chyba) mają taki bajer, że kierowca autobusu zanim uruchomi pojazd najpierw poddaje się badaniu trzeźwości na znajdującym się w kabinie alkomacie (wymienialne ustniki). Alkomat jest sprzężony z układem zapłonowym autobusu. Jeśli przekroczona jest dopuszczalna wartość na alkomacie, ów nie dopuszcza do uruchomienia pojazdu.
  Wg. mnie takie coś powinno być we wszystkich pojazdach jakie poruszają się po drogach, polach, szynach i w powietrzu.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje