Start tego dreamlinera mógłby skończyć się tragicznie. Gdyby nie jedna pasażerka, która zrobiła zdjęcie i wszczęła alarm...

21.01.2014 23:53
Pierwszy Boeing 787 Dreamliner w hali montażowej firmy, 2008 r.

Pierwszy Boeing 787 Dreamliner w hali montażowej firmy, 2008 r. (Fot. ROBERT SORBO REUTERS)

To zdjęcie naprawdę może wywołać strach. Ann Kristin Balto z Tromso, pasażerka samolotu Boeing Dreamliner linii Norwegian, zrobiła je, gdy samolot kołował na pas startowy i zaalarmowała stewardesę. Ze skrzydła dreamlinera wypływało paliwo. Start z lotniska w Bangkoku został natychmiast odwołany.


- Pokazaliśmy stewardesie przez okno [co się dzieje] - opowiadała potem dla serwisu "The Local" Ann Kristin Balto, która zrobiła zdjęcie wycieku paliwa. - Stewardesa złapała za telefon, nie wiem do kogo zadzwoniła, ale samolot natychmiast się zatrzymał - relacjonowała niedoszła pasażerka dreamlinera.

Pasażerów zakwaterowano w hotelu w Bangkoku. Polecieli do domu najbliższym wolnym lotem, do Oslo dotarli z 19-godzinnym opóźnieniem.

Rzeczniczka linii Norwegian Charlotte Holmbergh Jacobsson w rozmowie z norweską gazetą "Nordlys" potwierdziła, że widoczny na zdjęciu płyn cieknący ze skrzydła samolotu to paliwo. Zastrzegła jednak, że pasażerom nie groziło niebezpieczeństwo, a pilota zaalarmowałyby o wycieku kontrolki w kabinie.

Kolejne kłopoty dreamlinera

Nie wiadomo na razie, czy wyciek był winą błędu konstrukcyjnego samolotu, uszkodzenia maszyny podczas poprzedniego lotu czy błędu obsługi technicznej. Niezależnie jednak od przyczyny usterki to kolejna historia, stawiająca w złym świetle najnowsze dziecko inżynierów Boeinga - model Dreamliner. W 2013 roku cała flota tych samolotów była uziemiona przez kilka miesięcy, zanim nie usunięto usterki akumulatorów pokładowych.

Chcesz na bieżąco śledzić sytuację za granicą? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE! Tutaj znajdziesz wersję na telefony z Androidem >>> A tutaj wersję na Windows Phone >>>

Zobacz także
Komentarze (188)
Zaloguj się
 • vetcomsoy

  Oceniono 262 razy 234

  Szefostwo Boeinga musi mieć pełno w portkach przy takich doniesieniach. Gdyby spadł jakikolwiek inny ich samolot, to trudno, zdarza się. Ale jak spadnie Dreamliner, to rozpęta się piekło i będzie można zwijać biznes. Nawet jeśli po śledztwie (które trwałoby miesiącami) okaże się, że nie zawiniła maszyna, to i tak będzie już po zawodach. Balansują na cienkiej linie.

 • nitro2012

  Oceniono 250 razy 182

  proponuję sprzedać ten samolot boeingowi, i kupić jakieś normalne, nawet trochę używane, bez opcji dream

 • dra-h

  Oceniono 245 razy 151

  Dreamliner - nie wiem czy największy, ale na pewno najgłośniejszy bubel w historii lotnictwa...

 • pogromca_gamonia

  Oceniono 238 razy 84

  Wychodzi na to, że smoleński geniusz Binienda nie tylko skostruował zawiasy w klapie od sracza w tym samolocie, widocznie po kryjomu też dłubał przy tych zbiornikach... No i prawie mieliśmy piiii-bziuuuuu......
  Aaaaaanteeeek, do bojuuuuu !!!

 • blue911

  Oceniono 192 razy 74

  Co za g.....o! Niestety, juz niedlugo przeczytamy w porannej prasie wiadomosc o tragicznej smierci kilkuset osob. Bedzie to pierwsza katastrofa Szmelclinera. Wyobrazacie sobie jaki krzyk I zakazy posypalyby sie na swiecie jakby taka tandete zbudowali Rosjanie albo Chinczycy???! Ale hipokryzja. Polacy, nic sie nie stalo....

 • moonwind

  Oceniono 88 razy 58

  W zakładach Boeinga chyba wszyscy mają takie marzenie żeby ten samolot w końcu latał a nie stał na serwisie to taki ich American Dream-liner.
  Oby tylko jak już się tych koszmarów pozbędą ktokolwiek chciał do niego na trzeźwo wsiąść!

 • jkredman

  Oceniono 133 razy 49

  polski dreamliner = bochniarzliner

 • frankyy

  Oceniono 67 razy 37

  O rety, ale obciach!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje