Komentarze (460)
Jeden wykres, który pokazuje uniwersalną zgodę naukowców w sprawie globalnego ocieplenia
Zaloguj się
 • malikg

  Oceniono 2 razy -2

  ano widać jak to ci naukowcy mają dużo czasu żeby pisać o tym samym,ciekaw jestem czy jakby rzucił hasło o globalnej zmarzlinie ilu by się na tym habilitowało,a mając na uwadze ich jakże odkrywcze wnioski że to działalność człowieka wpłynęła na to ocieplenie to co według tyś światłych umysłów spowodowało poprzednie okresy (bo wiemy że były cykliczne)zimna i ciepła,rozumiem że dinozaury a wcześniej ameby itp akurat wtedy egzystujące organizmy

 • eeeee1

  Oceniono 2 razy -2

  niestety ale problem z naukowcami jest dokladnie taki sam jak z dziennikarzami. tak jak dziennikarz nie napisze niczego niezgodnego z opinia najwiekszego reklamodawcy danego medium tak i naukowiec nie dostanie grantu jesli jego/jej badania nie beda odwierciedlaly polityki danej fundacji, a fundacje jak wiadomo oplacane sa przez rzady.

  kolejna sprawa to taka ze przy uzyciu dzisiejszych metod badawczych nie jestesmy w stanie przewidziec jaka bedzie pogoda za tydzin, ba, trzydniowa prognoza pogody sie nie sprawdza, a dziennikarze probuja nam wmowic ze jestesmy w stanie przewidziec pogode (klimat) za sto i wiecej lat..no to nawet dziecko w to nie uwierzy.

 • eeeee1

  Oceniono 1 raz -1

  niestety ale problem z naukowcami jest dokladnie taki sam jak z cziennikarzami. tak jak dziennikarz nie napisze niczego niezgodnego z opinia najwiekszego reklamodawcy danego medium tak i naukowiec nie dostanie grantu jesli jego/jej badania nie beda odwierciedlaly polityki danej fundacji, a fundacje jak wjadomo oplacane sa przez rzady.

  kolejna sprawa to taka ze przy uzyciu dzisiekszych metod badawczych nie jestesmy w stanie przewidziec jaka bedzie pogoda za tydzin, ba, trzydniowa prognoza pogody sie nie sprawdza, a dziennikarze probuja nam wmowic ze jestesmy w stanie przewidziec pogode (klimat) za sto i wiecej lat..no to nawet dziecko w to nie uwierzy.

 • hosimin

  0

  Powszechna zgoda nie jest kryterium prawdy. Kiedyś była powszechna zgoda, że Ziemia jest centrum Wszechświata i Słońce się wokół niej obraca. Niejaki Kopernik był przeciwnego zdania.
  Jako geolog, wiem, że klimat na Ziemi się zmienia. Jest to proces naturalny i próba walki z nim, to zawracanie kijem Wisły. Tzw. antropogeniczne ocieplenie to próba gigantycznego skoku na kasę oraz oportunizm wielu uczonych subsydiowanych przez grupy wpływu, które chcą (i grupy, i uczeni) zarobić na naturalnym procesie. Kwoty ditlenkowe dla Polski, to próba usunięcia z rynku polskiego przemysłu cementowego. Dlaczego USA, które produkują najwięcej antropogenicznego ditlenku węgla i metanu nie podpisały protokołu z Kioto?

 • 1theguru1

  Oceniono 1 raz 1

  Czyli JEDEN krytyczny naukowiec a tacy zawsze byli lokomotywami postępu....

 • Oceniono 2 razy 0

  Ta gazeta zawsze miała dość niski poziom, ale teraz to już jest upadek.
  Ja mogę z pamięci wymienić 3 naukowców, którzy się z tym nie zgodzą.

 • taki_jeden15

  Oceniono 3 razy 1

  Globalne zmiany klimatu zdarzały się w przeszłości wielokrotnie. W historii Ziemi było co najmniej kilka zlodowaceń, nie tylko plejstoceńskie. Zresztą wszystkie z nich, za wyjątkiem ostatniego miały miejsce wtedy, kiedy nie było człowieka na Ziemi....Jak to się ma do obecnych teorii naukowych? Zlodowacenie plejstoceńskie, podczas którego człowiek był już obecny na Ziemi, nie mogło być wynikiem jego działalności, gdyż człowiek był wtedy na etapie polowania na mamuty. Wielkie wymierania spowodowane były również potężnymi zmianami klimatycznymi...Chociażby wymieranie triasowe. Takie zmiany były, są i będą, nawet kiedy nas już tu nie będzie. Poza tym, polecam państwu film "Globalne Ocieplenie - Globalny Szwindel". Okazuje się, że nie jest to tylko jeden naukowiec.....jest ich "trochę" więcej. Film jest łatwo dostępny w internecie
  Pozdrawiam

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX