Kaczyński: 500 zł na jedno dziecko, by Polska była wieczna

19.01.2014 16:25
Jarosław Kaczyński

Jarosław Kaczyński (Fot. Sałwomir Kamiński / Agencja Gazeta)

Dziś znów jest taka partia, która broni interesów polskiej wsi i polskiego narodu. Tą partią jest PiS - mówił w Wierzchosławicach prezes PiS Jarosław Kaczyński. Opowiedział się również nt. polityki prorodzinnej: - Co najmniej 500 zł na jedno dziecko, by Polska była wieczna.
- Musimy pamiętać, kto interesów polskiej wsi broni, a kto bronić ich nie chce - mówił Jarosław Kaczyński. Nawiązując do słów Wincentego Witosa, że chłop polski w najtrudniejszych czasach ocalił ziemię, wiarę i narodowość, lider PiS podkreślił, że obecnie "nie ma obrony polskiej ziemi, nikt nie broni polskiej wiary i nikt nie broni interesów narodu polskiego".

- Dla nas ważne są także inne fundamentalne wskazania Wincentego Witosa: że Polska musi trwać, że Polska jest wieczna. Ale żeby była wieczna, muszą rodzić się dzieci. Naród dziś się zmniejsza. I jest wielkim zadaniem wszystkich polskich patriotów tę sytuację zmienić - powiedział Kaczyński. Jego zdaniem wszystkie państwa UE powinny prowadzić wspólną politykę prorodzinną. - W Polsce musi to oznaczać co najmniej 500 zł na jedno dziecko - jest możliwe do zrealizowania - by Polska była wieczna - podkreślił.

Prezes PiS Jarosław Kaczyński wziął w niedzielę udział w ogólnopolskich obchodach 140. rocznicy urodzin W. Witosa, organizowanych przez NSZZ Rolników Indywidualnych "Solidarność". Prezes PiS razem z biskupem tarnowskim Andrzejem Jeżem sprawowali nad obchodami patronat honorowy. Po mszy w kościele parafialnym prezes PiS złożył wieniec na grobie Wincentego Witosa i wziął udział w konferencji naukowej w Centrum Kultury Wsi Polskiej.

Trzykrotny premier

Wincenty Witos urodził się 21 stycznia 1874 r. w Wierzchosławicach koło Tarnowa. Był politykiem - jednym z przywódców Centrolewu, działaczem ruchu ludowego, trzykrotnym premierem. W Stronnictwie Ludowym działał od 1895 r. Po aresztowaniu przez władze sanacyjne osadzony został w twierdzy brzeskiej. W czasie II wojny światowej był internowany przez Niemców, odrzucił propozycję utworzenia rządu kolaboracyjnego. W 1945 r. został prezesem nowo powołanego Polskiego Stronnictwa Ludowego. Zmarł 31 października 1945 r. w Krakowie, pochowano go w kaplicy rodzinnej na cmentarzu parafialnym w Wierzchosławicach.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE! Tutaj znajdziesz wersję na telefony z Androidem >>> A tutaj wersję na Windows Phone >>>

Zobacz także
Komentarze (662)
Kaczyński: 500 zł na jedno dziecko, by Polska była wieczna
Zaloguj się
 • wan20_3

  0

  A to sprytny gnom się podstawia nawet pod Witosa. Ciekawe skąd "państwo" weźmie taką kasę aby dokładać do każdego dziecka po 500 zł Jak wiadomo owe "państwo" bierze pieniądze z podatków czyli bierze 800 zł aby po potrąceniu kosztów wypłacić dziecku 500 zł. Czy jesteśmy gotowi na tak radykalne podniesienie podatków? Bo te 500 zł to oczywiście miesięcznie.

 • czesarna

  0

  Polsce, aby była wieczna, niezbędna jest zwykła jedność narodu, którą braciszek sublokatora z Wawelu wściekle niszczy przy każdej okazji chociażby winami Tuska.

 • korada-1928

  0

  Jaroslawie, zamiast obiecywac gruszki na wierzbie, sproboj zrobic dziecko, "aby Polska byla wieczna", bowiem frazesy nie pomoga.

 • Monika Skoczylas

  0

  Oczywiście pomysł ma niezły gorzej z wdrożeniem go w życie...za obietnice dziękujemy,kilka już ich było!!! Najlepszym wyjściem byłoby zapewnić w tym państwie godne płace nie 1500zł oraz miejsca pracy jeśli tego nie będzie marnie to widzę :( sama jestem matką samotnie wychowującą dziecko,pracuję po 12h i płace mam minimalna o dodatkach od państwa nawet nie wspominam,żal...przekraczam dochód...oczywiście łapię się dodatkowych zajęć stąd przekraczam dochód,to przekłada się na moją nieobecność w domu a i tak wegetacja ponieważ koszty życia w tym kraju są nie adekwatne do zarobków...jak długo wytrzymam nie wiem...myślę o wyjeździe z kraju i oczywiście zabiorę ze sobą dziecko-na pewno będzie miało lepszy start w dorosłość...Bardzo chciałabym żyć w Polsce więc ciągle odkładam decyzję o wyjeździe ale tu nie ma żadnych perspektyw na polepszeni bytu... :(

 • 0

  ja mysle że lepiej podnieśc podatki do 50% i dać każdemu menelowi i bezdomnemu po 1000zł a kobietom w ciaży po 2000

 • 2560a

  Oceniono 1 raz 1

  Panie prezesie, prawdziwy mezczyzna ma zbudowac dom , zasadzic drzewo i splodzic syna.
  Na jakim etapie jest prezes?

 • dzikimietek

  0

  zawsze bronisz tych ktorzy ci potem dadza glosy w wyborach, kończ waść wstydu oszczędź...

 • izydor43

  0

  W dzisiejszym Super Expressie przeczytałem że w Minsku znajduje się pomnik kartofla,nisamowite Łukaszenka dowćipniś.

 • nedlog123

  Oceniono 1 raz 1

  Oto nastąpił początek zbawiania Polski przez Jedynego Zbawiciela

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje