Seremet o sprawie Trynkiewicza: Ustawa? Niezwykle trudny dylemat sprzeczności z konstytucją i ochrony życia

Czy ustawa, w myśl której Andrzej Trynkiewicz po wyjściu z więzienia dalej będzie izolowany, jest zgodna z konstytucją? Zdaniem Andrzeja Seremeta, prokuratora generalnego, niekoniecznie. - Dylemat dość oczywistej sprzeczności z konstytucją i ochrony życia ludzi był niezwykle trudny - przyznał w Poranku Radia TOK FM. - Ustawa już dziś budzi wątpliwości konstytucyjne - dodał.
Andrzej Seremet odniósł się w Poranku Radia TOK FM do sprawy Mariusza Trynkiewicza, seryjnego mordercy, który w lutym ma opuścić więzienie. Prokurator generalny przypomniał, że niedawno powstała strona "Śmierć Trynkiewiczowi". - To efekt histerii, która rozpętała się w mediach. Niekoniecznie potrzebnej, bo nie ma bezpośredniego zagrożenia. Służby państwowe zostały postawione w stan gotowości na tyle, że potrafią nas zabezpieczyć przed ewentualnymi działaniami tego człowieka - mówił gość Poranka Radia TOK FM.

"Ustawa już dziś budzi wątpliwości konstytucyjne"

Seremet komentował także kontrowersyjną ustawę o izolacji groźnych przestępców. Sugerował, że nie jest ona zgodna z konstytucją. - Trzeba było coś zrobić. Dylemat dość oczywistej sprzeczności z konstytucją i ochrony życia ludzi był niezwykle trudny - mówił prokurator generalny. - Czy rzeczywiście ta ustawa powinna mieć taki zasięg? Czy środki w postaci wieczystej detencji są właściwe standardom konstytucyjnym? Niech rozstrzygnie to trybunał - zaznaczył.

Seremet dodał, że jako prokurator generalny będzie przedstawiał swoje stanowisko w przedmiocie konstytucyjności ustawy. - Ona już dziś budzi wątpliwości konstytucyjne. Ale państwo rzeczywiście powinno coś zrobić. Szkoda, że tak późno - skwitował.

Więcej o:
Komentarze (30)
Seremet o sprawie Trynkiewicza: Ustawa? Niezwykle trudny dylemat sprzeczności z konstytucją i ochrony życia
Zaloguj się
 • ulebyk

  0

  Seremet, a co masz do powiedzenia w sprawie Stefana, brata Adasia Michnika, żydowskie, stalinowskiego mordercy, który nie niepokojony przez nikogo siedzi sobie w Szwecji? Da się jakos uchylić gwarancje nietykalności dla żydowskich zbirów w III Rzeczy?

 • stan-1

  0

  Już to widzę, Trynkiewicz będzie żył z odszkodowań za które ja zapłacę.

  podatnik

 • errata_net2

  Oceniono 2 razy 0

  25 policjantów, 11 radiowozów i specjalna ochrona, bo komuś przed laty zabrakło wyobraźni, by przewidzieć, że psychopatyczni mordercy nie dają się zresocjalizować... Okazuje się, że jesteśmy "lepsi" w westernowych rozwiązaniach w stosunku 25:1
  "I tym tylko od innych różni się ta ballada,
  że w tym mieście gdzieś na prerii krańcach
  na jednego mieszkańca jeden szeryf przypadał,
  jeden szeryf na jednego mieszkańca

  konsekwencje ten fakt miał ogromne,
  bo nikt w mieście za spluwę nie chwytał,
  i od dawna już każdy zapomniał,
  jak wygląda prawdziwy bandyta."
  (Wojciech Młynarski)

 • blski

  Oceniono 1 raz -1

  Po rozgrzaniu spoleczenstwa przez media powinno byc mozliwe dobrowolne porozumienie z Andrzejem Trynkiewiczem w celu zapewnienia mu ochrony.

 • prezio01

  Oceniono 2 razy -2

  Ha ha ha . Wiedziałem że nic z tego nie wyjdzie. Jak w każdej nawet najprostszej kwestii tak i tu pełostwo ryże polegnie.

 • antykkk

  Oceniono 3 razy -1

  Lepiej niech powiedzą gdzie jest zboczek Gil

 • rabingoldblatt

  Oceniono 3 razy 1

  Największe jaja będą, ze po tej medialno-prawniczej szopce, ustawie pisanej na kolanie i naciąganiu prawa okaże się, ze panu T. informację o stawieniu się do miejsca odosobnienia wyślą za pomocą niekompetentnej firemki z miejscem odbioru korespondencji w sex-shopie.:))

 • mark6

  Oceniono 6 razy -2

  Brawo polactwo!!
  W łamaniu prawa jesteście "miszczami" świata. Czy wam się podoba to czy nie to ten ZBRODNIARZ odsiedział wyrok, na który został skazany!!!
  Czy w dniu w którym był skazywany była mowa o DODATKOWYCH karach, które poniesie
  kiedy wyjdzie z "pudła". Dla was MIERNOTY prawo może działać wstecz, bo byliście takimi
  DEBILAMI, że nie przewidzieliście, że ta KANALIA wyjdzie kiedyś na wolność????
  Na jego miejscu zaskarżył bym was za jakąkolwiek "opiekę" policyjną i inne szykany.
  Podziękujcie sobie sami NIEUDACZNIKI. W tym Państwie NIC nie działa!!

 • chi_neng1

  Oceniono 7 razy 1

  "Seremet dodał, że jako prokurator generalny będzie przedstawiał swoje stanowisko w przedmiocie konstytucyjności ustawy. - Ona już dziś budzi wątpliwości konstytucyjne."

  "Ale państwo rzeczywiście powinno coś zrobić. Szkoda, że tak późno"

  Czy rzeczywiscie bylo to rola panstwa ? O kogo konkretnie chodzi - panstwo, czyli kto ?

  Czy nie jest to przypadkiem rola prokuratora generalnego, ktory siedzi na tym stolku od ilu lat ?
  Czy to nie jest wlasnie jego rola, jak tysiace innych spraw , ktore pan spartaczyl i wykonuje subiektywnie a nie obiektywnie i z korzyscia dla wybranych stron, ktorym musi pan byc lojalny z racji stanowiska ktore panu nadali?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX