Rzeź delfinów na japońskiej wyspie. Rybacy zagonili już 250 osobników

W pobliżu japońskiej wioski rybackiej Taiji, rozpoczęła się coroczna rzeź delfinów. Rybacy zagonili do zamkniętej zatoki 250 ssaków. Ekolodzy na żywo transmitują rzeź, by zwrócić uwagę na bestialstwo, które dokonuje się w tym miejscu.
Delfiny spędzają w małej ogrodzonej zatoce już trzecią noc, bez jedzenia i odpoczynku, podaje CNN. Rybacy wyławiają wybrane osobniki i wyciągają je na brzeg. Część zostanie sprzedana do akwariów i ogrodów zoologicznych. Reszta będzie przerobiona na mięso, które trafi do sprzedaży. 25 delfinów, w tym rzadki albinos zostało wyłowionych już w sobotę, następne 12 w niedzielę.

W tym roku aktywiści z grupy Sea Shepherd w ramach protestu przeciwko bestialskiemu traktowaniu zwierząt postanowili umieścić streaming rzezi na swojej stronie.

Rzeź w okolicach Taiji powtarza się co roku od dziesięcioleci. Zgadzają się na to japońskie władze. Twierdzą, że jest to częścią 400-letniej tradycji i kultury.

Uwagę świata na japońską wyspę Taiji zwrócił uwagę film "Zatoka delfinów", który w 2010 roku został nagrodzony Oscarem. Twórcy przeplatali nakręcone pod wodą sceny swobodnie pływających wielkich morskich ssaków z okrutnymi scenami masakry, jaką im urządzają rybacy. Filmowcy nakręcili materiały nielegalnie instalując kamery w zatoce.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE! Tutaj znajdziesz wersję na telefony z Androidem >>> A tutaj wersję na Windows Phone >>>

Komentarze (211)
Rzeź delfinów na japońskiej wyspie. Rybacy zagonili już 250 osobników
Zaloguj się
 • Anna Nowak

  0

  Takepart.com - The Cove: Sign the Petition
  To oficjalna petycja, odnośnik do niej był na końcu znanego filmu dokumentalnego nagrodzonego oscarem The Cove. Podpiszcie ją koniecznie! Chociaż tyle możemy zrobić dla tych biednych stworzeń.

 • Anna Nowak

  0

  Natura się zemści. Tylko patrzeć jak w Japonii będą mieli kolejne tsunami. I tym razem nie będzie mi ich żal. Delfiny zawsze pomagały ludziom.Cas spłacić dług. Na stronie Takepart jest petycja, którą możecie podpisać. Zróbcie to !!!

 • hajna1951

  Oceniono 4 razy 4

  to jest dopiero rytualny ubój żydostwo to pikuś a świat patrzy i NIC!!!!!!! niektórym wolno więcej im nikt żadnych sankcji nie nakłada dlatego ludzie powinni sami bojkotować to co japońskie może wtedy te małe dupki by coś zrozumiały.

 • inte60

  Oceniono 4 razy 4

  Bydlaki.

 • wari

  Oceniono 1 raz 1

  Tu można wyrazić swoją opinię:
  www.facebook.com/JapanEmb.Poland

 • jimmu87

  Oceniono 4 razy -2

  Może pora po tym jak tylu rozgniewanych internautów pisało o azjatyckich zwyrodnialcach, przypomnieć niedawną aferę o tym jak konie z wojska są sprzedawane do rzeźni i przewożone z Polski w skandalicznych warunkach. Pierwsze wzmianki o tym można było usłyszeć jeszcze za prezydentury Aleksandra Kwaśniewskiego. I co. Cały naród jest winien bo szajka przestępców łamie prawo? Czym się różni potworne maltretowanie koni od zabijania delfinów? A wszyscy tu tak chętnie oskarżają Japończyków i życzą im bomb atomowych. W Polsce też są z tym problemy, więc ludzie trochę przystopujcie. Problem oczywiście jest. I to co się wyprawia jest okropne. Po to mamy władzę i to ona powinna coś z tym zrobić i nie można naprawić niczego nazywając inny naród zwyrodniałym. Obie te sytuacje są bardzo podobne. W obu przypadkach ludzie mają małą świadomość, że takie coś ma miejsce, a zajmują się tym przestępcy, a nie cały naród. W Japonii prawo zakazuje polowania na walenie i delfiny, więc jeśli to się dzieje to nie z powodu "tradycji" tylko dlatego że robią to przestępcy którzy jakoś próbują się tłumaczyć.

 • ulebyk

  Oceniono 5 razy -3

  Gdy Izrael morduje Palestyńczyków (kobiety i dzieci), stosuje usankcjonowane tortury, więzienie bez wyroków (rocznie zamykanych ok 700 dzieci), ogranicza dostęp do wody, niszczy pola uprawne, burzy domy, stosuje odpowiedzialność zbiorową... w GW nie przeczytamy o "rzezi". Może jakaś wzmianka o "odpowiedzi na wystrzelona rakietę" (z wyłączonymi komentarzami). No ale delfiny, cholera, ojoj....

 • antirussia81

  Oceniono 6 razy 4

  Do tej pory zawsze byłem wierny kilku japońskim markowm. Jak telefon - to Sony. Jak telewizor - to Panasonic. I tak dalej.
  I proszę, wystarczyły dwa filmy na YouTubie, żeby te firmy straciły stałego klienta.

 • trebiusz

  Oceniono 6 razy 4

  ogólnie jesteśmy parszywym gatunkiem zwierząt.Taki delfin,czy inny zwierz,robi sobie posilek,jak głodny,a ludziska żrą bez opamiętania,mordują,czy trzeba,czy nie trzeba,wstyd się przyznać,do jakiego gatunku się należy.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX