Kaczyński: 500 zł na jedno dziecko, by Polska była wieczna

19.01.2014 16:25
Jarosław Kaczyński

Jarosław Kaczyński (Fot. Sałwomir Kamiński / Agencja Gazeta)

Dziś znów jest taka partia, która broni interesów polskiej wsi i polskiego narodu. Tą partią jest PiS - mówił w Wierzchosławicach prezes PiS Jarosław Kaczyński. Opowiedział się również nt. polityki prorodzinnej: - Co najmniej 500 zł na jedno dziecko, by Polska była wieczna.
- Musimy pamiętać, kto interesów polskiej wsi broni, a kto bronić ich nie chce - mówił Jarosław Kaczyński. Nawiązując do słów Wincentego Witosa, że chłop polski w najtrudniejszych czasach ocalił ziemię, wiarę i narodowość, lider PiS podkreślił, że obecnie "nie ma obrony polskiej ziemi, nikt nie broni polskiej wiary i nikt nie broni interesów narodu polskiego".

- Dla nas ważne są także inne fundamentalne wskazania Wincentego Witosa: że Polska musi trwać, że Polska jest wieczna. Ale żeby była wieczna, muszą rodzić się dzieci. Naród dziś się zmniejsza. I jest wielkim zadaniem wszystkich polskich patriotów tę sytuację zmienić - powiedział Kaczyński. Jego zdaniem wszystkie państwa UE powinny prowadzić wspólną politykę prorodzinną. - W Polsce musi to oznaczać co najmniej 500 zł na jedno dziecko - jest możliwe do zrealizowania - by Polska była wieczna - podkreślił.

Prezes PiS Jarosław Kaczyński wziął w niedzielę udział w ogólnopolskich obchodach 140. rocznicy urodzin W. Witosa, organizowanych przez NSZZ Rolników Indywidualnych "Solidarność". Prezes PiS razem z biskupem tarnowskim Andrzejem Jeżem sprawowali nad obchodami patronat honorowy. Po mszy w kościele parafialnym prezes PiS złożył wieniec na grobie Wincentego Witosa i wziął udział w konferencji naukowej w Centrum Kultury Wsi Polskiej.

Trzykrotny premier

Wincenty Witos urodził się 21 stycznia 1874 r. w Wierzchosławicach koło Tarnowa. Był politykiem - jednym z przywódców Centrolewu, działaczem ruchu ludowego, trzykrotnym premierem. W Stronnictwie Ludowym działał od 1895 r. Po aresztowaniu przez władze sanacyjne osadzony został w twierdzy brzeskiej. W czasie II wojny światowej był internowany przez Niemców, odrzucił propozycję utworzenia rządu kolaboracyjnego. W 1945 r. został prezesem nowo powołanego Polskiego Stronnictwa Ludowego. Zmarł 31 października 1945 r. w Krakowie, pochowano go w kaplicy rodzinnej na cmentarzu parafialnym w Wierzchosławicach.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE! Tutaj znajdziesz wersję na telefony z Androidem >>> A tutaj wersję na Windows Phone >>>

Zobacz także
Komentarze (662)
Zaloguj się
 • 31337b

  Oceniono 1338 razy 1098

  Jakby pan Prezes chciał dać swoje 500 zł to nie widziałbym przeciwwskazań. Ale on chce dać moje 500 zł i to już jest problem.

 • mirek11768

  Oceniono 921 razy 777

  Obiecujesz , kłamiesz, wszystko aby się dorwać do koryta. Skąd weźmiesz tą kasę?
  Niedobrze mi się robi jak widzę tego starca bez zębów i bez mózgu. Zamilknij bo wstyd przynosisz Polsce

 • 7rybek

  Oceniono 655 razy 549

  Będzie wieczna, bez rodu i potomków Kaczyńskich i tak jej dopomóż Bóg.

 • Sill Dementy

  Oceniono 375 razy 329

  ale 500 zł jednorazowo, czy co miesiąc?

  No i chyba pis, będzie musiał skończyć z uprzywilejowanymi.
  Bo kasy nie wystarczy na pomniki i dzieci.

 • andaluz111

  Oceniono 469 razy 299

  Kartofla chyba juz kompletnie pogielo.. Jakim prawem Panstwo placic ma z moich podatkow jakiejs Maryli z Bilgoraja, ktora urodzila blizniaki Marianowi ze Starachowic ? No co mnie to interesuje ? dlaczego utrzymywac mam cudze dzieciaki?????

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje