''Miller sprowadził do Polski zagrożenie terrorystyczne'' - Pinior ostro o przewodniczącym SLD

24.01.2014 17:19
Leszek Miller

Leszek Miller (Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta)

Senator PO Józef Pinior w ostrych słowach skomentował w "Superstacji" tłumaczenia Leszka Millera o jego niewiedzy w kwestii tajnych więzień CIA w Polsce. - Millerowi Polska miesza się z Maroko - mówił Pinior.
- Zgoda na to, by na terenie Polski było tajne więzienie CIA naraziła Polskę na niebezpieczeństwo ataku. Miller kompromituje się, kiedy mówi, że premier nie powinien wiedzieć o operacjach wywiadu. To by oznaczało, że polskim wywiadem kierował wywiad amerykański, bo za to płacił. Millerowi Polska miesza się z Maroko - powiedział senator PO.

- To jest wypowiedź kompromitująca Leszka Millera. Gdyby tak było, to by się okazało, że polski wywiad cywilny podlegał za czasów premiera Leszka Millera decyzjom zagranicznego wywiadu. To coś nieprawdopodobnego. Premier nie kierował polskim wywiadem? Kierował wywiad USA, bo płacił? Millerowi Polska miesza się z Maroko. Powinien sobie przeczytać na czym polega państwo demokratyczne i przeczytać polską Konstytucję - mówił Pinior w "Superstacji".

"Ta decyzja naraziła Polskę na niebezpieczeństwo ataku"

Polityk PO tłumaczył też, że decyzja ówczesnych władz o umiejscowieniu w Polsce tajnych więzień CIA sprowadziła kraj zagrożenie. - To jest sprawa powszechnie znana, napisała o tym "Washington Post", jedna z najważniejszych gazet na świecie. Leszek Miller swoją decyzją polityczną, kiedy zgodził się, by w Polsce funkcjonowało tajne więzienie CIA, w którym torturowano ludzi, sprowadził do Polski zagrożenie terrorystyczne. Ta decyzja naraziła Polskę na niebezpieczeństwo ataku - powiedział dziennikarzowi Superstacji senator PO Józef Pinior.

"Jeżeli wywiad otrzymał jakieś pieniądze, to super"

Wczoraj gazeta "Washington Post" opublikowała informacje, według których CIA zapłaciła polskiemu wywiadowi 15 milionów dolarów za prowadzenie tajnego więzienia w Kiejkutach.

Były premier Leszek Miller tłumaczył po tych doniesieniach w "Superstacji", że nie wiedział o operacjach wywiadu, bo siłą działania tajnych służb jest działanie w warunkach dyskretnych. - Problem byłby dla wywiadu wtedy, kiedy to wywiad by komuś zapłacił, ale jeżeli wywiad otrzymuje pieniądze za jakąś współpracę... Myślę, że nie chodzi o żadne więzienia, tylko jakąś inną operację. Problem dla polskich władz byłby wtedy, gdyby były jakieś nie do końca jasne i ujawnione wydatki, ale jeżeli wywiad otrzymał jakieś pieniądze?... No super! - mówił Miller. 

Chcesz na bieżąco dowiadywać się o najnowszych wydarzeniach? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE! Tutaj znajdziesz wersję na telefony z Androidem >>> A tutaj wersję na Windows Phone >>>

Zobacz najnowsze wideo

Zobacz także
Komentarze (109)
Zaloguj się
 • viaac

  Oceniono 136 razy 100

  "Problem dla polskich władz byłby wtedy, gdyby były jakieś nie do końca jasne i ujawnione wydatki, ale jeżeli wywiad otrzymał jakieś pieniądze?... No super!"

  Wniosek z tego taki, że pracownicy wywiadu mogą - równie dobrze - zająć się stręczycielstwem, albo handlem żywym towarem. Będą wpływy, nikt się nie oburzy.

 • smok61

  Oceniono 79 razy 57

  Oczywiście....mili brunatni panowie, nie mają pretensji do nas o to, że tłukliśmy ich kędzierzawe łby w Iraku. Właściwie zupełne zapomnieli o naszej bratniej pomocy Stanom Zjednoczonym w Afganistanie.
  Im...najbardziej chodzi o to, że w Polsce przeładowywano jeńców ....

 • papaleone

  Oceniono 67 razy 35

  Proszę natychmiast przeprosić Talibów?
  I żeby to było przedostatni raz! :)

 • dziadekjam

  Oceniono 64 razy 34

  "Pinior ostro o przewodniczącym SLD: Miller sprowadził do Polski zagrożenie terrorystyczne."
  ========================================================================
  Bez jaj panie Pinior, nawet terrorysta-samobójca nie zdecyduje się na zamach w Polsce, bo w tym kraju jest zbyt dużo niespodziewanych zagrożeń...

 • Sill Dementy

  Oceniono 41 razy 29

  ech ci senatorowie, oni tak nam potrzebni na utrzymaniu, jak żywi pedofile z krzyżem.

 • medalik111

  Oceniono 65 razy 29

  Napisałem to już wczoraj.
  Jeżeli to prawda o więzieniach CIA w Polsce, to jest tylko kwestią czasu kiedy pier....nie u nas parę bombek i nie zdetonuje ich Brunon K. tylko jakiś fanatyk, któremu inne poj...ne fanatyki wmówią, że to jego przepustka do wiecznego raju.
  I to nie jest śmieszne, tylko realne zagrożenie.

 • almagus

  Oceniono 44 razy 28

  Dobrze przytulić jeszcze 15mln $, dodatkowo za Gruzję i Afganistan, ale to już prawica!

 • duj

  Oceniono 20 razy 14

  gdybym był Millerem, wziął 15 baniek i trzymał je w jakimś banku na Kajmanach - to na pewno nic bym o tym nie wiedział

 • westlondon

  Oceniono 102 razy 12

  Na niebezpieczenstwo ataku to Polske narazil Pinior i inni idioci, ktory takie rzeczy ujawniaja.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje