Gwałciciel będzie teraz ścigany z urzędu. "To zmiana prawa z barbarzyńskiego na cywilizowane"

- Te nowe zapisy w Kodeksie karnym są szalenie ważne: To, że ofiara przemocy seksualnej może być przesłuchiwana tylko raz, to, że ma się to odbywać w tzw. przyjaznym pokoju, to, że jej zeznania mają być nagrane, tak by można było to odtworzyć, tak by ofiara gwałtu nie musiała być w czasie rozprawy - Joanna Piotrowska z Fundacji Feminoteka komentowała w TOK FM zmiany w Kodeksie karnym.
Więcej o:
Komentarze (15)
Gwałciciel będzie teraz ścigany z urzędu. "To zmiana prawa z barbarzyńskiego na cywilizowane"
Zaloguj się
 • kapitan.kirk

  Oceniono 1 raz 1

  >>>Cały czasu uczymy dziewczynki, jak mają uniknąć gwałtów, a nie uczymy chłopców i mężczyzn, jak mają nie gwałcić - mówiła Piotrowska.<<<

  To fascynujące - mogę sobie od biedy wyobrazić, że jakiś zbok uczy swojego syna jak się gwałci. Ale w jaki sposób można kogoś nauczyć jak się NIE gwałci?? Wydaje się, że to raczej umiejętność wrodzona...
  Pzdr

 • mechanochemia

  Oceniono 1 raz 1

  ihi hi fajne np prokurator ,sedzia, polityk i ich znajomi Prawo nie obejmie ! Bo kto wystawi wniosek ? Mamy juz dowody ginie dziecko na plebani sprawa do kosza !, policjant lepi mandat biskupowi sprawa umorzona / policjant traci prace, posel z SP przegrywa w sadzie 3x w sprawie nielegalnego zakupu lesniczöwki / z wyroku sie smieje / kto rozliczy O/ Rydzyka za forse z stoczni ! sady nakladaja mandat nie placi ! obywateka nie zaplacila to komornik zabiera sloiki przygotowane dla dziecka! syn naszego Noblisty zostaje wyslany do UE jakie ma Zaslugi a dla czego nie syn Kowalskiego ? i.t.d. I co to da ten nowy zapis ? z ostatniej chwili Sopot !!!!!!!! to nie byl syn Kowalskiego i,t.d.

 • majek-1348

  Oceniono 4 razy 0

  28.01.2014
  Ten kij ma dwa końce,
  Przy takiej regulacji prawnej stosunków międzyludzkich co zrobi odpowiedzialny,ostrożny i mądry mężczyzna by nie stać się ofiarom szantażu przez kobietę?, nie będzie się zbliżał do żadnej na odległość 3 metrów, a jak poczuje potrzebę kontaktu z kobietą to pójdzie do agencji towarzyskiej, a tam zapewne spotka kobietę szukającą kontaktu z mężczyzną.
  Ofiarami przemocy seksualnej są kobiety i mężczyźni,ale każde z nich z innego powodu.
  Będzie lawinowy wzrost singli, życie rodzinne stanie się abstrakcją.
  A jak Prokurator będzie oceniał kto kogo gwałcił w łożu małżeńskim ?,
  A zboczonego seksualnie gwałciciela uznać za przestępce i pozbawić męskich motywacji do gwałtu a nie prawnie regulować stosunki pomiędzy kobietą a mężczyzną w tym temacie, bo takie podejście stwarza podejrzenie o anormalność twórców ustawy i urąga powadze regulacji międzyludzkich.
  By wytonować moje wywody rażące kogoś etycznie pozwolę sobie zakończyć dowcipnym zdarzeniem przed sądem, z powództwa Noga Janem, a powodem Noga Stefanem, sprawa wielokrotnie odkładana, co raz zeznają nowi świadkowie, Sąd ma problemy z rozstrzygnięciem sprawy, na koniec zostaje wezwany kolejny świadek, sąd pyta świadka co wie w tej sprawie, świadek odpowiada, Wysoki Sądzie, pomiędzy Nogami porządku nie było i nie będzie, a wracając do ustawy, pomiędzy kobietą a mężczyzną iskrzyło i iskrzyć będzie do końca świata. majek

 • tuchajbeju

  Oceniono 2 razy 0

  i pozostaje najważniejsze- polska policja państwowa. Tam przważają osobnincy nie mający chęci, talentów czy umiejetności do wykonywania pracy, Więc idą służyć, ZA niezłe pieniądze, a po 15 latach " mordęgi w służbie ludu " na emeryturkę. Dla takich osobnikó jakakolwiek sprawa większa niż pijany rowerzysta to stres i urwanie głowy. więc cóż że kobieta zgłosi, gliny nic nie znajdą. No chyba że ofiara zna sprawcę i poda panom policjantom dowody na popełnienie gwałtu.

 • aekielski

  Oceniono 2 razy 0

  Kto i kiedy wprowadził to barbarzyńskie prawo? Wtedy biliście brawa a teraz wybrzydzacie. Tytuł sugeruje, że to prawo barbarzyńców komunistycznych.

 • Oceniono 6 razy 4

  ktoś kto napisał ten artykuł nie miał pojęcia o tym dlaczego przestępstwo (poprawnie występek) zgwałcenia jest ścigane na wniosek- jest to tak osobista trauma, że decyzję ... szkoda gadać. Chcę do Mozambiku.
  "Zgadza się. Barbarzyńska zasada, że moje ciało należy do mnie została zastąpiona cywilizowaną zasadą, że moje ciało należy do państwa."
  właśnie tak

 • sosna80

  Oceniono 7 razy -3

  "To zmiana prawa z barbarzyńskiego na cywilizowane"
  Zgadza się. Barbarzyńska zasada, że moje ciało należy do mnie została zastąpiona cywilizowaną zasadą, że moje ciało należy do państwa.

 • zigzaur

  Oceniono 10 razy -2

  Bez sensu.
  W sprawach o gwałt podstawowym dowodem jest zeznanie pokrzywdzonej. Do tej pory gwałt był ścigany wprawdzie na wniosek pokrzywdzonej ale przez oskarżyciela publicznego. Wystarczy, aby pokrzywdzona podpisała się pod zdaniem "Żądam ścigania i ukarania sprawcy." Taka rubryka istnieje na druku protokołu zawiadomienia o popełnieniu przestępstwa.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX