''Miller sprowadził do Polski zagrożenie terrorystyczne'' - Pinior ostro o przewodniczącym SLD

Leszek Miller

Leszek Miller (Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta)

Senator PO Józef Pinior w ostrych słowach skomentował w ?Superstacji? tłumaczenia Leszka Millera o jego niewiedzy w kwestii tajnych więzień CIA w Polsce. - Millerowi Polska miesza się z Maroko - mówił Pinior.
- Zgoda na to, by na terenie Polski było tajne więzienie CIA naraziła Polskę na niebezpieczeństwo ataku. Miller kompromituje się, kiedy mówi, że premier nie powinien wiedzieć o operacjach wywiadu. To by oznaczało, że polskim wywiadem kierował wywiad amerykański, bo za to płacił. Millerowi Polska miesza się z Maroko - powiedział senator PO.

- To jest wypowiedź kompromitująca Leszka Millera. Gdyby tak było, to by się okazało, że polski wywiad cywilny podlegał za czasów premiera Leszka Millera decyzjom zagranicznego wywiadu. To coś nieprawdopodobnego. Premier nie kierował polskim wywiadem? Kierował wywiad USA, bo płacił? Millerowi Polska miesza się z Maroko. Powinien sobie przeczytać na czym polega państwo demokratyczne i przeczytać polską Konstytucję - mówił Pinior w "Superstacji".

"Ta decyzja naraziła Polskę na niebezpieczeństwo ataku"

Polityk PO tłumaczył też, że decyzja ówczesnych władz o umiejscowieniu w Polsce tajnych więzień CIA sprowadziła kraj zagrożenie. - To jest sprawa powszechnie znana, napisała o tym "Washington Post", jedna z najważniejszych gazet na świecie. Leszek Miller swoją decyzją polityczną, kiedy zgodził się, by w Polsce funkcjonowało tajne więzienie CIA, w którym torturowano ludzi, sprowadził do Polski zagrożenie terrorystyczne. Ta decyzja naraziła Polskę na niebezpieczeństwo ataku - powiedział dziennikarzowi Superstacji senator PO Józef Pinior.

"Jeżeli wywiad otrzymał jakieś pieniądze, to super"

Wczoraj gazeta "Washington Post" opublikowała informacje, według których CIA zapłaciła polskiemu wywiadowi 15 milionów dolarów za prowadzenie tajnego więzienia w Kiejkutach.

Były premier Leszek Miller tłumaczył po tych doniesieniach w "Superstacji", że nie wiedział o operacjach wywiadu, bo siłą działania tajnych służb jest działanie w warunkach dyskretnych. - Problem byłby dla wywiadu wtedy, kiedy to wywiad by komuś zapłacił, ale jeżeli wywiad otrzymuje pieniądze za jakąś współpracę... Myślę, że nie chodzi o żadne więzienia, tylko jakąś inną operację. Problem dla polskich władz byłby wtedy, gdyby były jakieś nie do końca jasne i ujawnione wydatki, ale jeżeli wywiad otrzymał jakieś pieniądze?... No super! - mówił Miller. 

Chcesz na bieżąco dowiadywać się o najnowszych wydarzeniach? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE! Tutaj znajdziesz wersję na telefony z Androidem >>> A tutaj wersję na Windows Phone >>>

Zobacz także
 • "Nie było żadnych więzień CIA". To mówili politycy przed publikacją "Washington Post" [A CO MÓWIĄ DZISIAJ?]
 • Adam Bodnar CIA zapłaciła za więzienie w Polsce? "Polska jawiła się jako miejsce bezpieczne - że tu nie będzie zakłóceń..."
Komentarze (109)
''Miller sprowadził do Polski zagrożenie terrorystyczne'' - Pinior ostro o przewodniczącym SLD
Zaloguj się
 • hardy1

  Oceniono 1 raz 1

  Mogę napisać jedno - działalność i wypowiedzi Piniora wystawia Polskę i polskie służby wywiadu na skrajne niebezpieczeństwo. Pinior niebezpiecznie zbliża się do działalności innego szkodnika - Macierewicza, który doprowadził do ogromnych zagrożeń w 2006 roku.

 • skuba2

  Oceniono 1 raz 1

  Pinior jest wiecepierdoła! Koniecznie chce robić za jedynego sprawiedliwego, niestety to on rozjątrza sytuację (nader delikatną) i oczywiście sam "sprowadza" itd.....

 • andrzej.rokosz

  Oceniono 1 raz 1

  Wiarygodność Piniora, od czasu jak zaczął zmieniać partie jak rękawiczki, jest podobna do wiarygodności wszystkich karierowiczów. Źle zainwestował swoją legendę.

 • hen-live

  Oceniono 1 raz 1

  Pinior rzecznikiem Al-Kaidy.To tak jakby napluc w twarz ofiarom zamachów terorystycznych i ich rodzinom.

 • mederith

  Oceniono 4 razy -4

  Co przeslawna prokuratura Wolnej Rzeczpospolitej Polskiej zrobi z tym FANTEM...MILLEREM??? BYŁYM PREZESEM RADY CZERWONYCH MINISTROW?????

 • kibic_rudego

  Oceniono 3 razy -1

  zamknąć tego ..... w Kiejkutach do czas jak nie powie gdzie przepierdzielił te $15 mln

 • Oceniono 3 razy 1

  Dzienikarze mówili za dużo i mówią , sprawy tajne i rządowe to nie jest temat do rozgłosu , stwarzają zagrożenie dla calego narodu .Moim zdaniem dzienikarże mają pozwalane na zbyt wiele w Polsce.Zachowują sie jak propagandowe jednostki struktualne nie opowiadające sie po niczyjej stronie dbające tylko o własne interesy i rozgłos medialny . Łukasz Koproski

 • stan-1

  Oceniono 3 razy -1

  " Przedstawiciele ówczesnych polskich władz zamiast zaprzeczać, niech już lepiej milczą" - ocenił Sifton."

 • and-j1

  Oceniono 5 razy 1

  Pinior boi się, że terroryści wysadzą w powietrze senat..... To pan i inni narazili Polskę na ewentualne zagrożenie przez bezmyślne wypowiedzi .....

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje