Paradowska: Autorzy "Resortowych dzieci" przesiąkli mentalnością SB. Czy to przejdzie na ich dzieci?

- Dlaczego w "Resortowych dzieciach" czuję się na swoim miejscu? Otóż byłam i jestem przeciwniczką lustracji, a ta książka jest jaskrawym, wręcz modelowym przykładem, że miałam rację - pisze w najnowszej "Polityce" Janina Paradowska.
W felietonie publicystka odnosi się do książki Doroty Kani, Jerzego Targalskiego i Macieja Marosza "Resortowe dzieci". Przedstawiono w niej znanych dziennikarzy i publicystów, którzy - według autorów - odnieśli sukces w III RP dzięki powiązaniom ich rodziców z władzami PRL. Paradowska pisze, że choć "ani jej rodzice, ani dziadkowie nie byli w KPP, PZPR czy w SB, nie robili karier w administracji, nie zakładali film polonijnych, nie żyli w żadnym środowisku przesiąkniętym ideami komunizmu", to czuje się wyróżniona.

"Swego rodzaju uhonorowanie"

"Chociaż książka ma charakter listy proskrypcyjnej, gdyby mnie w niej nie było, poczułabym się pokrzywdzona. Znalezienie się w elicie polskiego dziennikarstwa (tak, to jest elita, czy się autorom prawym i niepokornym podoba czy nie) jest swego rodzaju uhonorowaniem. Wszystkie osoby, których fotografie zdobią okładkę, znam, lubię, cenię i rozumiem, dlaczego tak bardzo nie lubi ich trójka autorów. Po prostu jej w tym salonie nie ma, stoją pod drzwiami, a swojego nie mają" - pisze Paradowska.

Prostuje też błędy na jej temat zawarte w książce: "nigdy nie byłam szefową organizacji partyjnej w "Kurierze Polskim", [...] nie zeznawałam przed komisją Rywina...". Przytacza też własne "grzechy": "nie wierzę w smoleński zamach, [...] nie uznaję Lecha Kaczyńskiego za najwybitniejszego prezydenta, [...] byłam przeciw rozwiązaniu WSI...".

"Podejrzewają, że go zabiłam?"

Autorka kończy felieton, odnosząc się do jednego z fragmentów książki. "Jest wszakże w tekście na mój temat zdanie intrygujące. Otóż autorzy piszą, że mój drugi mąż Jerzy Zimowski "zmarł w niewyjaśnionych okolicznościach, kąpiąc się w morzu". Co to znaczy? Podejrzewają, że go zabiłam, był jakiś zamach, bo przecież był tyle lat wiceministrem spraw wewnętrznych, była jakaś bójka, może łódź podwodna? Zawiadomili prokuraturę o swoich podejrzeniach czy tylko doprawili tekst kolejną szczyptą podłości? Tak prawdziwie, resortowo, a więc także podle. Bo przecież tkwiąc w teczkach, przesiąkli mentalnością SB. Czy to przejdzie na ich dzieci?".

Cały felieton w najnowszym numerze tygodnika ''Polityka''.

Więcej o:
Komentarze (70)
Paradowska: Autorzy "Resortowych dzieci" przesiąkli mentalnością SB. Czy to przejdzie na ich dzieci?
Zaloguj się
 • Jan Marian

  0

  Robaki Cie wpie...ją, niedługo reszta sowiecko-żydowskich kundli dołączy i WITAJ NOWA PIĘKNA POLSKO!! :)))))
  ps. po IP to możecie czerskie qrwy Szechtera w Szwecji filtrować a nie mnie! buahaahahaha:)))

 • a.b.c.cieslakkrzysztof.51

  Oceniono 6 razy 2

  # tyle lat za komuny - lizała cztery litery ; pzpr-owi , a teraz - tuskowi i platfusom, co kraj to obyczaj.

 • smolir1

  Oceniono 5 razy -1

  Polska nie jest pierwszym krajem w ktorym przesladuje sie aparat urzedniczy poprzedniego systemu (SB, UB itd) podobne haniebne akty odbywaly sie w pokonanych Niemczech po 45r kiedy to panstwa okupacyjne wymyslily denazyfikacje jako jeden z warunkow budowania kraju od podstaw.

 • zetbeka

  Oceniono 11 razy -3

  Co autorzy niby-książki to po prostu hieny, paparazzi najgorszego typu. Nazwać ich dziennikarzami to byłoby śmiertelna obraza dla dziennikarzy.
  Więcej nawet nie warto pisać.

 • zfd3

  Oceniono 3 razy -1

  -taki stan rzeczy wynika z faktów;

  Zbrodnie stalinowskie inicjowali i realizowali żydzi,

  sam Hitler również był żydem i do tego potomkiem żydowskiego Bankiera Rotschilda z Wiednia

  · zbrodnie Nazistowskie są, co do skali zbrodniami w mikroskalą, w stosunku do skali zbrodni które zainicjowali i zrealizowali żydzi na narodach ZSRR
  · Zbrodnie żydowskie do dnia dzisiejszego nie zostały rozliczone

  W latach 1945 –1956 i w 1980-81 żydzi planowali realizację zbrodni ludobójstwa na Polakach o wielomilionowej skali

  W latach 1945-1956 i od 1989 Polska i Polacy znajdują się pod okupacją żydowską
  W tym od 1989 roku żydowsko izraelską, czyli syjono-liberałow i ich polskich piesków nazywających się liberałami,

  Do dnia dzisiejszego nie rozliczono żydów z ich zbrodni popełnionych na Polsce Polakach i Polskiej z okresu od 1981 –2014 które skutkują między innymi brakiem środków na leki, leczenie, renty i emerytury,

  Powyższy stan rzeczy wspierają biskupi KK

  Ostania w jednej z książek ostatnio wydanych w świecie znalazłem definicje Rabinów żydowskich nie tych z polskich żydów kto jest antysemitą i kto jest antysjonistą,

  Cytuję

  ” antysemitą jest każdy kto szanuje uczciwego Żyda”

  „ anty syjonistą jest tylko żyd który sprzeda drugiego żyda żeby zapłacić trzeciemu żydowi”

 • jabbaryt

  Oceniono 5 razy -1

  Nawet szkoda słów aby to komentować.
  PIS wygra wybory. Rząd przestanie dotować Agorę i ta zbankrutuje. Może wtedy autorka też zacznie pisać ksiązki, które kupują normalni ludzie za własne pienadze. Zobaczymy czy nie zmieni wtedy stylu pisania na bardziej sprzedawalny.

 • jkca

  Oceniono 14 razy 0

  Nie widze nic podejrzanego w smierci drugiego meza Paradowskiej.To bylo samobojstwo.Ja tez bym sie utopil majac taka SB-cka szmate za zone.

 • a-z2005

  Oceniono 5 razy -1

  "Jeśli ktokolwiek używa swojej tożsamości obrotowo, w czym cześć Żydów jest mistrzowska, wówczas zaczynają się dziać sceny dantejskie. Jest czymś niezwykle wygodnym i jednocześnie kure..m używać tożsamości polskiej do tak zwanej samokrytyki, do tak zwanego „spójrzmy w lustro”, by po wykonanej robocie od zaplecza i po salonach przedstawiać się jako biedny zaszczuty „w tym kołtuńskim społeczeństwie” Żyd. Nie za darmo rzecz jasna ten znój i niekoniecznie za kasę, ale za sławę, splendor, wydumane męczeństwo, histeryczne bohaterstwo i homara z kawiorem na rautach, po prestiżowych wywiadach z politykami i nagrodach Nike.

  Prostacka i kuw…a technika robienia wody z mózgu nie może być powodem, aby tej technice ulegać. Jestem Polakiem kiedy trzeba dopieprzyć Polakom i natychmiast staje się Żydem, gdy idę do kasy, gdy sprowokowani Polacy mi oddadzą. Coś podobnego musi irytować i musi wywoływać polowanie. Niech się każdy zdecyduje kim chce być i w jakie lustro patrzeć, wtedy stanie się jasność i ścigania Żydów za sam fakt metrykalny obronić się nie da. Problem polega na tym, że Polak nie ma gdzie się ukryć i jest wdeptywany w ziemię jako Polak, co więcej wmawia się Polakowi, że wdeptuje sam siebie w wojnie „polsko-polskiej”. Nic podobnego, ciągle otwarty front, to front żydowsko-polski, z tym, że Żydzi w sposób prymitywny operują nacjonalistycznymi nastrojami i po mistrzowsku obracają się na pięcie własnej tożsamości, przy czym obrót zawsze jest motywowany zyskiem. Oczywiście nie piszę tu o wszystkich Żydach, co niestety za każdym razem trzeba powtarzać, żeby nie zostać esesmanem, a i powtarzanie z tytułu nie zwalnia…. Żyd jest dla mnie tyle wart co każdy inny człowiek, a to znaczy, że podlega tym samym kryteriom oceny i nic tu nie pomogą łzy, śmiech, narodowość, prymityw, propaganda, szantaż, będzie Żyd traktowany jak człowiek. Inną motywacją była płacząca Janina Paradowska, dla znajomych Rachela Busch, dla mnie ta pani jest klasyką pracującą na podły wizerunek swojego narodu i bynajmniej nie o Polaków tu chodzi. Klasyka gatunku można by rzec, ze wszystkimi powyżej opisanymi mechanizmami. Obsrywanie Polaków pod polskim nazwiskiem i odcinanie męczeńskich żydowskich kuponów, a żeby było jeszcze bardziej zabawnie, pani Pardowska-Bush, tak lekko podchodząca do nacji, dostaje uderzeń jak tylko usłyszy, że jest Żydówką.

  Ciężko pojąć dlaczego kobieta, która o Polakach pisze jak najgorsze rzeczy, bije brawka żydowskiemu nacjonaliście, kabotynowi i kłamcy Grossowi, nagle dostaje bladej twarzy i gorączki, a co najmniej jest jej przykro, gdy przywołać Racheli tożsamość właściwą. Czy to jakiś wstyd być Żydem? Czy może cholerny wstyd, pani Rachelo udawać głupiego, udawać Janinę, mówiąc brutalnie szmacić się nacjonalistycznie za parawanem wygodnej, nic nie znaczącej bo zakłamanej tożsamości polskiej? Pani Bush nie płacze nad tym, że ktoś jej wypomina żydostwo, ale ona płacze nad zagrożonymi grantami, po zdemaskowaniu działanie Bush nie przynosi chwały i nie tylko jej, ale wszystkim Żydom…"
  Fragmenty za matka kurka

 • pyffello114

  Oceniono 13 razy -9

  Autorzy tej książki nie dorastają do pięt tym, o których piszą. Sami zdają sobie z tego sprawę, stąd ich frustracja i próba wytłumaczenia własnych niepowodzeń, nie brakiem talentu, ale tym, że inni mieli łatwiejszy start.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX