Komentarze (375)
Autor tekstu w "Washington Post": Moje źródła mają bezpośrednią wiedzę o tym, co się działo. Więzienia i tortury to fakt
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • gc27282

  Oceniono 6 razy 4

  Goldman broni Arabow. Swiat stanal na glowie... innym sie w tych glowach troche pop... bo juz sie w Polsce szriatu nie moga doczekac.

 • zagonczyk_jaremy

  Oceniono 2 razy 0

  Więzienie?
  Świetna przykrywka.
  Bo jak w cywilizowanym świecie ukryć faceta o twarzy spoglądającej, ze wszystkich
  wizualnych mediów?
  Najlepszego agenta, z ciężkim schorzeniem nerek, wymagającego leczenia w
  dobrze wyposażonej klinice....
  Więzienie!
  I umiejętne puszczanie farby, przecieki.
  Nawet Klewki, Lepper i tamtejsi talibowie - pamiętacie?
  Bright Mountain Rd. - ulica w Langley, trudno o bliższą centrali lokalizację
  domu. Numeru nie podałem celowo, ulica niedługa.
  Mieszkańcom Stanów polecam wycieczkę. Wjazdu nie ma już w Turkey Rd.,
  ale na piechotę przepuszczają czasem. Można się tam dostać od strony
  lasu. Aparat fotograficzny działa jak czarodziejska różdżka - niemal spod ziemi
  wyłaniają się stanowczy, dobrze ubrani panowie, w ciemnych okularach.
  Niektórzy się nie przejmują i odbezpieczone gnaty trzymają już w dłoniach.
  Niedługo wiosna, dużo świeżej zieleni - będzie łatwiej.
  Dlaczego o tym piszę?
  Więzienie - mistyfikacja.
  Brawurowa akcja zabicia najbardziej poszukiwanego "terrorysty" uwieńczona
  wrzuceniem jakichś zwłok do oceanu - także.
  Olsztyński pacjent.......

 • wmc-33

  Oceniono 11 razy 1

  A ja mam źródła, według których Goldberg to kozojebca, a jego matka dawała wszystkim już w podstawówce. Moje źródła mają bezpośrednią wiedzę o tym, co się działo.

 • assassyn

  Oceniono 7 razy 3

  "...Rozmawiam tylko z ludźmi, którzy mają bezpośrednią wiedzę o tym, co się działo..." Żydzi to chyba maja jakieś szczególne zdolności, potrafią czytać w myślach? :)

 • stanislaw50

  Oceniono 7 razy 3

  Sprzedali sukinsyny Polaków - nie po raz PIERWSZY !!!. Naiwni politycy z lewicy po raz kolejny uwierzyli parszywym amerykańskim dyktatorom. Sprzedali nas POLAKÓW, wskazując POLSKĘ jako źródło do ewentualnego ataku terrorystycznego. A ci nasi durnie wierzą w jakieś wizy. Ja bym palantów po prostu też do POLSKI nie wpuszczał, a jaki oni mają przywilej ? Sprzedali nas w trakcie II wojny STALINOWI, bo im się to opłacało. NAIWNIACY przetrzyjcie oczy !!! ONI ZAWSZE O SWICH DUPACH TYLKO MYŚLĄ. DYKTATOR WSPÓŁCZESNEGO ŚWIATA !!!
  Mieszali w Iraku, mieszali w Afganistanie, mieszali w Afryce, mieszają w Syrii, Iranie i Korei, a teraz mieszają naiwnym UKRAIŃCOM. Kto inaczej sobie wyobraża świat niż USA jest TERRORYSTOM, DYKTATOREM .....
  NAIWNIACY !!!
  SPRZEDALI NAS za swoje PARSZYWE - BRUDNE DOLARY !!!
  demos

 • another_messiah

  Oceniono 12 razy 4

  Miller, szanowny panie, ale z pana tania dziwka :)

 • vald

  Oceniono 11 razy 7

  Komu zależy na tym by Polska było pod pręgierzem i na ustach tych wszystkich hipokrytów, którzy za świętych się mają - łatwo się domyślić. Poza tym , nikt nie szczeka, nie piętnuje tych którzy przetrzymywali, torturowali i przesłuchiwali. Żaden Polak nie brał w tym udziału .My wydzierżawiliśmy teren, pomieszczenia , i dostaliśmy za to zapłatę (15mln $) . Nikt nie przykładał ręki do tego co amerykanie tam robili. Niech sami się uderzą w piersi.
  Poza tym takie lądowiska były też w Rumunii i w Litwie. Jakoś nie słychać by ktoś robił zarzuty tym krajom. Coś tu śmierdzi i to bardzo. Komuś bardzo zależy by nas piętnowano w UE. Komu? Przecież to łatwe i proste.

 • doktor104

  Oceniono 3 razy 3

  Tę historię polecam miłośnikom naszych sojuszy, jakoś tak się składa, że nasi zachodni "sojusznicy" prędzej czy później nas sprzedają.

 • doktor104

  Oceniono 6 razy 0

  Dla moralizatorów i etyków tak licznie obecnych na tym forum pozwolę sobie przypomnieć jeden dziwnym trafem przemilczany fakt historyczny:
  Pierwszym politykiem "demokratycznego" państwa który wydał rozkaz użycia gazów bojowych przeciw ludności cywilnej był słynny demokrata i moralizator niejaki Winston Churchill.
  Oczywiście za zamach z 2011r mamy prawo mścić się, za zamachy dokonane przez białych demokratów zemsta jest zbrodnią.

 • sentendre

  Oceniono 5 razy 3

  Polacy to jelenie. Kiedyś chcieliśmy sprzedać helikoptery do Birmy. USA i organizacje praw człowieka zaprotestowały. W efekcie my nie sprzedaliśmy tylko Amerykanie. W sprawie więzienia w Kiejkutach zachowujemy się równie idiotycznie - może kiedyś wyjdzie na jaw, gdzie w Europie Zachodniej były black sites i dlaczego tamte rządy milczały. Racją stanu jest walczyć z terroryzmem i racją stanu jest milczeć o szczegółach tej walki. Zawsze!!!!

 • micki2079

  Oceniono 12 razy 6

  W tym artykule i w tej calej wywolanej bezsensu aferze,promuje sie bandziorow muslimskich. Metody CIA sa znane nie od dzis,ale sa skuteczne i nie ma co sie zastanawiac nad prawami 'czlowieka'bestii.

 • erdol123

  Oceniono 11 razy 7

  Skończcie wszyscy z tą poprawnością nie da sie słuchać tego bełkotu .!!!! Zastanówcie się może wszyscy kim są ci torturowani . To są mordercy zbijający dzieci kobiety i starców za nic mających nasze europejskie zasady moralne za nic mają nasza europejska kulturę mordują niewinnych w biały dzień na ulicach Londynu tworzą patrole i szykanują kobiety tylko dla tego że ubieraja się inaczej niż nakazuje ich bóg . Niech europejczyk amerykanin czy australijczyk pojedzie do ich kraju i zacznie wprowadzac swe zasady jak go potraktują niech każdy sobie odpowie ? Oni są źli i należy ich eliminować z naszego życia niech sobiesiedza u siebie w kraju i niech sobie tam robią co chcę a od nas niech trzymają się z daleka i będzie wszystko dobrze i ci wielcy ich obrońcy poczekajmy aż któregoś z waszych bliskich spotka krzywda z ich strony.

 • erdol123

  Oceniono 10 razy 6

  Skończcie wszyscy z tą poprawnością nie da sie słuchać tego bełkotu .!!!! Zastanówcie się może wszyscy kim są ci torturowani . To są mordercy zbijający dzieci kobiety i starców za nic mających nasze europejskie zasady moralne za nic mają nasza europejska kulturę mordują niewinnych w biały dzień na ulicach Londynu tworzą patrole i szykanują kobiety tylko dla tego że ubieraja się inaczej niż nakazuje ich bóg . Niech europejczyk amerykanin czy australijczyk pojedzie do ich kraju i zacznie wprowadzac swe zasady jak go potraktują niech każdy sobie odpowie ? Oni są źli i należy ich eliminować z naszego życia niech sobiesiedza u siebie w kraju i niech sobie tam robią co chcę a od nas niech trzymają się z daleka i będzie wszystko dobrze i ci wielcy ich obrońcy poczekajmy aż któregoś z waszych bliskich spotka krzywda z ich strony.

 • inspector07

  Oceniono 5 razy -1

  trochę teraz w innym świetle wyglądają ataki na naszych żołnierzy w Iraku - odeszliśmy od etosu "za waszą wolność i naszą" w kierunku bycia okupantami

 • tdabc

  Oceniono 5 razy 3

  Washington Post jest tak wiarygodne jak Wirtualna Polska. Nawet oba te media mają skrót WP.

 • patriotaa

  Oceniono 14 razy 6

  Panie Adamie Goldman kim pan jest żydem czy muzułmaninem ? Określ się pan.jeśli żydem to panu chodzi o te 15 milionów a jeśli alkaidowcem to powinni pana dawno zgładzić byś pan nie organizował zamachów na niewinnych ludzi zwanych niewiernymi.

 • patriotaa

  Oceniono 15 razy 3

  Panie Goldman słyszał pan dzwon a nie wiesz gdzie jest on. Panie żydek panu nie chodzi o tortury i więzienia ale usłyszał pan o 15 milionach i szlak pana trafia że panu nic z tych 15 milionów nie wpadło do kieszeni. gdzie tylko jakaś kasa to zaraz żydek chętny na tą kasę. Mówi pan że rozmawiał z ludźmi mających wiedzę na temat więzień. Ciekaw jestem z którego pan wyssał te wiadomości czy nie czasem z paluszka obrzezanego ? Skończ waść pisać te bzdury i zajmij się higieną obrzezańca swego bo spleśnieje bo czuć jego smród aż w Polsce ponieważ wiatry wieją od USA w kierunku Polski. A mamy tu czyste powietrze i nie chcemy wąchać twego smrodu.

 • szlag_mnie_trafi

  Oceniono 11 razy 9

  A tak na marginesie - nikogo nie dziwi to, że cała afera wypłynęła właśnie w momencie zamieszek na Ukrainie? Dodajcie sobie dwa do dwóch, skoro takimi specami od spraw międzynarodowych jesteście?

 • tomtg123

  Oceniono 13 razy 3

  Plotka powtarzana 100 razy nie staje się bardziej prawdziwa. Ja NIE WIEM czy były więzienia CIA (inna sprawa, ze chyba by mi one jakoś przesadnie nie przeszkadzały) i nie udaję, ze to wiem.
  I dlatego dopóki nie będzie dowodów, dopóty informację traktuję jako plotkę.
  Bo, póki co, mamy całą serię artykułów w Washington Post, ale w żadnym z nich nie ma jednoznacznych dowodów na prawdziwość tej informacji , autorzy powołują się na anonimowe informacje i uznają następne publikacje w Washington Post za "dowody" dla poprzednich z tej gazety....
  Równie dobrze jakiś Jasio Kowalski mógłby raz powiedzieć że 2+2 = 5 i to potem udowadniać, powtarzajac to samo, co pół roku....
  Tak jak wszyscy na tym forum NIE WIEM czy były więzienia, ale nie udaję że wiem i mam świadomość, że wielokrotne publikowanie nieudowodnionych informacji jest plotką, a nie dowodem.
  Jeśli (?) pojawiłyby się dowody, to byłaby inna rozmowa, ale na dziś jest, jak jest.

 • twstyropian

  Oceniono 4 razy 0

  dobrze, że nagłośniono, ciapasy nie będą się do nas pchać, żeby im mineralna nie zaszkodziła.

 • arahat1

  Oceniono 9 razy 3

  koreanczyk na ksiezycu!!! W rzeczywistości informację trzy dni temu "stworzył" Colm Williamson, redaktor irlandzkiego serwisu satyrycznego waterfordwhispersnews.com. Ciekawe, czy zdawał sobie sprawę, jak wiele ludzi w to uwierzy....ale plebs wierzy we wszytsko co niesie internet/prasa..

 • fjan

  Oceniono 2 razy 2

  Te 15 mln dolarów może wpadły pod szafę i leża tam do dziś. Warto poszukać.

 • miejscowy2020

  Oceniono 7 razy -3

  Na partię zbrodniarzy torturujących ludzi, łapówkarzy i złodziei głosu nigdy nie oddam.

 • ergosumek

  Oceniono 8 razy 2

  To niektórym już gula nieźle lata?
  Pieniądze w gotówce, a kartonowych pudłach, ja pie.......ę!
  Szkoda słów.
  A tak się wypierali!

 • peppers01

  Oceniono 10 razy 4

  Wywiad istniał, istnieje istnieć będzie. Czy się nam to podoba czy nie.
  Albo współpracujemy z naszymi sąsiadami (a oni z nami) albo nie. Jednak wtedy sami siebie skreślamy ze światowej polityki.
  Skandalem w tej całej sprawie są tylko dwie rzeczy. Pierwsze (nie do końca zależna od nas) to jej ujawnienie. Druga to rozgłos nadany jej przez naszych polityków oraz nasze media.
  cywilizowane Państwa takich spraw zwyczajnie NIE komentują. W ZADEN sposób.
  No ale u nas Pan M. rozpi... cały wywiad i zamiast ponieść za to odpowiedzialność stał się celebrytą (tak politycznym jak i medialnym)

 • kola

  Oceniono 6 razy 0

  Parafrazujac wieszcza:

  'Ku... narodów jesteś i papuga', Rzeczpospolito rzadzona przez czerwonych i styropianowych kapusiów oraz zdrajców.

 • rezun-one

  Oceniono 4 razy 2

  Bardzo mnie ciekawi czy dane na temat udziału Polski w torturach wypłynęły z CIA czy może z GRU? Dziwnym trafem zbiegły się z zamieszkami na Ukrainie.
  Czyżby Polska "zbrodnia" miała je przykryć?
  Jak pan myśli panie Macierewicz, skąd oni wiedzą ile było pieniędzy i w jakich były pudłach?
  Na pewno było to w dokumentach WSI które pan woził po Warszawie.
  To jedyny przypadek gdzie cywil decydował gdzie trafią dokumenty najtajniejszej służby.
  No i trafiły

 • szlag_mnie_trafi

  Oceniono 8 razy 4

  Naprawdę nie rozumiecie, że pierwsze (i w zasadzie - jedyne) co należy w tej sprawie zrobić to zaprzeczać ile się da? Iść w zaparte do końca? Jeśli takiej prostej prawdy nie rozumiecie, to nie nadajecie się do komentowania takich spraw.

 • arahat1

  Oceniono 5 razy -1

  adam i do tego goldman...ci sami torturowani sadza kwiatki na grobach swoich ofiar np w twoim panstwie tz w izraelau??? koniec z poprawnoscia,,najbardziej debilna definicja jaka wciska sie w mozgownice plebsu....

 • tata60

  Oceniono 10 razy 8

  Podziwiam odwagę w formułowaniu odważnych tych wszystkich, co ,,wiedzą", są ,,pewni", są ,,przekonani". Powinni wiedzieć, że sprawy wywiadu w Innych, nie Polsce, krajach są tajniejsze od najtajniejszych. I nigdy nie ujrzą światła dziennego. Za kpinę uważam pytanie Prokuratury Generalnej do Prokuratury USA w sprawie pomocy prawnej w sprawie wiezień CIA. Amerykanie posłali ich na ,,szczaw" i poślą jeszcze tysiąc razy, bo nigdy nie ujawniają spraw dotyczących wywiadu. Tylko w takim kraju jak Polska sądzi się żołnierzy za udział w wojnie w Afganistanie. Bo oni sobie tam pojechali dla przyjemności. A wywiadu w Polsce to Macierewiczowi i jego sługusom nie udało się spacyfikować. Dowiedzieli się tylko to, co im podsunięto. O poziomie dziennikarzy piszących o służbach świadczy fakt, że używają pojęcia ,,agenci" w stosunku do pracowników tych służb. Agent to tajmy współpracownik.

 • skasowana

  Oceniono 4 razy 2

  Głosujcie na SLD.
  Najlepiej we wszystkoch kolejnych wyborach.........

 • ricci15

  Oceniono 3 razy -1

  komuchy dobrze sobie zyja za te dolary, a reszta musi sie wstydzic za nich, moze to wlasciwa pora na usuniecie z zycia publicznego prominentow SLD, pospolitych kryminalistow, prawdziwych mezczyzn poznaje sie po tym jak koncza,a ten Miller i jego satelici chyba marnie skoncza

 • ledwozip

  Oceniono 9 razy 3

  Nie długo już muzoły będą nas w Europie na ulicach bić, a my za próbę obrony będziemy sądzeni za rasizm. Sądzić nas będą biali "pożyteczni idioci" (wszyscy lewacy) w imię poszanowania innych kultur.

 • draga79

  Oceniono 7 razy 3

  Juz pisza u Reutersa POLISH JAILS
  Były polskie obozy / nie niemieckie/ teraz są polskie wiezienia / nie amerykańskie/

  A nasi politykierzy z Palikotem na czele już do gardła rzucają się Millerowi ,zamiast
  solidarnie stanowczo protestować .
  Typowe dla" polaczków ". Zawsze zastanawiałem się dlaczego XVI wieczna silna Polska została rozgrabiona 3 rozbiorami .

  TERAZ JUŻ WIEM !!!!

 • calmy

  Oceniono 5 razy 1

  "polskie śledztwo"

  W Niemczech też prowadzono po wojnie "intensywne śledztwo" w sprawie niemieckich zbrodni wojennych. Nawet po 20 latach przed sądem stanęli drobni zbrodniarze.

 • ryszard461

  Oceniono 1 raz 1

  Te 15 milionów to zbyt mało, aby mogło znacząco poprawić budżet służb specjalnych, a tym samym zapewnić dozgonną wdzięczność, za okazaną koleżeńską pomoc finansową. Gdyby jednak potraktować te dolary jako łapówkę osobom prywatnym, o to dostatecznie wiele, aby nikt nie puścił farby przez lata i sprawa się nie wydała. Terrorystów zdarza się torturować, łapówkarzy nie.

 • zerozer52

  Oceniono 4 razy -2

  A nasi udają, że wsio ok.

 • lukki69

  Oceniono 4 razy 4

  rozśmiesza mnie Wasze oburzenie w kraju pełnym agentów z różnych krajów..;) Nie takie cuda tu się dzieją,to akurat wylazło.kwestia najważniejsza:kto wziął kase? Ale to jest nasz najmniejszy problem z obecnych..

 • komarrek

  Oceniono 11 razy 7

  Wstyd mi za ten kraj. Ciągle słyszę o patriotyzmie o honorze o wartościach. Powiedzcie mi kto tu ma honor, wartości, kto jest patriotą? Łysi którzy demolują Warszawę? Kierowcy którzy uciekają z miejsca wypadku zostawiając ofiary na śmierć? Skorumpowani politycy? Księża gwałcący dzieci? Rzygać mi się chce. Co za kraj.

 • draga79

  Oceniono 9 razy 3

  Jedynie Miller ma "jaja" w tym całym politycznym bagnie.

  Np. Palikot , oraz zgraja politykierów już osądziła Millera, na podstawie artykułu w jakimś amerykańskim szmatławcu napisanego przez p. Goldmana .
  Ten artykuł to przypadek ,czy prowokacja przed wyborami w Polsce ??

  Teoretycznie gdyby nawet tak było , to by było zgodne z tym ,co ZDECYDOWANA WIĘKSZOŚĆ myśli i chciałaby aby tak postępować z terrorystami.
  Lepiej wymusić zeznania od terrorysty na temat powiązań i planowanych zamachów , niż opłakiwać dziesiątki , lub setki zabitych niewinnych ludzi .

 • komarrek

  Oceniono 4 razy 4

  Prawda jest taka że ostatni politycy którzy mieli jakiś honor czy wartości wyginęli w czasach PRLu. Nie chcę tu gloryfikować żadnego systemu po prostu stwierdzam że to były inne czasy. Większość rodzimych intelektualistów dorastała właśnie wtedy. Dziś to już jest inna mentalność na wielu płaszczyznach. Kiedyś dla ucznia dobre stopnie były nie tyle powodem do dumy co oczywistym obowiązkiem, dzisiaj dla wielu uczniów powodem do dumy są wagary i liczba zagrożeń na semestr. Takie podłe czasy.

 • bananek_2

  Oceniono 3 razy 1

  Goldman tak świetny i rzetelny dziennikarz AP jak Narciso Contreras zdobywca Pulitzera 2013

 • mz50

  Oceniono 8 razy 2

  I jak tu wierzyć Amerykanom.
  Najpierw wykorzystują dobrą wolę i przychylność naiwnych Polaków a potem ICH DZIENNIKARZE OCZERNIAJĄ NAS. Nie wiem co tu jest grane, ale wobec nas Polaków to jest nie w porządku. Uważam, ze ci którzy skłonili nas żeby przyjąć więźniów, powinni nas teraz obronić , a zostawili nas na pastwę losu.

 • honkers

  Oceniono 6 razy 0

  Dla kogo ten Adaś pracuje ? Dla nawiedzonych mahometan którzy w nim jako żydzie nie widzą człowieka ? A może chce zaistnieć w mediach na godzinę?. Jak mu arab dynamit w gacie wsadzi to zapomni o problemach z prawami człowieka.

 • 7rybek

  Oceniono 8 razy 2

  Postkomuchy chciały się uwiarygodnić u kapitalistów.

 • jan.go

  Oceniono 4 razy 2

  15 mln to skandal ."Przyjaciołom " powinniśmy dać dupy za darmo.

 • diabetyczka

  Oceniono 3 razy 1

  CIA od dawna przekazywała dolary w kartonach różnym polskim organizacjom i instytucjom. Skąd teraz tyle hałasu? Biorąc pod uwagę, że w USA w odróżnieniu od Polski - tajemnica to jest tajemnica - komuś w USA zależy, aby skompromitować Polskę, bo USA to nie zaszkodzi.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX